*
designed by Viva La Echo

5 prispevkov • Stran 1 od 1

Sonwaas
bobnar

Odgovor Objavljeno: 15 Avg 2015, 17:27 

Zdravo.

Nameravam se podati v DIY vode, hkrati pa si želim looper. Ogledan imam tale kit :http://buildyourownclone.com/products/tblooper.
Zanima me, če stvari deluje tako, da pritisnem, zaigram, spet pritisnem in mi nato vrti moj zaigran loop. Trenutno imam amp+kitaro, bo to dovolj. Kam vmes ga dam, me kitaro in amp? Pa zakaj ima 6 audio jackov?

Easy_Rider
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 15 Avg 2015, 17:40 

Sonwaas napisal/-a:
Zdravo.

Nameravam se podati v DIY vode, hkrati pa si želim looper. Ogledan imam tale kit :http://buildyourownclone.com/products/tblooper.
Zanima me, če stvari deluje tako, da pritisnem, zaigram, spet pritisnem in mi nato vrti moj zaigran loop. Trenutno imam amp+kitaro, bo to dovolj. Kam vmes ga dam, me kitaro in amp? Pa zakaj ima 6 audio jackov?

To kar ti gledaš je AB switch torej preklop recimo AMP pa drugi AMP. Sploh ni looper v smislu ki ga ti iščeš.

Sonwaas
bobnar

Odgovor Objavljeno: 15 Avg 2015, 18:05 

Uf, hvala za tole. Sem še zelen glede efektov nasploh, ampak kako lahko vem kateri looper je to kar iščem in kateri je preklopnik?

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 15 Avg 2015, 18:39 

To sta dva povsem različna tipa looperju o katerih ti govoriš. Ja, vem, malo nesrečno je zadeva poimenovana. Razlika je, da eden deluje z efekti drugi pa z sampli. Prvi lahko pride zelo preprost - samo kak jack, stikalo, nekaj žička in gasa (prvi link). Drugi pa je v osnovi računalnik. Ti iščeš slednjega. Seveda se ga da naredit, ampak je potrebno kar nekaj programiranja, tako da je verjetno najlažje, da looper kupiš. Žal.

Easy_Rider
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 15 Avg 2015, 18:48 

Poglej si od Tc Electronics DITTO looper. TOP looper.

5 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: