*
designed by Viva La Echo

59 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 19:43 

Spector - fajn bas zvokovno in fajn narjen ampak vrat je res debel no. Pa tezak je res ko hlod. Warwick je tudi nekje tam glede vratu ampak bistveno lazji v trupu. Mislm da ma Ibanez SDGR najtanjsi vrat od Ibaneza nasploh.
Ja @Tormentor, cestitke k novemu basu, zakon zgleda! Mellow je pa zarad Bartolinijev (vsaj mislm, da jih mas gor), ker je pri mojem Cortu z Bartolini mk1 enako. Ok, men je vsec ker ni ozek sterilen in plasticen sound. :)

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 19:54 

ja, warwicki majo pa res en hlod od vratu, meni so čisto neudobni (še posebej thumb)
če je pa bas težak, je pa to samo dobra stvar -->sustain maker :P
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 20:05 

pero bass napisal/-a:
ja, warwicki majo pa res en hlod od vratu, meni so čisto neudobni (še posebej thumb)
če je pa bas težak, je pa to samo dobra stvar -->sustain maker :P

Strinjam se s prvim, z drugim je pa tako. Izbrati je treba ustrezen les s primerno teksturo in potekom letnic ter vlaken in sploh ni pravilo, da teza trupa pogojuje sustain in sound. S preveliko povrsino in tezo ne dosezemo prav nic, ker se vibracija strune siri na povrsini in le-ta mora biti primerno izracunana. Primerjal sem Gibson les paul in Ibanez S serijo z enakimi magneti na obeh kitarah in razlike v zvoku ni bilo nobene. Torej, teza sucks. To je Ibanez dokazal leta 87, ko je predstavil S serijo kitar in pomeni, da ni fora v tezi in masivi lesa ampak v pravilnem odrezu in vrsti lesa.
Lahko si nardis bas, ki bo vseboval trup iz ebenovine ampak hrbet bo takoj povedal svoje pa se same visoke frekvence bos mel v soundu.

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 20:12 

ne, saj ne pravim, da mora bit les težak (ker pol je gost>treblast) samo ga mora bit pa zadost
če me malo rama boli po vajah nimam nič proti, važno je, da mam sound in še iz nobenega lahkega basa ga nisem dobil, take so pač moje izkušnje, sej tud chambered LP ni isto, kot standarden
seveda ima pa ogromno vlogo pri sustainu skrbnost pri izdelavi in hardware
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Tormentor
terasna legenda

Kraj: Bela Krajina

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 20:40 

Ibanez RG napisal/-a:
Spector - fajn bas zvokovno in fajn narjen ampak vrat je res debel no. Pa tezak je res ko hlod. Warwick je tudi nekje tam glede vratu ampak bistveno lazji v trupu. Mislm da ma Ibanez SDGR najtanjsi vrat od Ibaneza nasploh.
Ja @Tormentor, cestitke k novemu basu, zakon zgleda! Mellow je pa zarad Bartolinijev (vsaj mislm, da jih mas gor), ker je pri mojem Cortu z Bartolini mk1 enako. Ok, men je vsec ker ni ozek sterilen in plasticen sound. :)

MK-1 so ja z ibanezovm preampom. Aja btw basa nisem kupil :D, si me narobe razumel. Sicer pa resno mislim ga kupit, ker za ta dnar je super stvar.

Problem v bartolinijih je, da se ožji od moji "favourite" magnetov in sicer EMG-jev. Tako da če bi hotel na SR serijo dat emgje je treba podrejat odprtino za magnete za skorj 3mm.

Tretja stvar je da tisti, ki ne špilajo hitre death metal stvari ki vsebujejo skakanje po strunah, trillanje, sweepanje pri tempu 260 ne razumejo zakaj imajo metalci radi SR serijo oz. oske vrate nasplošno. Pri počasni polki js lahko špilam tudi na hlod debel 5metrov, sploh ni panike.

BTW, RG ti špilaš pri Scaffoldih če se ne motim?

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 21:01 

Tormentor napisal/-a:
Ibanez RG napisal/-a:

MK-1 so ja z ibanezovm preampom. Aja btw basa nisem kupil :D, si me narobe razumel. Sicer pa resno mislim ga kupit, ker za ta dnar je super stvar.

Problem v bartolinijih je, da se ožji od moji "favourite" magnetov in sicer EMG-jev. Tako da če bi hotel na SR serijo dat emgje je treba podrejat odprtino za magnete za skorj 3mm.

Tretja stvar je da tisti, ki ne špilajo hitre death metal stvari ki vsebujejo skakanje po strunah, trillanje, sweepanje pri tempu 260 ne razumejo zakaj imajo metalci radi SR serijo oz. oske vrate nasplošno. Pri počasni polki js lahko špilam tudi na hlod debel 5metrov, sploh ni panike.

Aja, pol pa sori ja, je pa res lep bas!! Tud sam sm mel dva SDGR-a (400 in 1000) pa sm prodal potem stvari 14 let nazaj. Lani sm si bas ponovno kupu kr tko za doma spilat zraven muske in sicer Cort Curbow. :)
Raje ne vrtaj po basu pa si omisli kaksnega drugega. Skoda je rezat v trup zarad magnetov.
Ja, spilam kitaro pri Scaffold! :)

pesnik
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 21:01 

pero bass napisal/-a:
in hlod se reče vratu, ki je debel, ne širok in ibanez je točno to (na skoraj vseh modelih) :twisted:

aha... torej se opravičujem napačnim opredelitvam hloda... :D zame je bil pojem hlod mišljen kot fender,itd (ne me sedaj linčat, ker ne govorim o zvoku, itd..., in so odlični basi, samo meni ne sedejo, zaradi preširokega vratu)

pero bass napisal/-a:
na ibaneza boš bolj težko špilal kakšen slappa' pop al pa taping in podobno;

jah no za začetek se res ne bom ubadal še s slapanjem, ampak na trzalco pa tud ne mislim igrat!! :twisted: :twisted: in še trditev mahnjega otroka: če lohko moj frend slapa na ibaneza se bom pa tud jest navadu!!! :twisted: :twisted: :twisted: ž

pero bass napisal/-a:
če si pa kitarist, pa špilej kitaro :twisted:

ah ja.... bi.. samo kaj, ko je tak problem najdit basista, v naših krajih... :roll: :roll: :roll: :roll:
Thank ye,
Th' Admiralty

Tormentor
terasna legenda

Kraj: Bela Krajina

Odgovor Objavljeno: 04 Mar 2010, 22:12 

Ibanez RG napisal/-a:
Tormentor napisal/-a:
Ibanez RG napisal/-a:

Aja, pol pa sori ja, je pa res lep bas!! Tud sam sm mel dva SDGR-a (400 in 1000) pa sm prodal potem stvari 14 let nazaj. Lani sm si bas ponovno kupu kr tko za doma spilat zraven muske in sicer Cort Curbow. :)
Raje ne vrtaj po basu pa si omisli kaksnega drugega. Skoda je rezat v trup zarad magnetov.
Ja, spilam kitaro pri Scaffold! :)

Zakon, curbow je super bas. Tako kot vsi Corti, brez komentarja.

Ej majstri, vsi ste meni res legende, edini old school death metal v Sloveniji, vsaka vam čast. Js poslušam vaš demo s tistimi petimi komadi že skoraj eno leto vsak dan. Good stuff!

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 05 Mar 2010, 03:21 

:punk: Tnx @Tormentor, zelo pohvalno je to in najlepsa hvala za lepo mnenje o nas!! TNX!

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2010, 10:32 

pero bass napisal/-a:
in hlod se reče vratu, ki je debel, ne širok in ibanez je točno to (na skoraj vseh modelih) :twisted:
hlod sucks!

SR serija je daleč od hloda..
BTB je pa hlod v vseh pogledih (že razmak med strunami na bridgu nakazuje na to) ampak nič kej bolj kot en G&L 2500, razn da ma G&L krajšo skalo in je malo lažji za igrat. BTB je res bas z jajci

Kar se pa sustaina tice... Moj SR3005 ga ima kolko hoces pa je se tanjsi od 505 ;)
se pa strinjam da je les kljucnega pomena, pa bridge.. bridge nardi na istem kosu lesa dan/noč razliko
(Here to disappear.)

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2010, 15:30 

pero bass napisal/-a:
na ibaneza boš bolj težko špilal kakšen slappa' pop al pa taping in podobno;
Ne govori bedarij. Tisti, ki pravi, da se na Ibaneza ne da slap/pop igrat, nima pojma. Če lahko nekateri na fenderja igrajo slap/pop, potem se da praktično na vsak bas igrati. Sam sem na SR800-ki igral slap/pop/tap brez problema, tudi na washburn-u XB500 ni bilo problema, pa je petstrunc. Je pa res, da se splača preizkusiti več basov v okviru tvojega proračuna in potem kupiš tistega, ki ti najbolj odgovarja (cenovno, igralno, vizualno).
Zadnjič spremenil Videc, dne 10 Mar 2010, 11:20, skupaj popravljeno 1 krat.

pesnik
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2010, 22:08 

Ploki napisal/-a:
pero bass napisal/-a:

BTB je pa hlod v vseh pogledih (že razmak med strunami na bridgu nakazuje na to) BTB je res bas z jajci

khm khm khm... to me je sedaj malo "prestrašilo" predvsem besedna zveza: hlod v vseh pogleidh!! :( :( kej to pomeni da bom moral počas začet v fitnes spet hodit, čeprav me je kr nekaj od deca?? :D :D

p.s. sej če ima bas jajca je to pozitivno, ane??
Thank ye,
Th' Admiralty

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2010, 23:05 

je, ampak ni za pussy basiste. jaz sem si kupil SR ker sem imel preboge kitarske rokice za BTB. :) (pa se kitarist sem ane)
ibanez ma ekstreme;
BTB je za prave dedce,
SR je pa za ***** (se opravicujem vsem basistom :lol:)
(Here to disappear.)

pesnik
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2010, 23:45 

o bože..... no torej, se bo v nedeljo, če bo vse po sreči, videlo a sem pravi dedec al ***** :) :) :) :)
Thank ye,
Th' Admiralty

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2010, 10:27 

sej SR je tudi ok :lol:
(Here to disappear.)

59 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: