*
designed by Viva La Echo

4 prispevkov • Stran 1 od 1

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2016, 17:39 

Zdravo, mene pa zanima, kako bi lahko iz navadne akusticne kitare in ojacevalca za akusticno spravil ven nek normalen vintage zvok. Videl sem ze marsikoga, ki je namesta ojacevalca za akusticno uporabil kaksnega lampasa npr. Fender-ja, vendar me znanima se kaksna cenejsa resitev. V kratkem imam namen tudi sprobati, kako bi se slisalo, ce bi med kitaro in feršt dal kaksen OD/distortion medal in ga dal cist na minimum, samo toliko da zvok malo hrešči. Bi s tem slucajno škodil ojacevalcu? Ne vem kako kaj prenesejo distorzijo glede na to da niso temu namenjeni. Imam pa Fishmana loudbox minija in Crafter SM akusticno kitaro, za distorzijo sem pa mislil uporabiti Bossov DS-1, ali pa bi si nabavil kaksen drug podoben pedalcek.

Hvala za odgovore in upam da nisem prevec zakompliciral :)

Lp, Luka
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2016, 17:54 

Kolikor se spomnim, je bil tole zelo uporaben video na to temo. Akustika, efekti itd.
https://youtu.be/AC9Xhf6PS14

Na kratko: kitarski ojačevalec ima manj harmonij (do nekje 5kHz če se ne motim), medtem ko gre akustika do 20k. In to pripelje do tega, da akustika ne zveni najbolje ne preko ojačevalca, ne preko distorzije. Lahko pa slednjo uporabiš v kombinaciji z akustiko, torej distorzija + akustika. To najlažje dosežeš s kakšnim distortionom pedalom, ki ima blend.

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2016, 20:02 

Aha, ko dobim pedal v roke bom sprobu, tut ta ideja z blendom se zanimivo slisi. Feršt za akustiko pa ni obcutljiv na razne distorzije ipd.?
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

ferenc
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 13:14 

kar ti hoče povedati je, da je akustični amp bolj "nevtralen" glede zvoka (kitarski ga kar precej obarvajo), večji razpon frekvenc (imajo druge zvočnike) dajo in zato pač lahko akustika pride bolj naravno do izraza. Bolj čisto je vse skupaj, bolj akustilno doživetje.

Lahko akustiko mirno priklopiš na običajen amp.

Overdrive bi moral akustični amp prebaviti brez vsake težave.

f

4 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: