*
designed by Viva La Echo

771 prispevkov • Stran 1 od 521, 2, 3, 4, 5 ... 52

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Okt 2008, 14:28 

Da ne bo vsak odpiral nove teme, ko mu crkne lampa na predojacevlacu, ustvarjam lepljivek.
Pravila: ob vprašanju obvezno navedite uradni naziv ojacevalca s sledeco sintakso:

Firma Model Dodatna_oznaka

Iskanje bo tako veliko lazje.
Odgovori naj bodo jasni in uporabni.
Vsa off-topic sporocila bodo izbrisana.

LP

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 17:16 

Imam problem z mojim ojačevalcem. Ko pride do določene frekvence (na ibanezu - A struna, 5 prečka, torej ton D) začne zadaj v ojačevalcu tam ko so power lampe začne se nekaj trest, kot da bi power lampe skupaj se tresle. Kaj bi blo to narobe? Dvomim da je to normalno. Je pa res da prej tega nisem opazil zdaj sem se še komaj zavzel...

Firma: Peavey, Model: Valve King, Dodatna oznaka: 212

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 18:17 

preveri če so vsi vijaki dovolj priviti, včasih kakšen popusti pa pride do raznih motečih zvokov.
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 19:06 

Lampe so zaprte v takšni pločevini z rebrami. Tisto pločevino sem že držal tako da bi čutil če bi se tresla in ni učinka. Mislim da lampe niso vredu not narjene, ker ma točno tak zvok kot da bi se lampi tresli. Bom pa vseeno pregledal vse in zategnil.

Potem pa nevem če bi na garancijo nesel k hartmanu, ker namreč pri njih bi dobil amp nazaj čez eno leto...

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 20:05 

mozno, da pride v neko resonancno frekvenco in to trese. v vecini primerov preglej in potisni vijake, kot pravi kitaramoz. se ti isto dogaja, ce imas izklopljne zvocnie in priklopljen samo zunanji boks?

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 20:32 

Pregledal vijake in vse se drži kot se mora. Isto se dogaja kadar imam prikopljene zvočnike ali pa zunanji box. Sam je pa točno takšen zvok kot da bi lampa ob lampo udarjali. Pa sliši se da prihaja iz lamp ooz. iz tistega predela.

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2008, 22:36 

Je kaka lampa mikrofonična?

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 01 Nov 2008, 04:28 

o kakšni glasnosti govorimo?

koliko so lampe stare?

so simptomi z drugo kitaro enaki?
Linux anyone?

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 01 Nov 2008, 09:17 

Po mojem je kaka lampa mikrofonična, tako kot je že Bipo posumil. Poskusi pri prižganem ojačevalcu malce potrkati po lampi. Če boš iz zvočnika slišal zvončkljanje, je to to in boš moral samo lampe menjat.
Pri mojem ojačevalcu se je pojavil zvok, kot bi bil zvočnik natrgan, bila pa je mikrofonična lampa.
Poskusi, zgubit nimaš kaj. :wink:

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 01 Nov 2008, 20:28 

Citiram:
o kakšni glasnosti govorimo?

kakšni koli... al mam na tiho al pa glasno vedno se sliši.

Citiram:
koliko so lampe stare?

Zdaj nevem kako dolgo je stal amp v trgovini in kolko je bil sproban, jaz sem njegov lastnik od 24.12.2007.

Citiram:
so simptomi z drugo kitaro enaki?

Da, samo da na drugih tonih.

Citiram:
Po mojem je kaka lampa mikrofonična, tako kot je že Bipo posumil. Poskusi pri prižganem ojačevalcu malce potrkati po lampi. Če boš iz zvočnika slišal zvončkljanje, je to to in boš moral samo lampe menjat.
Pri mojem ojačevalcu se je pojavil zvok, kot bi bil zvočnik natrgan, bila pa je mikrofonična lampa.
Poskusi, zgubit nimaš kaj. :wink:

Bom sprobal jutri. Me pa še samo zanima kaj bi naj to pomenilo da je lampa mikrofonična in zakaj pride do tega? Pošljite kakšen link če je to kje obrazloženo.

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 01 Nov 2008, 21:15 

Kak del znotraj lampe se razmiga, potem pa pri določenih tonih vibrira in povzroča čudne zvoke. S trkanjem po lampah (z radirko na svinčniku npr.) pri prižganem ferštu hitro slišiš, če so mikrofonične ali ne. Dobra lampa ne sme dat od sebe zvoka, ko jo trkneš.

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 01 Nov 2008, 21:53 

MARSHALL DSL 50

Imam majhen problemček- vse dela vredu, razen na clean kanalu je zvok izjemno tih proti drugim trem kanalom. Če dam gain na cleanu do konca, potem je glasnost skoraj primerljiva z drugimi kanali, če dam pa npr. na polovico je pa clean kanal čisto tih. Kaj je torej narobe ? Lampe niso, ker sem jim probal zamenjat mesta, pa je isto.

Sem se pa spomnil ene razlage (nisem lih štromar)- Na marshallovi strani sem prebral, da imajo dsl-i dodan kondenzator na clean kanalu, da da bolj bright sound. Zraven pa piše, da več, kot je gaina na clean kanalu, manj signala gre preko kondenzatorja, torej če imaš gain na npr. 3 gre več signala preko kondenzatorja in je zvok svetlejši, če daš pa gain na 10, pa kondenzator skoraj nima vpliva. Na podlagi tega sem razmišljal, da je mogoče tale kondenzator skurjen.

Imam prav ali se motim ? Ker če bi bilo kaj drugega, bi potem delovalo tudi na crounch (ubistvu sta na ampu 2 kanala, vsak kanal pa ima 2 moda- na kanalu 1 sta moda- clean in crounch, pa crounch dela super).

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2008, 16:09 

Bipo Larni napisal/-a:
Kak del znotraj lampe se razmiga, potem pa pri določenih tonih vibrira in povzroča čudne zvoke. S trkanjem po lampah (z radirko na svinčniku npr.) pri prižganem ferštu hitro slišiš, če so mikrofonične ali ne. Dobra lampa ne sme dat od sebe zvoka, ko jo trkneš.

Sem trkal po lampi in iz zvočnika se ne sliši nič. Samo sem pozabil povedet, da se to treslanje iz zvočnikov ne sliši, ampak se sliši ogrodje tisto okrog lamp in posledično tudi lampe. Samo je vse tako trdno zaškrjeno pa pojma nimam zakaj ruži. Bom še malo pregledal vse...

Neverhood
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Novo mesto / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 03 Nov 2008, 00:26 

živjo

Imam Fender FM 212R.

Ojačevalec imam kake 2 leti, težava pa je nastopila, ko sem na njega sprobal prijateljevo kitaro. Med igranjem zvok prekinja.... Ko sem naslednjič probal na majhni glasnosti, ni bilo nič, vendar ko sem dal na 5-7 je spet začelo prekinjati in to čedalje bolj pogosto, dokler ni nekega dne dokončno crknil. Sprobal sem več kitar in kablov, vendar je povsot isto.
Ali je moja zadnja možnost servis pri pooblaščenem serviserju?

lp

Fiber
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 03 Nov 2008, 10:30 

Neverhood, če niso krivi kabli in kitare nekaj prekinja v ferštu. Nemogoče je rečt kaj. Lahko je crknila kakšna komponenta, mrzel lot, slab stik.....
Preveri varovalke, drugače pa pelji na servis.
LP
Fiber

771 prispevkov • Stran 1 od 521, 2, 3, 4, 5 ... 52

Pojdi na: