Switch to full style
Projekti in izkušnje ustvarjalcev lastne glasbene opreme aka "naredi si sam"
Napiši odgovor

Re: Vaši DIY projekti in izkušnje

12 Jan 2017, 21:36

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

se oproscam za zmedo, ker sem telefonski analfabet

12 Jan 2017, 22:26

Pa se en izdelek grumfovega labaratorija. Ta kitara ima zgodovino. Ko sem sel mimo samskega doma, je iz kosovnih odpatkov strlel konec vratu. Ko sem zacel brskat sem nabral skoraj celo kitaro po kosih.na ubiralki se je vidlo, da se je na tem vratu naucilo akordov vec albanskih rodov.....
Hotel sem potovalno kitarco nastalo je tole, sicer je potrebnih se par popravkov...
Slika

Slika

Slika

Slika

na tej sliki je ze skoraj zastavljeno, ubiralka in kobilica sta iz sukopire,navijalci od elektricne, notranje ojacitve in deli glave ki so bili polomljeni iz oreha, spodnji del, obod in vrat javor, gornji del pa je smreka. Scale je 530mm, rozeta iz brona

13 Jan 2017, 10:12

Odlično, še posebej mi je všeč "potovalna" :kitarist:

25 Jan 2018, 21:58

Živjo,

lotil sem se Harley Benton DIY telecaster kita in bi potreboval par nasvetov... Kitari nameravam oblikovati headstock, v celoti prebrusiti in za finish uporabiti tungovo olje (body in neck).

Na trupu bi po brušenju zaprl pore z wood fillerjem. Tu se mi malenkost zaplete, ker v Slo. ne najdem kakega basic fillerja, ki bi bil na bazi vode (samo akrilne kit sem našel). Ima morda kak vir, se dobi v kakem Bauhasu ali Mavrici kaj takega? Pred nanašanjem lužila bi prej še navlažil les, da se dvignejo vlakna in ponovno pobrusil.

Čez to bi uporabil vodno lužilo za les, da trup obarvam (https://www.revivo.si/barve-in-premazi/ ... dece-vodno). Predstavljam si, da če bi uporabil akrilni kit, bi se lužilo čisto neenakomerno vpilo v les (oz. na kitu se sploh nebi vpilo).

Po nekaj slojih lužila bi začel z razredčenim tungovim oljem in naredil nekaj slojev (5-8 npr.). Tungovo olje bi po navodilih razredčil s terpentinom. (https://www.revivo.si/tungovo_olje_1l). Med vsakim slojem bi z jekleno volno narahlo obrusil površino, da se sloji bolje sprimejo. Po navodilih bi sušil 24 ur med vsakim slojem.

Ali sem si smiselno zamislil proces finisha z oljem?

Hvala za vse inpute...

LP
Napiši odgovor