*
designed by Viva La Echo

9 prispevkov • Stran 1 od 1

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 04:03 

Zdravo.

Trenutno imam enga 5-strunskega Corta, ki je sicer kul za svoj denar, vendar bi malce (ali pa precej) upgradeal: tu me zanima ali se mi splača menjati magnete ali naj grem kar na boljši bas oz. kje se bo največ poznalo na kvaliteti zvoka?

Gor ima Powersound split coila, ki data od sebe precej low enda vendar vse skupaj zveni zelo zadušeno. Jaz iščem neki kar bo sicer obdržalo ta fat/low end zvok, vendar z malce več clarityja - gibamo se v smooth jazz/lounge in rock domeni.

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 16:55 

5-struna je kr kurac.

Js sm mel SR505 in sem ga ravno zato prodal ter nabavil SR3005, in s 5 let starimi strunami ma še vedn boljši B kot ga je imel SR505 s frišnimi.

Pomoje ni sam magnet, mal je dolžina, skale, mal je elektronika, mal je les.

Na SR3005 mam bartolini elektroniko pa deluje kr OK, je pa menda tud na drugih basih dost pogosta.
(Here to disappear.)

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Jesenice/Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 18:50 

@Ploki, na zvok strune vpliva tudi debelina vratu. Bolj je debel, bol masten zvok je. Ibanez SR majo pa zelo tenke vratove, poleg tega pa še 34" skalo, kar že v štartu pomeni ohlapnejšo struno in tanjši zvok. Jaz sem do zdaj igral ene 2 SR505 pa enega SR305 in vsi trije so me razočarali po celi črti. Da ne bo pomote, nekateri basi z 34" skalo imajo dobre B strune (ampak veliko poceni basov ima pa porazne), zelo dobre majo pa samo 35" in več, vsaj po mojih izkušnjah je tako ;)

@Hammy, malo več povej, katerega Corta maš to? Katere strune uporabljaš?...

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 21:04 

Mjah, problem je to da sm dubu bas od kolega v menjavi - gre se o Cort Action V, ampak kukr jz to zdele gledam na internetu je več verzij; 1,2,3 in DLX. Specifikacije sicer ustrezajo, nevem kje je razlika razen v magnetih;

CONSTRUCTION: Bolt-on
BODY: Agathis
NECK: Canadian Hard Maple
BINDING: N/A
FRETBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius (400mm)
FRETS: 24 / Large (2.7mm)
SCALE: 34" (864mm)
INLAY: White Dot
TUNERS: Die Cast
BRIDGE: EB5(5)
PICKUPS: Powersound PSEB1-5/F & PSEB1-5/R
ELECTRONICS: 2 volume, 1 tone
HARDWARE: CR (Chrome)

Strune mam pa od Slinkyja 45-130

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 21:55 

@Venom: sej vem, ampak razlika med SR3005 in SR505 ali celo K5 je noč in dan, ne morš verjet (jaz nisem). SR505 so vse korejske jajce tudi, tale je prestige japan :)

35" scale je pa za kitarista za igrat večji problem... :oops: mene so na Ibanez BTBju roke bolele ves čas, zato sem SR505 potem nabavil, je bla pa 5 struna do kurca. Pol sem SR3005 pa je odličen bas. Sej lahk kdaj probaš če češ, je med redkejšimi.

sicer bi ga morda zamenjal za Jazz Bass 5 string american ki se zdej prodaja al pa dagijev G&L L2500 sam noben ne kupuje trenutno. Sam itak sta oba ta dva 34" pa itak isti cenovni razred tako da ne bi pridobil verjetn kej dost

@Hammy: magneti bojo definitivno stvari izboljšali, ampak čudeža ne pričakovat. kot je venom rekel so redki 34" basi z fajn "tight" soundom
(Here to disappear.)

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2013, 22:07 

no tako se mi je tudi zdelo. bo zgleda treba miklavžu pisat :D

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2013, 02:19 

Ploki napisal/-a:
@Venom: sej vem, ampak razlika med SR3005 in SR505 ali celo K5 je noč in dan, ne morš verjet (jaz nisem). SR505 so vse korejske jajce tudi, tale je prestige japan :)

35" scale je pa za kitarista za igrat večji problem... :oops: mene so na Ibanez BTBju roke bolele ves čas, zato sem SR505 potem nabavil, je bla pa 5 struna do kurca. Pol sem SR3005 pa je odličen bas. Sej lahk kdaj probaš če češ, je med redkejšimi.

sicer bi ga morda zamenjal za Jazz Bass 5 string american ki se zdej prodaja al pa dagijev G&L L2500 sam noben ne kupuje trenutno. Sam itak sta oba ta dva 34" pa itak isti cenovni razred tako da ne bi pridobil verjetn kej dost

@Hammy: magneti bojo definitivno stvari izboljšali, ampak čudeža ne pričakovat. kot je venom rekel so redki 34" basi z fajn "tight" soundom

Verjamem, verjamem 3005 je le vsaj še enkrat dražji od 505 :)
Aja? Jaz pa nisem 35"ke nič težje igral. Sicer se imam bolj za kitarista kot basista (kitarski začetki pa še vedno kdaj primem za kitaro, ponavadi, če je treba kaj posnet, pa še zaradi načina igranja icon_e_smile ) Drugače pa bi si jaz tudi takoj nabavil Jazza 5ko, če bi sam imel denar, bas pa 35" skalo :D

@Hammy, si prepričan, da ima split coile? Te trije modeli, ki so na Cortovi strani imajo ali single coile ali humbuckerje. Drugače pa imajo ravno single coile največ podna (subov) in pa definicije v visokih), tako, da boš definitivno nekaj pridobil, če greš menjat magnete, kot je rekel Ploki, samo moraš pa vedeti, da je to samo delček zvoka. K high endu med drugim ogromno pripomorejo tudi prave (nove) strune

Drugače pa glede 34" skale in B strune sem imel včasih BC Richa uglašenega na BEAD. B struna je zvenela za 34" super, bila je edino preveč ohlapna (sicer še nisem igral 34" basa z boljšo in manj ohlapno B struno), pač zaradi skale.
Za kogar zanima imam tukaj tudi en star (nedokončan) posnetek s tem basom, pač posneti so samo bobni in bas pa nč še ni zmiksano... icon_e_smile
https://app.box.com/s/0qea7ata9b0avlkofal0

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2013, 15:02 

Hud sound bassa :)

Ne vem js mam bolj majhne roke I guess? na BTBju sem trpel, leva roka me je bolela ko hudič.
(Here to disappear.)

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2013, 20:50 

Hvala! :)

Tud jaz mam precej majhne roke. Še vedno se spomnim, ko sem začel igrat bas, kako so me bolele roke, 2,3 mesece kasneje sem se pa že navadil
Je pa res, da sem igral tudi bolj "pravilno" takrat (po vratu praktično nisem skakal in sem uporabljal vse 4 prste), danes pa npr kvinte na basu držim s 1. in 4. prstom, ker je preprosto lažje kot s 1. in 3. in se čimbolj izogibam uporabi vseh 4 prstov (ampak včasih vseeno ne gre samo z 2ma in je treba uporabit vse) laughhard

9 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: