*
designed by Viva La Echo

42 prispevkov • Stran 3 od 31, 2, 3

jurebass
bobnar

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2010, 17:02 

če so long scale strune za skozi trup narejene, potem znajo pasat na 35" skozi bridge... zdajle se ne spomnim, če sploh kdo dela long scale strune, ki se jih ne da čez trup napeljat... no, vse skupaj bi rekel da je predvsem odvisno od proizvajalcev in modelov strun. google is your friend :)

sicer pa daljša skala ne pomeni nujno bolj napetih strun, tu so še drugi faktorji (material, debelina,...)

za tight sound pete strune je pa baje tudi neck-joint pomemben... dobro narejen bolt-on ali neck-thru naj bi to uredila...

jurebass
bobnar

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2010, 17:04 

VeNoM napisal/-a:
Vbistvu so meni prekratke (tam ko se B in E struni zožata sta še na vratu, morali bi biti na glavi (nevem koliko to vpliva na zvok, ampak sigurno je nek vpliv))

a ne moreš skoz bridge napeljat? vsaj e in b...

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Jesenice/Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2010, 19:41 

Lahko. Sicer pa pol napeljal kar vse.
A kdo ve, če je ful razlike v sustainu, če grejo strune skoz trup ali pa samo skozi bridge?

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2010, 20:31 

ubistvu to proizvajalci ful oglašujejo, amapak v resnici se (skoraj) nič ne pozna, če jih maš samo na bridgu namesto čez trup
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

jurebass
bobnar

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2010, 22:22 

proizvajalci? ni logično, ker čez-trup je osnovni design, ubistvu bi morali potem oglaševat čez-kobilco :)

pustmo to, mit dejansko obstaja, vendar je zelo malo dokazov... jaz sem enkrat probal flatke in nisem opazil razlike ali karkoli.... itak je bas ritmičen instrument, kolk sustaina pa rabiš? ;)

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 29 Jan 2010, 17:25 

ja, ne, zdej je recimo MM dal ven classic serijo stingrayev, ki majo sting through in na veliko oglašujejo, da z tem pridobiš goro sustaina
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

happy_tom
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: koroška & LJ

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2012, 23:36 

Help!
Kje se da dobiti halfround & hkrati Shortscale strune?

Kolikor sem brskal po netu, sem našel edino D'addario da jih dela, pa še teh ni pri nas nikjer...

V bistvu mi je všeč zvok navadnih strun, raje imam pa občutek flatk, tako da halfround bi bile verjetno primerne za te želje? :D

PS Long scale strun si pa ne upam nabavljat: bi znal biti problem, da ne gredo skozi tunerje ali kaj podobnega?

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 26 Feb 2012, 12:42 

a ti bi jih to dal na ne-bass kitaro?
ker bas kitare majo itak vse tunerje z široko zarezo in veliko luknjo vertikalno (če uležeš bas na tla) in nebi smel biti noben problem z debelino strun - za razliko od navadnih kitar, ki majo majhno luknjico horizontalno čez navijalc

Slika
da si boš predstavljal o čem govorim, če si slučajno kitarist

če maš bas kitaro ne bo nobena problema, za električno bi jih pa mogoče lahko odvil do tam, da jih spraviš čez navijalec in daš samo jedro čez

ker halfwound shortscale dvomim, da boš kje dobil; že z fullscale je problem :(
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

happy_tom
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: koroška & LJ

Odgovor Objavljeno: 26 Feb 2012, 15:13 

nene, na epiphone EB3 bas;

kolega je enkrat montiral na Les paul bass (shorty) long scale strune, pa je E navijalec kar odletel... Pa je bil Schaller.
Zdaj se pomislil, da je mogoče bila struna koj predebela;
ker te, ki jih imam zdaj gor, se malce stanjšajo na koncu kjer pridejo v navijalec...

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2012, 11:51 

:lol: tole me je pa nasmejalo
ja pač je moral met pa orng zjahan navijalec, al pa slabo prišraufan da se mu je to zgodilo; amapak se to ni zgodilo zaradi debeline strune čez navijalec; tudi če bi bla stanjšana na vrhu bi blo isto, ker je sila ista
uglavnm; ti maš klasične deteljce gor in za strune majo komot dovolj prostora; tudi na polni debelini strune, tako da nič skrbet in kar full scale skrajšaj in daj gor :D
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

dog23
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 06 Avg 2012, 20:38 

Če daš longscale strune na shortscale znajo strune pokat.

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2013, 20:48 

Rabil bil elixirke za SR3005 pa nimam pojma kaj dat gor?

mi lahko kdo pomaga

edit: menda je 34" scale
edit2: na elixir strani da .045 - .105 na SR3000 sam to mi nič ne pomaga ker je 16 različnih paketov...
(Here to disappear.)

42 prispevkov • Stran 3 od 31, 2, 3

Pojdi na: