*
designed by Viva La Echo

49 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2012, 16:23 

Zadnjič spremenil Jackie, dne 10 Nov 2012, 13:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2012, 19:34 

Jackie napisal/-a:

Jackie: Ko limaš YT linke na forum, moraš prilimat url kodo za tistim enačajem, ne cel url. ;)

Powered111: lih v tem je poanta, da ne. K tebi bom prišel, ki imaš Meso (karikiram, nimam pojma,kaj igraš), enkrat spustil Kemperjev sample in bom imel sound tvojega ojačevalca za pivo (ajde, če boš težek, gajbo :mrgreen: ). ;)

Po svoje imaš pa tudi prav, ampak kolikor se mi zdi, je to bolj uporabno za lastnike raznih studiev...

nix
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 19 Dec 2012, 23:46 

Jaz sem ga sprobal v Frankfurtu. Najprej sploh nisem vedel da je to amp, jaz sem bil prepričan da je to nek pripomoček za v zdravstvo. Pač taka oblika... :)

Drugače pa ja sound je super, profiling dela odlično ampak mal preveč knofov zame... če bi bil še mulc bi se mi dalo šraufat pa igrat z leti pa postajam tudi kar se tega tiče okoren in čedalj bolj postajam pristaš Less is more. :D je pa super za v studio ja.

Nekdo je spraševal kako je z dinamiko itd... v bistvu jaz sem razumel, da je to tako... To je še en od multiefektov in notri so pač simulacije različnih efektov (trenutni DSP procesorji so tako zmogljivi da se to pozna tudi ful na pridobitvi ti. digitalne dinamike igranja, te simulacije in modeli so z leti čedalj bolj točni in s tem tudi ujeta dinamika, ki je čedalj bolj podobna tisti pravi), čarobnost te škatle je v temu, da posluša sample nekega referenčnega sounda in poskuša najti pravi model in tweaka parametre dokler se ne približa. Pač to ni nič drugega kot pametni multiefekt, ki ima posplošeno rečeno A/B algoritem za primerjavo. Pač matematična ozadja so tukaj različna... od merjenja frekvenčnih karakteristik z impulznimi odzivi, sweepi itd... ne bom dolgočasil s tem. Fora je da poišče model ki mu ga s tweakanjem parametrov najbolj uspe ujeti z referenčnim modelom. To navzven izgleda precej fascinantno... Pa če se ne motim ima to zdej tudi Fractal AXe FX 2, kar je itak blo vprašanje časa. Fajn je tudi da je referenčni zvok čimbolj neefektiran (v smislu modulacijskih efektov)... torej npr. surov Mesa boogie... da daš gor nek phaser pa še kakšen efekt je tudi to potem mission impossible za tako škatlo. Sicer pa ko profiliraš itak delaš na surovih soundih ampov, kar je point tega.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 20 Dec 2012, 20:19 

nadcar
Končno je nekdo razjasnil, kako ta stvar deluje. He, zdaj, ko si to napisal, res ne deluje več tako fascinantno. :D Je pa vseeno kul.

nix
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 20 Dec 2012, 21:29 

Dejansko je bil zanimiv demo ko so Orange Rockverba profiliral z dvema različnima boxoma. Glava je bila obakrat ista za prvi profil so uporabili original orangeov box, za drugi primer pa Marshalla z Greenbacki. Spredaj so dali mic in profiliranje se je začelo. Na ta način so sprejeli "prstni odtis" sistema. In potem je to šlo čez full range speaker in je zvenelo isto (kao)... pač stvar percepcije. :D Zdej če to škatlo špilaš preko slušalk ali pa ful range monitorjev pa ti piše, da imaš Mesa Boogie težko oceniš al gre res za mesa boogie ali ne... moraš primerjati AB in potem nekako dobiš občutek. To je dejansko ful blind test... recimo preset s katerim so profilirali mesa boogija pa so ga poimenovali po nekem Behringerjevem ampu (ne poznam modela)... in itak valjda vsi so rekli ja ja to se pa sliši da je jajc od Behringerja... potem so pa razkrili da je to Dual Rectifier....je bla pa pesem drugačna. :lol: To vidiš kolk je v glavah ko vidiš znamko. 1facepalm Zanimivo opažanje. Ja kar se pa studia tiče za snemanje je pa to po moje super zadeva.

protein
Uporabniški avatar
doniral2009
doniral2009

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2016, 14:07 

Ker je že kar nekaj Save preteklo od samega lansiranja omenjenega produkta na trg, me zanimajo izkušnje po malo daljšem času, ali je res to prihodnost ali ne (pa ker se jih par prodaja)...
Predvsem pa izkušnje ZA/PROTI Kemper in lampa glava (pač se malo ogrevam mogoče za nakup, mogoče...)
Powered by Bogner

Gringo
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: DOMŽALE

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2016, 15:42 

protein napisal/-a:
Ker je že kar nekaj Save preteklo od samega lansiranja omenjenega produkta na trg, me zanimajo izkušnje po malo daljšem času, ali je res to prihodnost ali ne (pa ker se jih par prodaja)...
Predvsem pa izkušnje ZA/PROTI Kemper in lampa glava (pač se malo ogrevam mogoče za nakup, mogoče...)

Preveri na FB Slovenski kitaristi, javna skupina.
Zadnje dni je bilo kar nekaj debate na to temo ....
Kdor poje, zlo ne misli, a kdor misli, mu ni do petja.

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2016, 23:52 

ja predvsem hvaljenja tistih ki ga imajo :lol:

zadeva je cist preprosta, tako kot pri vseh digitalijah ima + in - zelo odvisno kaj in kako igras, + so konstanten sound v vseh pogojih, malo opreme za prenasanje, soundi na nivoju ( ce dokupis sample in impulze) , nabor efektov in zvokov....- nikoli ne bos zadovoljen z zvokom (vedno nekaj programiras), ko sem igral na njega ni tako odziven kot pravi (tube) amp, za ceno kemperja+boarda+monitorja dobis zelo dober klasicen setup...

od tebe je odvisno ce se bos ukvarjal z njim in izkoristil 24% kar nudi go for it...

publika ne opazi na kaj bos igral ;) s tem se ukvarjajo samo kitaristi ....
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 04 Okt 2016, 09:14 

Kolikor sem zasledil po nekaterih youtube posnetkih so očitno pri teh najnovejših update-ih porihtali zvok direkt na kitarske zvočnike,kar se mi zdi je bila do sedaj slabost,sploh za v živo.Sem gledal pred kratkim enega slovenskega kitarista,ki ga je uporabljal na marshall 4x12 kišto in je bil zvok zelo čebelast,medtem ko recimo kitarist od MI2 ga uporablja na nek PA varianto zvočnik in je zelo zadovoljen,vedno isti sound,ne glede na plac,itd.Če imaš toliko špilov,potem verjetno res pride prav,plus še možnost nastavljanja različnih soundov za različne dele komadov.Sam sem ga uporabljal samo v studiu do sedaj in sem bil kar presenečen.Na neko varianto fender bassmana sem snemal clean sounde,pa še s pedalčki sem šel preko.Edino kar sem ugotovil je,da se recimo z drive pedalčki ne razume najbolj,oziroma je treba poiskat tistega s katerim se bo ujemal.Meni se je ujemal edino z rockett pedals animal drive-om,z ostalimi drive-i in boosterji pa sploh ne.Sem prvo mislil,da bom te kitare še enkrat posnel preko s tube ampom,ampak mislim da ne bo treba :D

j.
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 04 Okt 2016, 09:37 

Moja izkušnja z Kemprejem je tudi toplo hladna. Super igrača za doma in v studio res super sound, imaš vse ampe kater ti srce poželi, v živo mi pa nikakor ni dobro delal, sploh čez kitarski box kot monitor mi je bil sound bolj tako tako, žez PA pa je delalo OK. Nikakor se nisem mogel znebit občutka da je sintetika in čebela. Po kakšnih 2 letih sem se odločil da ga prodam in kupim lampaša, čeprav sem jih imel že takrat preveč icon_e_surprised ampak sedaj sem srečen in niti malo me ne mika da bi kupil Kemperja.
Je pa res da nimam veliko špilov in mi portabilnost ne pomeni veliko.

Seveda to slišimo/čutimo mi kitarski pacienti med preostalo publiko pa ga verjetno ni heroja ki bi to slišal/čutil :mrgreen:

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 04 Okt 2016, 16:00 

Jaz bi ga definitivno imel doma... Tak, že zarad firbca, ker pač mam rad nove igrače. Sam, je (še) draga ta igrača. icon_e_confused
Za na špile se mi zdi totalno nesmiselno furat digitalca čez Marshall kište... Kaj s tem pridobiš? Mam pa že raj svojga starga Digitecha iz 90', ma vsaj 2 lampi not... :kitarist:

Če bi ga v živo uporabljal, bi ga definitivno direkt preko PA (saj to je nekak tudi glavni namen). V tem primeru ne bi niti pod razno razmišljal o ničemer drugem kakor o zgolj in samo in-ear monitoringu. Kitara v wedge monitor poleg pevca in klaviatur: ne hvala. topane Ker pa nimam niti za Kemperja kaj šele za cheap in-ear z dragimi slušalkami, ta varianta odpade, ko knof od gat. :mrgreen: Bi bila pa res praktična ta varianta. En kuferček, pedalboard, pa smo ready! :punk: Zame velika pomanjkljivost so slabi efekti oz. pomanjkanje le-teh. AxeFX je tukaj (bil, ko sem še malo bolj spremljal. Lahko, da se je kaj spremenilo?) v prednosti. Se pravi, bi moral poleg Kemperja še vedno furat en rack multiefekt... Tolk o "downsize-anju" opreme...
Plus tega je pri tem še nekaj, kar kitariste precej bega/moti: Eno je igrat v sobi na slušalke al pa čez studijske monitorje (tudi v studiu). Tam sam zase lahko rečem, da nisem ločil Kemperja od svojga feršta. Priznam, gluh sem. icon_e_biggrin AMPAK: Vprašam se: "Zakaj tako rad igram v živo, ljubim koncertirat?" Predvsem zato, ker ima naš pevc in-ear in ga ne motim, ko prpalim do pi*de materne 2x50W v dve 412 Marshall kište, da moram še jaz nosit zaščito za ušesa! Tega filinga, ko se moraš na odru pri nenormalni glasnosti dobesedno borit s kitaro, da jo kontroliraš, ti noben Kemper ne bo dal. icon_e_wink

Doma... Hm, doma imam Guitar Rig in še en kup ostalih digitalij, ki mi odlično delujejo. Sam sebe sem prepričal, da Kemper spada v isto tehnologijo. Pač računalnik zapakiran v dializni aparat... ki se ga lahko uporablja samo v en namen. Enga Macbooka, npr., lahk še za kej druzga ponucaš (med špilom čekneš, kdo vse te je taggal na fotkah s koncerta, na katerem ravnokar igraš laughhard ).
Se mi pa zdi smiselna in danes že skoraj nujna aparatura za v studio! Kemperja v vsak studio! To pa je top. Katerikoli amp "in da box"!!!

protein
Uporabniški avatar
doniral2009
doniral2009

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 03 Nov 2016, 12:43 

Če prav razumem,so odzivi bolj mešani...dobro...
Uporabljal bi ga samo za igranje zunaj, torej nekako to odpade (vsaj kolikor pravite vsi), za kaj večjega pa mojo lampico....torej bi še to moralo it preko PA in monitorja zame,če nimam končne na Kemperju?
Razlika med tistim, kateri nima končne in tistim, kateri jo ima....čez kakšno končno vse to potem spuščate? ali se pozna razlika?