*
designed by Viva La Echo

49 prispevkov • Stran 2 od 41, 2, 3, 4

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tm k so vsi ta ohrni doma!?

Odgovor Objavljeno: 29 Apr 2011, 13:34 

Itak je prezgodaj soditi ali se bo tole obneslo...na koncu bojo pač ljudje presodili in kot zgleda bomo hitro izvedeli. Vendar glede na to kdo stoji za tem, sklepam da bo to vrhunski izdelek. Saj si tale možakar ne bi privoščil kar neko skrapucalo... le zakaj bi zastavvljal svoje ime za izdelek, ki bi bil na nivoju zooma... in to za 1500€.

...aja le kaj bi pa človek pričakoval prebrati na forumu od avtorja izdelka, ki ga zna en takle izum izriniti iz trga... če mene prašaš se Cliff-u mal hlačke tresejo.
;)

mešuga
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 29 Apr 2011, 14:01 

mcinku napisal/-a:
če mene prašaš se Cliff-u mal hlačke tresejo.
;)

Tudi sam sem istega mnenja, čeprav na omenjenem forumu je precej folka, ki so lastniki studijev, pro glasbeniki, itd. in njihova mnenja me v bistvu še najbolj zanimajo. Primer enega:

"Moving the mic a fraction of a centimeter one way and humidity in the room can totally change the perception of tone on any given day.

This right here was the first thing I thought when I saw they were profiling through a cab with a mic. My initial thought before I got into the details of this product was that they would profile a clean guitar signal and the line out of an amp. Was a bit surprised they were going through the cab. Seems it would be impossible to seperate the cab IR from the map using this method.

From my pre-axe fx days ( the dark times) when my home studio was cluttered with so much sound proofing crap (that did virtually nothing to quiet anything down) i could barely move around the room, I used to run sound tests where I would move the SM57 in roughly half inch increments (1 half the diameter of the mic head) and record the same riff on multiple tracks. I would then go back switching between them to find the one with the best tone. The difference from so a small move was much larger then you would expect.

From everything I have seen, you are not profiling just the amp, you are profiling amp, cab, mic, and mic placement, the last of which is one of the biggest pains in the ass I have ever had to deal with.

I am so happy I no longer deal with that anymore.

And my typical axe fx patch has two stereo cabs, one with two different mic on speaker placements, the other with left and right room mics. Atleast at first glance, I don't see how you get that with this product.

Don't get me wrong, this product may be awesome. But watching there methods raises more concerns. I try not to judge the youtube videos to hard for sound quality.

I have heard axe fx youtube clips that sound like crap. And when I use the same patch they used in the video I think it sounds great. "

Nasploh pa kolikor mi je zaenkrat jasno, da ko po dolgem in mukotrpnem tweekanju, in nastavljanju mic/cab najdeš sweet spot in ga profiliraš, imaš točno in samo to. Če potem ta profil poskušaš oz. hočeš kakorkoli tweekat, rata vse skupaj baje en zmazek. Se pravi za vsako spremembico moraš naredit nov profil. Dvorezen meč je tale stvar.
I hate being bipolar, it's awesome!

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 29 Apr 2011, 15:38 

Z pozicijo mikrofona pred boxom smo se zadnjič mal poigraval v studiu od Negligence.
Moram rečt,da je zgoraj napisano vse res.
Mi se gremo katere lampe so v ampu,ker pedalček imaš spredaj,kitara,magneti,strune,kabli,celo trzalica je pomembna.....
Ampak ko v studiu premakneš mikrofon za pol centimetra,je tko,kot bi imel popolnoma drug setup...

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 29 Apr 2011, 20:23 

mikrofon je najboljši EQ
;)

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2011, 00:36 

Če mene prašaš je ravno v tem čar... saj z enim ampom in mikrofonom lahko dobiš nešteto kombinacij... delo je sicer mukotrpno, a ko zadaneš vse parametre si zmagal.

Problem profilinga (ki ga vidim ta moment) je v tem, da je to potrebno delat v studiu (laboratorijski pogoji). Skoraj nemogoče se mi zdi, da s tole napravo naprimer obiščeš frienda in mu "pokradeš" vse njegove ampe, kar tako z mikrofonom v roki. icon_e_confused
Amak če pomislim, da je na svetu nebroj frikov, ki bojo to počeli cele dneve in noči... bomo kmalu imeli ene 1000 različnih profilov od JCM800 na primer.... pol pa samo izbereš najboljšega in si zmagal.
Seveda tisti srečnejši, z mace več opreme in znanja, pa bojo lahko ampe "kradli" tudi v zavetju svojega doma... recimo. :mrgreen:
;)

mešuga
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2011, 01:23 

mcinku napisal/-a:
Problem profilinga (ki ga vidim ta moment) je v tem, da je to potrebno delat v studiu (laboratorijski pogoji). Skoraj nemogoče se mi zdi, da s tole napravo naprimer obiščeš frienda in mu "pokradeš" vse njegove ampe, kar tako z mikrofonom v roki.

No sej to sem hotel povedat z zgornjim navedkom. Čeprav, a ni tip v youtube videih iz NAMM-a (Music Messeja) kar tam direkt, v pričo folka profiliral tisti Meso?? Nevem, pustimo se presentiti...

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2011, 01:26 

mcinku napisal/-a:
... bomo kmalu imeli ene 1000 različnih profilov od JCM800 na primer.... pol pa samo izbereš najboljšega in si zmagal.
;)

Ravno tu je problem...1000 profilov,vsi so drugačni,pol pa še 1000 parametrov,ki jih lahko naštelaš...
Instant Brain meltdown :lol:

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2011, 12:17 

mešuga napisal/-a:
No sej to sem hotel povedat z zgornjim navedkom. Čeprav, a ni tip v youtube videih iz NAMM-a (Music Messeja) kar tam direkt, v pričo folka profiliral tisti Meso?? Nevem, pustimo se presentiti...

On ma pač ISO cab z nastavljenim mikrofonom - vedno isti sound v vsakem okolju... kar je tudi rešitev. Sam si ne prestavljam vse ampe na svetu sprofilirat z enim ISO cabom 1x12" Vintage 30 boksom naprimer. :roll:
Pa še room-a nekako ne ujameš... kar je pa tudi zanimivo. Si predstavljaš en mikrofon v ksiht zvočnika, pol pa še en room mike v eni dobri sobi... pol ne rabiš več reverba.
Možnosti so neskončne...

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2011, 12:19 

butrus napisal/-a:
Ravno tu je problem...1000 profilov,vsi so drugačni,pol pa še 1000 parametrov,ki jih lahko naštelaš...
Instant Brain meltdown :lol:

To je seveda res.... sam res pa je tudi, da je tale škatla namenjna bolj geek-om, katerim to itak sede.
;)

mešuga
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 17 Avg 2011, 18:38 

Nekaj novic. Svež intervju below:

http://www.guitar-muse.com/kemper-profi ... -2949-2949

mešuga
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2012, 21:49 

Behold:
Po več kot polletni zamudi, so prvi primerki zapustili police skladišč in romajo k neučakanim dušam.
Impatiently waiting for first impressions...

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2012, 00:00 

zna bit zanimivo

mešuga
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2012, 16:32 

V Thomannu na zalogi. Cena nekaj manj kot 1500€. Zanimivo.

http://www.thomann.de/de/search_dir.htm ... &sw=kemper

Ferdy
bobnar

Odgovor Objavljeno: 05 Nov 2012, 16:03 

Si že kdo lasti tole zadevo?

powered111
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2012, 15:46 

Namesto da bi se učili igrat kitaro, boste cele dneve štelali knofe na tem dializnem aparatu :D

49 prispevkov • Stran 2 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: