*
designed by Viva La Echo

42 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2009, 15:48 

Ima kdo izkušnje s temi strunami: http://www.thomann.de/de/warwick_42301m_red_label.htm ? Namreč poceni so...

dark_wizard
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2009, 23:05 

Jaz mam. Meni so všeč. Sem bil vedno na Warwick strunah.

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Jesenice/Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2009, 23:29 

Fendrove so nekaj pod 20€ pri nas. Za na Pbass so svetovne. So dosti svetle in dolgo časa "obdržijo" zvok. Dalj kot pa D'addario ali pa Ernie Ball. Moti me edino to, da so zelo trde. Jaz jih imam na Pbassu, 45-105. Prej sem imel EB enake debeline pa sem moral poštimat truss rod in pa ful trši filing je, kot pri EB. Ampak zvok je pa 2 tednih intenzivnega igranja še vedno lepo "kovinski". :punk: EB ali pa D'addario strune bi moral že zdavnaj prekuhat, če bi hotel "plenk plenk" zvok.

McKagan
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 02 Maj 2009, 17:42 

rotosound.

Alex
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Objavljeno: 08 Jun 2009, 21:53 

Mene pa zanima kakšne kako debele strune bi moral dat na bas, da bi lahko E sputil na A#? A moram za to kupit 5 strunski bas?

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 09 Jun 2009, 00:32 

Mogoče bi ratalo s 4 struncem, pa da namesto E daš B struno 140 gor in uglasiš 1/2 tona nižje. Znajo se pojavit problemi z intonacijo + nut je treba zrihtat, da gre sploh noter.
Standardne 100/105/110 strune se niti ne loti toliko nižat.

Jst sem imel heavy 135 gor za B, pa sem se neki igral z raznimi uglasitvami (B je šel tud do A) in ti lahko povem da je blo vse bolj ko ne en pošteno razkuhan špaget, na katerega se ne da igrat.

edit: 135 sem imel na 5-strunki
Linux anyone?

g-string on fire
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2009, 16:31 

ko je že ravno tema o strunah bi vprašal za mnenje. Sam imam Ibanezov bas GRG200, rad bi pa imel bol kovinski zvok, pa me zanima katere strune bi mi priporočal. Rad bi dobil zvok kot je naprimer intro tega komada
http://www.youtube.com/watch?v=pInQ0l4qVWg

Ker nimam veliko izkušenj ker igram slabo leto, me zanima kakšne nastavitve na ojačevalcu bi bile primerne za tak zvok. Ojačevalec imam pa ibanez SWX65.
low tone is better than high;)

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 12:14 

Za pridobitev taksnega zvoka mora biti bas kitara v celoti tako narejena oz. koncipirana (les, strune, magneti itd.), potem je tu se ojacevalec in membrane... pac vse se mora pac graditi v tej smeri zvoka. Nekateri ojacevalci zvenijo agresivno in odzivno, nekateri so bolj nezni in topli. Izdelovalec ima pri tem zelo vazno ali kljucno vlogo. Hocem reci, da je razlika v zvoku, ce na Fenderjev ali Ibanezov bas montiramo iste magnete in strune, pa ceprav vsebujeta oba instrumenta enako vrsto lesa. Jaz sem najboljse rezulate dobil z Ibanezom SDGR iz mahagonija z aktivnimi magneti in elektroniko.
Za tak kovinski zvok uporabljaj strune Stainless Steel (nerjavece jeklo), ker imajo zelo izrazene visoke tone in bolj svetlo zvenijo kot npr. Nickel Wound strune. Nikljeve strune zvenijo mehko in nezno; pac imajo tudi svoj čar. Stvar je v materialu. Tudi strune tipa Stainless Steel dveh razlicnih proizvajalcev ne zvenijo enako, zato bo potrebno tukaj nekaj poizkusanj, kar bo morda drago. Preizkusi recimo zelo poceni strune proizvajalca Vinci in nato cez cas se D'Adario Prism (oboje stainless steel); potem bos uvidel, ali je razlika med poceni in dragim kompletom strun in ali je umetelno kupovati poceni ali drago. Osebno sem imel Swing Bass 66 Stainless Steel od Rotosounda najraje.

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 16:20 

bla, bla,bla... zelo res, pa vendar za g-stringa zelo neuporabno
kupi si bolj debel komplet strun, pa na ojačevalcu dej treble do konca, pa bass na nulo, midle recimo na tričetrt, na basu pa do konca odpri treble pa špilej samo na bridge magnetu, špilej z trzalco, pa čimbližje bridge-u
jst bi sicer naredil vse obratno, ker mi je všeč ravno nasproten sound, ampak če hočeš ta sound je to to
aja, pa še če boš kdaj dal frette menjat daj bakrene gor :peace:
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Jesenice/Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 16:45 

Fender Precision + stainless steel strune + lampaš
iz Ibaneza SW65 ne boš nikoli dobil niti podobnega zvoka, GRS200 pa ima itak pretemen zvok.
Govorim iz lastnih izkušenj, ker si lastim Ibanez SW100, GRS200 mamo pa pravtako na placu in jo velikokrat igram na SW100, ker se mi ne da nosit svoje kitare sabo laughhard
Igramo thrash metal in jaz pravtako rabim podoben "plenk-plenk" zvok. Dosegel sem ga z OD-om in simulacijo Ampega BA500 ter Precisionom. Lahko si poslušaš tukaj (komad The Sound Of Thunder):
http://www.myspace.com/teddysbckyard

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 17:14 

Torej stainless steel strune so "plenk,plenk" strune? Ker moj bas ima že na suho igranje tak zelo "NEplenk,plenk" zvok. Vem pa da je na začetku imel tak zelo plenk plenk zvok... Lastim pa si: Keiper 5 strunski bas (kvalitetnejša kopija Ibanez GRS 205)... Emm pa s stainless steel strunami gre lažje slappat ne?

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 17:19 

ja, stainless steel so bolj "plenk, plenk" :mrgreen:
za slappanje jst preferiram nickel wound 40-95 ke (4strunc)
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 17:40 

http://www.thomann.de/de/warwick_42300ml_red_label.htm Torej te bi bile kul?

dark_wizard
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 21:49 

Ne ravno. Meni so sicer bile ene boljših strun, ampak, tega kar ti iščeš pa ne boš dobil.

Rotosound bi bile za to.

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2009, 22:42 

Kaksen "plenk plenk" wtf? Kaksne bakrene precke? Precke so iz medenine, brona ali alpake (zlitina bakra niklja in cinka). Ce bi vgradil bakrene, bi trajale od zajtrka do kosila, potem pa spet menjava. Videl sem tudi ze povsem crne precke in crne strune (Rotosound Black), pa nima veze.
Nerjavece jeklo ima vec magnetnih lastnosti kot nikelj, zato utegnejo biti tudi bolj glasne. Jaz sem imel na svoji bas kitari precej "piano like" sound. Zelo feder in kovinsko zvenece je bilo; pravim pa, da je cel instrument tako narejen. K temu zelo dodajo tudi magneti in material, iz katerega so izdelani. Ni samo eden clen v verigi krucialen za neko zvocno lastnost, ampak vse (od nasih prstov do membrane).

42 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

Pojdi na: