*
designed by Viva La Echo

12 prispevkov • Stran 1 od 1

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2015, 12:52 

Pozdrav. Imam vprašanje. Kako je najbolje odstraniti barvo iz Stratocaster kitare? Domnevam, da ni najbolje samo brusit z šmirgl papirjem.

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2015, 13:14 

šmirgel bo najboljši, odvisno pa kaj nameravaš narediti z kitaro.

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2015, 16:50 

kitara je bela in mi ni všeč. prebarval bi jo na neko drugo barvo.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2015, 17:06 

Še nikoli nisem videl res dobro prebarvane kitare. Nikoli. In še vedno se pojavi nekdo, ki bi si želel to naredit. Kot pri ženskah z lepotnimi operacijami ustnic. :mrgreen:

Če želiš to sam naredit pa sploh. Tudi pri mojstrih sem videl že izdelke, ki niso bili najbolj posrečeni... kaj šele, da se sam spuščaš v to. Obilo sreče in čim manj udrihanja po kitari, ko bo končni izdelek nezadovoljiv. :peace:

No, edina možnost, ki morda izpade ok, je, da kitaro nato poslikaš kot Claptonov SG iz Cream obdobja ali kaj podobnega...
Slika Slika

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2015, 07:32 

ni treba da je dobro prebarvana. naj je srednje dobro pa sem srečen. mel sem že več belih kitar in ta barva mi že gre na živce. raje bi mel katerokoli drugo barvo.

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2015, 10:04 

a ko kupuješ kitaro nosiš rožnata očala?
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2015, 10:18 

ko sem jo pred leti kupil mi je bela barva še sedla na kitarah. naveličal sem se barve. tudi kitara ni veliko vredna, tako da mi je ni preveč žal, če ne bo perfektna. Najraje bi mel samo les, brez barve, tudi swirl mi je zanimiv.
dober motivi so mi med drugim tudi spodaj na linku:
https://www.youtube.com/watch?v=q7l5Ubhpf4s
https://www.youtube.com/watch?v=ZFAAr42SxnM

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2015, 12:48 

Loti se je s šmirglom P80, ko nebo nič več barve na kitari pojdi s 150, 220, pa mogoče še s 320. Potem jo pa lahko premažeš s čim hočeš, lahko z oljem ali pa prebarvaš.

Če hočeš dobro prebarvano je 90% priprava, samo barvanje ni problem.

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2015, 23:28 

kenny napisal/-a:
Če hočeš dobro prebarvano je 90% priprava, samo barvanje ni problem.

+1 najlažje pa najhitreje ti bo z šmirgl papirjem odstranit lak/barvo. Če želiš imeti kitaro v natur barvi oz. samo prozoren lak se pripravi, ker so včasih trupi pri kakih cheap kitarah lepljeni skupaj iz 2 ali celo 3 delov tako, da te nebo presenetilo če vzorec lesa nebo glih neki "bookmatched" ali nekaj kar vidiš pri kakih kitarah ki so že stock natur. :peace:

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 08 Jul 2015, 13:18 

Katere znamke pa je kitara? Če je poceni Ibanez, se je ne lotit, ker je lak tako na debelo gor, da ti bo najbrž roka odpadla preden končaš. :mrgreen: Govorim iz lastne izkušnje. ;)
Če imaš kako mašinco za brusit, je lažje. Moraš pa potem bit ZELO pazljiv, da ne greš pregloboko in ne poškoduješ lesa, še posebej, če je kitara iz kake mehke lipovine. Na nekaterih delih pa tako ali tako ne boš mogel drugače, kot na roke.

EDIT: Vidim, da si napisal, da je stratocaster. Ne vem, kako je z lakom pri drugih znamkah, predvidevam pa, da ni dosti drugače kot pri Ibanezu.
"Why Be Happy When You Could Be Interesting?" S. Žižek

erikpremrov
one man band

Odgovor Objavljeno: 13 Dec 2015, 11:36 

Poizkusi z fenom za odstranjevanje barve, dobiš ga zelo poceni pa še najbolj učinkuje. Ko segrevaš barvo z fenom moraš imeti zraven še zidarsko lopatico pa gre lepo dol, enkrat sem poizkusil in sem mel kitaro stripano v 20-30 min.

https://www.youtube.com/watch?v=lpQ3JDC1FBY

hammett_k
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 15 Dec 2015, 14:18 

erikpremrov napisal/-a:
Poizkusi z fenom za odstranjevanje barve, dobiš ga zelo poceni pa še najbolj učinkuje. Ko segrevaš barvo z fenom moraš imeti zraven še zidarsko lopatico pa gre lepo dol, enkrat sem poizkusil in sem mel kitaro stripano v 20-30 min.

https://www.youtube.com/watch?v=lpQ3JDC1FBY

deluje kot šus! ampak je precej potratno kar se elektrike tiče...

zelo priporočam nositi eno masko ker poliuretanski lak + toplota = plini smrdljivi zelo nevarni za zdravje...

pa pazljivo z lopatico (špahtlom po domače) kajti les je segret od fena in lahko zlahka zarežeš vanj če preveč divjaš lepo počasi sploh po robovih kitare...
Fly with your wings-Dean

12 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: