*
designed by Viva La Echo

27 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 13:29 

Prosim ne trosit bedarij o neuporabnosti H strune. H struna doda odlicen obcutek globine takrat, ko jo rabis. Vse strune na basu so uporabne, ce jih znas izkoristit.
Uglasitve me zanimajo zato, ker se morava z nasim basistom nekako uskladit. Kitaro bi rad uglasil na drop C ali C standard, zato me zanima, kako basisti potem ravnate s svojim instrumentom. Ostanete na standardni uglasitvi in igrate prirejeno? Kako ravnate v primerih, da gre za riffe na oktavah itd.? Problem je v tem, da ko basist spusti strune za vec kot 1 ton, zacnejo cist prevec opletat, ne glede na debelino.

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 14:42 

ne, če hoče, da ne opletajo naj pač vzame kakšne 70-130
basisti ravnamo tako, da kitarista najprej v rit brcnemo, ker ima razglašeno kitaro, v skrajni sili pa detunamo bas (vsaj jst, ne igram pa "prirejeno" )
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 15:03 

JohnsonVoltage napisal/-a:
... Kitaro bi rad uglasil na drop C ali C standard, zato me zanima, kako basisti potem ravnate s svojim instrumentom. Ostanete na standardni uglasitvi in igrate prirejeno? Kako ravnate v primerih, da gre za riffe na oktavah itd.? ...

s kitaro delam jst tko kot prej... če se pa kdo nižje uglasi, je pa to njegov problem, meni pa sicer ni panike za 1/2 tona vse zmaknit na vratu. detunanju se pa izogibam, ker ne maram mehkih strun (trenutno sem na 135-45)

pa če že experimentirate, predlagaj basistu da se uglasi v E-dur (E-H-E-Gis). pol bo zanimivo (za kakšno jam-experimentiranje je meni ta ulasitev zakon)
Linux anyone?

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 15:17 

Katere strune pa uporabljas?

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 15:22 

kolk strunc pa je to?, k je to ogoče 6 strunc? ker jst sm mislu 70-130 bolj za 4 strunca
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

dark_wizard
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 19:49 

45 -135 je za 5 strunko.

Jaz mam enako in je ravno prav :)

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 18 Sep 2008, 21:39 

men je dejansko ratalo zlomt hohner beatle bass (original) z 130-70 strunami, ki sem jih zapovr poskušal še za 1 ton višje uglasiti, pa je pač vrat od trupa odlomilo (ah, to so bli cajti)
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 19 Sep 2008, 00:45 

JohnsonVoltage napisal/-a:
Katere strune pa uporabljas?

pyramid nickel (5 strunske citre)

@perobass: zakj si pa bass za cel ton gor dvigal? vse fingeringe premakneš za ton (2 freta) gor, pa je... al ti je fretov zmanjkalo? (btw: dobri šrawfi) :peace:
Linux anyone?

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 19 Sep 2008, 15:05 

neki sm hotu eksperimentirat,pa mi je zdej zlo žou... hipshot šraufi itak, da zdržijo tud, če bager čez gazi :kitarist:
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Vargrim
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: celje

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2008, 19:16 

standantra uglasitev na pet struncu, torej BEADG. z bendom igramo metal, kjer je dosti preglasitev, samo nikoli nismo pomislili da bi se "dropal" na kaj nižjega.

ringo tzar
Uporabniški avatar
bljuz

Odgovor Objavljeno: 03 Jun 2014, 19:50 

Osebno uglašam strune po Harmoničnih lastnostih...

"če je tvoja kitara neuglašena poj še ti neuglašeno" Kurt Cobain

varianta je da poslušaš ton pri 12 prečki, zvok mora biti enakomeren proti vratu tako kot proti trupu Basa

drugače pa je svetloba hitrejša od zvoka zato torej vedno gledam navoje na strunah,

če je spodnja struna preveč <<<<<<<<<<
mora biti naslednja nekoliko >>>>>>>>>>
tako da se koti izničijo približno lllllllllllllllllllllllllllll

vedno pa je najboljše najti najbolši ton lahko tudi harmonični faktor na pravi poziciji po kateri lahko uglasiš ostale strune, tako lahko kadarkoli igraš kadarkoli zogaglava

Udarec po struni je prenos energije iz telesa v instrument, tam zvok ostane in odmeva večno, služi kot izhodišče za vse nadaljne tone nadcar (osebno mislim trilijarde potez vnaprej, kot tudi v prihodnost nazaj:)

"Just keep on breaking the rules.....Come on get ready to rule" AC/DC

:punk:

I come from the Land of Bass and I bring you; Holy Fire, Smoke and Ice............mmmmmmmmhmmmmmm oh yeah I play twice as nice :kitarist:

Hail Thunder 'tis my Volts

Lord Metal

ringo tzar
Uporabniški avatar
bljuz

Odgovor Objavljeno: 03 Jun 2014, 19:58 

Cela kitara mora delovati kot do elektrona natančno centriran Lok, tudi če jo obrneš in poskušaš raztreščit mora biti ob dotiku ubiralke v tvojih rokah sprožen reflex za Groove Stoletja

prišparaj kitaro ... raje jo podari ... spoštuj instrument ... mnogi so lačni slinslin

če misliš razbijat ti svetujem parlament laughhard

Hail Thunder 'tis my Volts

Lord Metal

27 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: