*
designed by Viva La Echo

4 prispevkov • Stran 1 od 1

Sharky
bobnar

Odgovor Objavljeno: 03 Nov 2014, 12:24 

Živijo,

Razmišljam o nakupu elektroakustične kitare do 1600e, pa me zanimajo malo tudi vaša mnenja.

Moj pogoj pri taki kitari je, da ima vsaj eno od stranic mahagonij (ne laminirane fore), saj bi rad od akustične ta topel zvok lesa, ki ga da mahagonij, se pravi ne želim, da akustična zveni preveč svetlo. Pa western (dreadnought) mora biti.

Dve taki kitari sem nekako že dal v ožji izbor in sicer Taylor 320ce in Gibson Hummingbird Pro EC.

http://www.thomann.de/gb/gibson_hummingbird_pro_ec.htm
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Taylor-320ce-Mahogany-Natural/art-GIT0032341-000

-Taylorja sem imel možnost probati, zvok je odličen, kvaliteta izdelave absolutno na vrhuncu, vrat je udoben, ne predebel tudi ni lakiran kar mi mogoče malo bolj paše zaradi hitrosti. Edino kar me moti mogoče (bi se lahko vrjetno tudi navadil), ker nima high gloss laka, ampak je tanek sloj laka, mat. Nikoli nisem imel mat kitare, pa me zanima, ali je taka kitara bolj občutljiva tudi na udarce, praske ali se čez čas bolj znuca ker ni debelejšega sloja laka?

-Gibsona nisem probal, ker ga pri nas pač nimajo nikjer, sem pa enkrat probal J-45 od kolega in ni bila slaba. Mi je pa všeč, ker ima high gloss lak pa tudi sunburst je zelo lep. Je imel kdo priložnost igrati to kitaro?

Zanima me vaše mnenje v tej primerjavi kitar oz. lahko tudi kakšen predlog drugih kitar v tem cenovnem razredu.

Hvala

Lp

Luka

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 04 Nov 2014, 20:28 

Jaz mam na svoji akustični mat lak in je pomoje glih tok ˝neobčutljiva˝ površina na udarce kot pa visokosijajni laki. Imam jo pribl. 2 leti, z njo odigram pribl. 25 špilov na leto in nism glih nežn do kitare, tut igram bolj grobo, pa nima nobenih prask, edino par manjših razpok laka zaradi udarcev, ampak so vidne samo pod lučjo. Tak da pomoje te to nima kaj skrbet, pa še ta Taylorca je glih enkrat dražja kot moja kitara tak da je verjetno lak še kvalitetnejši :peace:

Lp Luka
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

Sharky
bobnar

Odgovor Objavljeno: 05 Nov 2014, 16:08 

rebel napisal/-a:
Jaz mam na svoji akustični mat lak in je pomoje glih tok ˝neobčutljiva˝ površina na udarce kot pa visokosijajni laki. Imam jo pribl. 2 leti, z njo odigram pribl. 25 špilov na leto in nism glih nežn do kitare, tut igram bolj grobo, pa nima nobenih prask, edino par manjših razpok laka zaradi udarcev, ampak so vidne samo pod lučjo. Tak da pomoje te to nima kaj skrbet, pa še ta Taylorca je glih enkrat dražja kot moja kitara tak da je verjetno lak še kvalitetnejši :peace:

Lp Luka

Hvala za odgovor rebel. Nekako je bila to edina skrb pri tej kitari, da bo čez cca. 2 leti pa čisto obdrajsana..

Lahko rečem, da sem mogoče korak bližje k Taylorju trenutno, rad bi pa vseeno slišal še kakšno mnenje oz. predlog. :)

lex720
reverb fanatik

Kraj: Radlje ob Dravi

Odgovor Objavljeno: 05 Nov 2014, 17:15 

Ne "boj" se Taylorja :D Jas sem si nedolgo nazaj (mesec, dva) še lastil 310. In se mi je na prvi pogled tut zdela krhka...nisem bil prvi lastnik, sem jo pa več kot leto vlačil vsepovsod, igral vsakodnevno...

Bi skor rekel, da se na high gloss, debelejšem sloju laka, prej vidijo znaki uporabe. Sploh na zadnji stani kitare.

No pač to je moje mnenje za Taylor. Gibsona nisem nikoli preizkusil.

:peace:

4 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: