*
designed by Viva La Echo

9 prispevkov • Stran 1 od 1

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Dec 2016, 11:14 

Pozdrav, imam eno zelo staro kitaro (znamka neznana). Kitara ima zelo lep zvok, veliko lepši od mojih ostalih treh akustičnih kitar zato bi jo rad obnovil, ne polepšal, samo zaščitil in izboljšal. Kot prvo me zanima kake vrste kitare je to, glede na to, da ima bridge in F luknje? Za kaj se uporabljajo take kitare? Kot drugo je pa problem barva, ki je na nekaterih mestih več ni, na nekaterih je odlščena in razpokana. Zamenjal bom tudi navijalce. Glejte slike prosim!

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

constant mesh
vzhajajoča zvezda

Kraj: MS

Odgovor Objavljeno: 10 Dec 2016, 11:42 

Meni so navijalke zakon, pravi ruski stil :D

Sigurno je to neka nuklearna kitara (melodija, orpheus, musima, jolana ...). Se najbolj me spominja na melodijo, zaradi headstocka. Ceprav takih navijalcev se nisem videl pri melodiji.

Temu ponavadi recemo jazz kitara.

Najlazje se to obnovi s pigmenti in selakom.

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Dec 2016, 13:38 

Melodija po mojem ni, ker sem jo pripeljal iz Bosne, čeprav je v jugoslaviji tudi možno, da je Melodija segala do Bosne. Dobil sem jo zastonj. veliko let je le stala v kotu in bla neuporabljena. Navijalci niso primerni ker je prejšnji lastnik našraufal stratocaster stil navijalcev. se pravi samo leve so vse, tukaj pa rabiš leve in desne. Zvok ma pa res čudovit, kot čriček, sustain pa neverjetno dolg. Nobena moja kitara do zdaj ni imela tak sustain, niti električne hard tail kitare. Trup je prijetno majhen, zelo lepo paše v naročje. Kaj so to pigmenti in silak?

constant mesh
vzhajajoča zvezda

Kraj: MS

Odgovor Objavljeno: 10 Dec 2016, 15:55 

Preveri na cheesyguitars.com in lordbizarre.com, mogoče najdeš kaj. Drugače fenomenalna resourcea.

Ne pravim, da je melodija. Oblika headstocka me spominja na melodijo. Sem že popravljal take melodijine archtope iz 50-ih. Mi pa ta kitara nekako ne zgleda kot archtop, ker se mi zdi na podlagi zadnje slike, kot da podaljšek na vratu sedi na resonančni plošči in je le-ta ravna. No, mogoče se motim.

Strunik in mostiček mi tudi ne delujeta kot melodijina. Bolj vleče na vzhodni blok ;) Nemci so imeli bolj kičast hardware in bolj dodelan, čeprav na kakem framusu še zdaj naletiš na tak špartanski princip, kot na tej kitari.

Za tunerje imaš prav, sem še enkrat pogledal sliko. Čeprav izgledajo fenomenalno. Zgledajo kot nekaj, kar bi moralo bit na komandni plošči vostok 1 :mrgreen:

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 15 Dec 2016, 00:35 

Sam imam identično kitaro. Moja je Melodija, kolikor vem, nisem pa siguren od kot mi že ta podatek, ali kje piše, ali mi je to le povedal stric, čigar je bila kitara prej. Imam le druge navijalce in drug bridge, tako da možno je tudi, da sta ta dva dela zamenjana. Je pa zadnja plata malo čudna. Je bila menjana ali brušena? Moja kitara jo ima barvno usklajeno s prvo stranjo (zdi se mi da enobarvna kot vrat). Je pa sprednja plošča ravna constant mesh. Ozka in ravna ubiralka z debelim vratom brez vijaka.
Osebno ne bi šel tega nekaj pretirano barvat. Kitara ima žmoht. Zamenjal bi navijalce, mogoče bridge in kobilico, popravil prečke, če je potreba več pa ne. Naj les diha.

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 15 Dec 2016, 12:03 

Tudi jaz sem imel tako in mi je bilo rečeno, da je Melodija. Tunerji so zagotovo menjani, zadnji del pa pobrušen ali zamenjan, ker je sicer lakiran. Ne spoznam se na obnovo kitar, ampak čisto po kmečki logiki bi najbrž bilo dobro, da se zadnji del nekako zaščiti, četudi ne z lakom...

irenej
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 15 Dec 2016, 12:54 

melodije so mislim da mele izključno listke nalimane, če ni tega ni nobenih drugih info, kaj znotraj f lukenj se ne skriva noben napis?
Zadnjič spremenil irenej, dne 16 Dec 2016, 13:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 15 Dec 2016, 16:11 

Imam podobno, moja Melodija ima na vrhu glave vtisnjeno serijsko.

Hairbeast
bobnar

Odgovor Objavljeno: 07 Apr 2017, 07:59 

Moja bivsa punca ma tut eno tako melodijo in vse kar govoris o zvoku je res, tut tista zveni fantasticno. 99,9% je Mengesanka tole.

9 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: