*
designed by Viva La Echo

5 prispevkov • Stran 1 od 1

explorer
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: Domžale-LJ

Odgovor Objavljeno: 24 Apr 2013, 15:07 

Živjo!
Na eni izmed kitar, katere mi ni škoda, bom rosewood ubiralko predelal v "scalloped" profil. Postopek imam opisan v eni izmed knjig o predelavi/izdelavi kitar in sem se tudi temeljito pozanimal na netu. Nekako sem prišel na 3 variante:
- na grobo porezkaš s "kugl" rezkarji(s tem tudi slediš ukrivljenosti vratu), na fino s pilo, finiš z brusnim papirjem
- zbrusiš z Dremel-nom z brusnim nastavkom (s tem brusiš v smeri lesnih vlaken in ne prečno kot z rezkarjem ali pilo)
- od začetka do konca s pilo (+finiš z brusnim)
V štartu imam namen narediti blagi, ne preveč globok "scallop", ker ga kasneje še vedno lahko poglobim, če bom videl, da mi odgovarja bolj globok. Začel pa bom pri 24. polju in naredil samo do 12. polja. Če mi bo kul pa še do 1.

Me pa zanimajo še/tudi vaše izkušnje. Tako z izdelavo, kot tudi kakšen se vam zdi filing igrat na scalloped vrat. Zelo bom vesel kakršnih koli nasvetov in deljenja izkušenj. :)
Zadnjič spremenil explorer, dne 25 Apr 2013, 01:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 24 Apr 2013, 21:25 

naredi progressive scaloped neck - tako je imela ena kitara, ki sem jo imel in je bil odličen filing. Pa ne pretiravaj ;)

explorer
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: Domžale-LJ

Odgovor Objavljeno: 25 Apr 2013, 01:39 

No, sem vedel, da bo dobro vprašat preden se lotim. Je manjkal še nekej research-a. :mrgreen:
Sem zdaj raziskal še progressive scallop oz. graduate scallop. Je značilnost za Blackmore-a in njegove kitare. Progressive scallop naj bi bil boljši, če igraš veliko (bare) akordov.
Hmm... mogoče lahko na spodnjih poljih naredim graduate na zgornjih pa full scallop... 1ninja Damn, zdej moram pa vse še enkrat razmislit :lol:
Drugače pa ful hvala za nasvet Diodibuh. Sem s tem, ko sem raziskal progressive scallop odkril še veliko drugih novih stvari, kar je vedno fajn :D

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Kras

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2016, 16:21 

pozna kdo koga ki to profesonalno izvede?

Samocaster
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Jesenice

Odgovor Objavljeno: 06 Feb 2016, 11:05 

billy_bobo napisal/-a:
pozna kdo koga ki to profesonalno izvede?

Ja, skupaj z očetom izdelujeva kitare. Tudi scalloped neck narediva. Če si zainterisiran, piši mail na pivac_samo@live.com

5 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: