*
designed by Viva La Echo

3 prispevkov • Stran 1 od 1

tyler
one man band

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Objavljeno: 20 Maj 2014, 21:07 

Pozdravljeni!

Imam Eko 12-strunsko kitaro iz nekje konca 70ih/začetka 80ih. Kitara sicer zveni dokaj lepo, vendar k jo priklopim na ozvočenje zveni kot kartonasta škatla. Malo pretiravam, vendar nisem ravno zadovoljen. Glede na to je to kitara za 300€, meni zanima kakšne bi bile rešitve. Razmišljam sem o menjavi magnetov ali kaj podobnega, vendar ne vem če se me izplača, saj nisem pripravljen vlagati 100€ v kitaro za 300€.

Vnaprej hvala za odgovore.

kitkat
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 10 Okt 2016, 21:01 

Sam sem imel navadno Ranger, pa se tudi spomnim, da je bil zvok bolj žalosten, predvsem akustično, pa tudi prek ojačevalca. Če se ne motim, ima ta kitara pickup montiran na vratu, tako da bo težko dobiti kaj drugega podobnih dimenzij. Jaz bi si na tvojem mestu sposodil kakšen normalen pickup ter ga improvizirano montiral v luknjo, potem pa bi videl, če sem kaj pridobil. Gornji del teh kitar je iz vezane plošče (vrhnja plast je iz lepega smrekovega furnirja), lak je zelo debel. Glede na to bi rekel, da je tu vzrok kartonastega zvoka. Mogoče bi s kakšnim ekvalizerjem poskusil poštimat zvok?

For
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Jesenice

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2016, 00:19 

tyler napisal/-a:
vendar ne vem če se me izplača, saj nisem pripravljen vlagati 100€ v kitaro za 300€.

Zakaj se ne bi splačalo? Če misliš takoj prodajat se ne splača, itak! Če misliš uporabljat ....zakaj pa ne?

Jaz sem zadnjič v neki menjavi enega no name LP iz firbca vzel v roke (pa daleč od tega da se spoznam, ali da sem strokovnjak) in me je prepričal takoj na parkingu ...tko na suho.
50€ je bil v menjavi. Potem sem še dobrih 200 zapravil (magneti, bridge, nut...) ...res super kitarca! Jo drgnem že kakšno leto. Imam jo v placu in ugotavljam da je Gibson že malo užaljen ker ga nikoli ne vzamem sabo. :mrgreen:

3 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: