*
designed by Viva La Echo

124 prispevkov • Stran 9 od 91 ... 5, 6, 7, 8, 9

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 06 Apr 2015, 19:51 

Meni osebno je sinonim za vstopni razred med "taprave base" G&L Tribute. To moraš sprobat obvezno. Zelo solidni in različni zvoki, edino vratovi so taki da ne pasejo ravno vsakomur.

McKagan
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 06 Apr 2015, 21:28 

ČE dobiš, je lahko Carvin lb40 rabljen TOTALEN gem, in edina bas kitara, ki jo boš u življenju še rabil. Sam sm jo kupil pred ene 7,8 leti, mam več bas kitar in se zgodi da je 3,4 mesce ne primem v roke. Tedaj me ma, da bi jo prodal, pa ji menjam strune, priklopim nazaj in mine takoj. Versatilna do amena, mehka ko puter, top noch izdelava.....moj je bil takrat150-200€, kar je milo rečeno kraja, al pa še kaj hujšega. Če ga dobiš za recimo 500€, sploh ne odlašaj. V vseh studiih kjer sem bil so jo hoteli obdržat :D

začetnik123
one man band

Odgovor Objavljeno: 11 Jul 2016, 22:28 

Pozdravljeni,
igral sem kitaro, pa sem zaradi drugih interesov jo predal naprej, čeprav se mi velikokrat kovca po njej...sploh ko jo igram pri komu drugem. Rad bi spet začel preigravat, bas sem že preizkusil in mi je res zanimiv inštrument. Kaj bi priporočali za začetek? bi bila kakšna harley benton iz thomanna za 100€ vredu za začetek? koliko močan ojačealec bi rabil za bend? je nekako isto kot pri električni kitari? mora pa biti 4strunski.

lp.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 11 Jul 2016, 23:39 

Sam imam Harley Benton bas s kratko skalo in za ta denar (manj kot 80€) lahko rečem samo pozitivne stvari. Direktno iz kufra že uglašen in z dobrimi strunami (vsaj moj, ki je bil b-stock). Uglaševalci držijo. V pol leta, ali koliko ga že imam, nisem uglasitve skoraj nič popravljal. Zvokovno mi je tudi povsem zadovoljiv. Pač meni zveni kot precision. Več ne morem povedat. Kot kitaristu, ki ima bas bolj za igračo in ustvarjanje kot resno delo, zato mi je bila cena prvi pogoj pri nakupu in ta je bil najcenejši med novimi in rabljenimi. Poleg tega pa ima tudi krajšo skalo (dolžino strun), kar mi je kot kitaristu velik plus. Imajo pa tudi klasične.

Nisem ravno preigral veliko ostalih basov, ter nisem preveč v tej stroki, da bi lahko dal nek tehten razlog, ampak za začetek se mi zdi da ima vse potrebne atribute: nizko ceno, stabilno uglasitev in spodoben zvok.

Glede ojačevalca pa je dosti odvisno od jakosti samega banda. Ampak z 1x15 ali 2x10 bi moral bit slišan v večini situacij.

124 prispevkov • Stran 9 od 91 ... 5, 6, 7, 8, 9

Pojdi na: