*
designed by Viva La Echo

6 prispevkov • Stran 1 od 1

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 03 Avg 2013, 17:11 

Ker je tukaj kaj nekaj DIY-arjev, ki dela tudi svoje ojačevalce bi se verjetno našel tudi kdo, ki bi znal naredit in vgradit loop v ojačevalec. Gre se za TRM-jev klon JTM45, z že nekaj malimi modifikacijami (med njimi tudi master volume). Potreboval bi zaporedni loop, brez potrebe po nožnem preklopu (torej samo eno preprosto stikalo zadaj), potrebujem pa aktivnega, ker bi vanj vezal navadne kitarske pedale (trenutno reverb in delay, kasneje verjetno še EQ pa mogoče še kaj icon_e_wink ) in je potrebno zmanjšat in na koncu spet povečat voltažo, da mi ne bodo pedali distorzirali samega zvoka. Gledal sem nekaj v stilu tranzistorskega TubeTown loopa, ki bi prišel v poštev, če ne bi želel uporabiti stereo kabel (isti kabel za do pedalboarda in nazaj). Zato me zanima, če ima kdo kaj znanja in predvsem volje ter željo, da se loti česa takega.

Imam tudi nekaj shem iz interneta, če komu pridejo kaj prav.

Je kdo, ki bi ga zanimalo?

ps: Upam da je prava tema, tu vem, da bodo vsi, ki bi jih zanimalo, gledali. :peace:

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 04 Avg 2013, 09:42 

Tistega hi-voltage tranzistorskega loopa še nisem sprobal, sem pa naredil kleinulator t voltage doublerjem na 24V, in ga na hitro potestiral. Problem je ,ker ga bolj hot signali povozijo, in tudi ta zadistorzira. Malce povprašaj mcinkuja, ker vem da je nekaj testiral tisti subminitube loop iz tubetowna. Pri teh signalih je pomoje precej bolje, da greš na hi-voltage. Optimum bi bil pomoje kar dumblelator. ker tam si lahko res vse nastaviš.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2013, 14:24 

Ja samo ta oba potrebujeta ločeno napajanje, sam bi ga pa vgradil kar direktno v ojačevalec (v mojem primeru se mi zdi da 400V), da ne zavzema nekega dodatnega prostora, ter da ne potrebujem še kakšnega posebnega kabla. Bi bil kdo zainterisiran? Oziroma veste povedat na koga naj se obrnem?

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tm k so vsi ta ohrni doma!?

Odgovor Objavljeno: 01 Okt 2013, 12:11 

Trenutno imam na zalogi en tale kit...
https://www.tube-town.net/ttstore/product_info.php/info/p5992_Kit-Tube-FX-Loop-6112.html
... sicer ga nisem še imel priložnost slišat v kakšnem ampu... torej ne vem kako deluje. Verjamem pa da dela dobro, saj ga drugače ne bi prodajali.

Če te zanima, se lahko zmeniva in zrihtava tole.
;)

nepovemgesla
bobnar

Odgovor Objavljeno: 08 Nov 2015, 16:04 

Najboljsa opcija ti je tisti lnd150 loop iz tube towna, katerega pac zmodificiras za stereo prikljucek. Ce zelis ti lahko posredujem shemo za ravno tak loop z lnd150 za boost in irf740 kot sledilnik. Deluje na 300-400 V, je transparenten, veze se med treble in master volume...

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2015, 11:07 

Hej, že imam par let točno ta loop iz tube towna v ojačevalcu. icon_e_biggrin Vseeno hvala. thumbsup

6 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: