*
designed by Viva La Echo

18 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Hawk
bobnar

Odgovor Objavljeno: 19 Jan 2016, 16:41 

Torej še eno mnenje, da je temu zvoku najbliže Sadowsky. Bas kitara na posnetku (najbolj vidna pri 2:21) naj bi torej imela le en single-coil magnet kot ga ima Sadowsky. Sem se tudi pozanimal glede razlik med NYC (ameriškimi) in cenejšimi Metro (japonskimi) variantah Sadovsky basov. Proizvajalec trdi, da je pri NYC telo izvotleno le zaradi teže kar pa ne vpliva (opazno) na zvok s čimer se strinja večina, ki so preizkusili ali kupili katerega od modelov. Vse ostalo razen barvnih detajlov, ki so po željah kupca je enako. Se bom pri Bobenčku pozanimal, če jih bodo še kaj nabavljali.

Sicer pa hvala za skrb ;) ampak Sadowsky bas ni tak problem kupiti, veliko večji problem je koliko let treba vaditi in vaditi, da dosežeš tak nivo igranja! Sicer pa bi zame več kot zadostovala Sire V7 varianta sploh, če ni neke bistvene razlike v zvočni sliki. Žal pa jih (zaenkrat) ni v trgovinah pri nas, da bi jo lahko slišal v živo.

Drugače pa sem tudi sam opazil, da imam vratovni magnet nižje od mostičkovnega. Sem laično mislil, da zaradi nihanja strun, ki je tam bolj izrazito. :mrgreen:

Hawk
bobnar

Odgovor Objavljeno: 11 Apr 2016, 09:39 

Torej, poslušal sem vaše nasvete in ta vikend sem končno dobil Sire V7 Alder. Par mescev je trajalo, da je bil artikel spet na zalogi v EU. Prvi vtis? Na kratko, širši zvočni spekter! G in D struni dajeta več tistega zvena, ki ga iščem medtem ko E in A struni dajeta od sebe polnejši bas, ki ga "stari" TRBX304 ne dosega niti z brušenimi strunami. Torej, če na Yamahi privijem base, bodo ti prevladali in s tem pokvarili celotno zvočno sliko. Na V7 pa so dovolj močni že v osnovnih natavitvah in soba se kar lepo zaziblje. Z Yamaho sem se izogibal nastavitvi "Super low" na ojačevalcu, saj je vse skupaj zvenelo milo rečeno čudno, Z V7 pa je ojačevalec šele živo zadihal.

Med čakanjem sem med drugimi naletel na tale posnetek: https://www.youtube.com/watch?v=3yy6Tt7cWdY
Tale Stingray ima humbucker, če še ne motim pa vendar ima (npr. pri: 3:33) izredno poudarjene srednje tone. Je "krivo", da gre za posnetek preko verige Avalon U5 DI (pre) -> Aguilar DB-750 (amp) -> Bergantino HD-210 (speaker) -> Rode NT-2A (mic)? Sicer pa v življenju nisem nikoli slišal tako živ posnetek (0:00) kot je tale: https://www.youtube.com/watch?v=GXqvQpWFljk
Ne vem, nekaj bo na temu Avalonu, saj gre menda za najboljši predojačevalnik na svetu?

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 11 Apr 2016, 10:27 

Veliko je odvisno tudi od tega, na kateri poziciji je magnet. Bližje kot je mostu, bolj bo zvok oster in obratno, bližje ko je magnet vratu, bolj mehek oz. topel bo zvok.

18 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: