*
designed by Viva La Echo

104 prispevkov • Stran 7 od 71 ... 3, 4, 5, 6, 7

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 22 Okt 2012, 00:38 

Ravno danes sva se s prijatlom, s katerim sva bila na Ampfestu pogovarjala, da bi moral bit oder tam, kjer so bili feršti postavljeni. Mogoče v razmislek organizatorjema za naslednje leto? ;) In ja, ozvočenje samo za vokale? pope_
"Why Be Happy When You Could Be Interesting?" S. Žižek

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tm k so vsi ta ohrni doma!?

Odgovor Objavljeno: 22 Okt 2012, 08:56 

Ma ja, oder smo dali na sredino z namenom, da čimveč folka lahko pride naokoli in spremljajo stvari iz prve vrste. Če bi dali oder v kot, potem bi par ljudi bilo v prvi vrsti... ostali pa bi bili prikrajšani.
Na koncu koncev namen eventa ni koncertiranje temveč predstavitev in test opreme.

Bomo premislili.
;)

mauricio1969
bobnar

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 22 Okt 2012, 16:07 

ma fantje ,svaka čast..blo je kej za vidt in slišat.

M.V.
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 22 Okt 2012, 16:36 

Oder tako ali drugače, super je bilo :mrgreen: .

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 22 Okt 2012, 20:55 

Še dve obvezne fotke, da bo celota zaokrožena...

g. Trampuš
Slika

g. Sever
Slika

pa še ena srečna za konec ;)
Slika

For
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Jesenice

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 11:55 

Se strinjam, bilo je res dobro! ;)

Ampak, kot sem že napisal...
For napisal/-a:
....in mogoče naslednjič nekako združiti oder z razstavo pedalov, ferštov in kitar. ;)

Mislim da si ta oprema Made in Slovenija zasluži biti na odru, in da si imena Slo znamk zaslužijo biti na tistih mestih kot je bil napis "Oko".

Jaz bi recimo raje videl da je to na odru, in da naslednjič 2-3 ali 4 bendi (15-30 minut) z tega foruma nastopajo z isto to opremo ki jo hočete pokazat. Tako bi slišali to opremo kot se spodobi.
Tukaj (na forumu) pa ja imamo bende iz vseh žanrov... ...zakaj pa ne?

Se opravičujem da sem moral še to napisat :) meni se ne zdi slaba ideja ;)

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 12:48 

Morda ideja za naslednje leto... samo bo treba prekleto premisliti kako to izvesti. S tolikimi bandi je kar veliko dela... pol pa se še pojavi vprašanje ozvočenja, bobnov pa bass ojačevalca... pa kdo se javi, da bo rihtal aktivnosti na odru.
Zavedati se je treba, da ta dogodek že tak kot je, nosi nekaj stroškov... budget-a za kaj več ni (vsaj dokler ne prodamo 20 ampov, 20 kitar in 400 efektov na letni osnovi, kar pa je za Slovenijo kateri je ta event namenjem čist preveč imaginarna cifra). Treba je vedeti, da to ni kmercialno zasnovan dogodek... vse je več al manj na ljubiteljski osnovi in kot tak nekako teče dokaj spontano.

lp

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 13:46 

Jaz predlagam jam session. Da se naredi seznam komadov, folk se prijavi vnaprej, rabimo še basista in bobnarja (lahko tudi klaviaturista in pevca, če se najdejo heroji) in gasa, žgemo na opremo, ki se predstavlja. Bi vsaj dobil občutek iz lastne roke kako kitare, pedalčki in feršti zvenijo v situaciji, za katero so narejene: v živo, z bandom, na glas!

For
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Jesenice

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 15:53 

Tudi jam session je super ideja! :)
mcinku napisal/-a:
S tolikimi bandi je kar veliko dela... pol pa se še pojavi vprašanje ozvočenja, bobnov pa bass ojačevalca...

Brez kompliciranja pri menjavi bendov.
Itak bo oprema enaka za vse ...kar bo na odru se vzame in špila! :kitarist: Maximalno 5-6 minut rabijo za to ... itak je oprema v centru pažnje, bend pač prispeva svoje igranje v ta namen.
Komplet bobnov čim manjši in brez šravbanja pri menjavi bobnarja. Pa če se ne motim, sem na forumu zasledil tudi domače izdelovalce bobnov ..ali snare-a ...ne vem zdaj točno. :? Zakaj pa ne... še bobne made in slo ?

Ozvočenje pa res ni problem. Ne rabiš nič posebnega, niti rabiš imeti vse ozvočeno. Bas ojačevalec pa ima vsak bend ....to pa ja ni problem! :roll: ;)

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 16:22 

To se sicer sliši lepo in enostavno... pol pa ko je treba pristopik k akcijam pa se zadeve lahko zakomplicirajo.

OK bomo naslednje leto, ko se bodo pričele priprave, vprašal kdo je pripravljen prispevati infrastrukturo v smislu ozvočenja, bobnov in bass ampa... mi pa bomo zagotovili ampe in pedalčke.
Bomo probali postavit neka pravila... saj ni higijensko, da potem eni igrajo 1h... drugi pa čakajo in ne pridejo na vrsto.

No pustimo stvari odprte, pa bomo videli kako in kaj...

M.V.
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 16:49 

[Beast] napisal/-a:
Jaz predlagam jam session.

+1

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 23 Okt 2012, 17:43 

mcinku napisal/-a:
To se sicer sliši lepo in enostavno... pol pa ko je treba pristopik k akcijam pa se zadeve lahko zakomplicirajo.

Been there, done that... Ni šans da bodo menjave hitre. En bobnar je levičar, pa bo treba bobne prestavit. Potem bi eden rad svoj snare. Potem bi rad basist za tist komad, ko ga špilajo, uporabil en efekt, pa bo moral pedalboard prinest, pa vse nastavit. Da ne govorim, kakšni pacienti smo kitaristi, ker bo treba za štiri komade tri kitare... pa tako dalje. Brž smo ob 15min med menjavami bandov, pa 4 bandi in smo na zapravljeni uri časa.

Glede jammanja - če se kdo javi za policaja, da bodo vsi prišli na vrsto, kar! Žal marsikdo ni videl primerkov, ki so uleteli pijani, nespoštljivo delali s kitarami, amp dali do konca na glas in se niso pustili motiti, medtem ko nihče drug ni prišel na vrsto. Sem lani in lestos igral takega policaja, in ni prav nič hvaležno. Tisti jam par let nazaj na Trebiji je bil prava poezija, saj smo praktično vsi prišli na vrsto. Ampfest je ampfest in v prvi vrsti je namenjen temu, da folk preizkusi in sliši robo, ki je drugače nima možnosti kje testirati.

Menim, da je program čisto ok. Vsako leto se predstavi nekaj drugega (ok, JaMit fx-ovci se malce ponavljamo :mrgreen: ) in Mirču kapo dol, da se vsako leto nekaj novega spomne. Enkrat zgodovina ampov, potem uganka kateri amp je kateri, nato konkretna demonstracija trainwreckov, predstavitev kitare in novega ampa... Ni tako mačji kašelj, kot izgleda.

Oder bi pustil tam, kjer je. Na eni strani je pač šank in je fer, da se da Bencaku možnost zaslužit, pa še fino je, da ni treba na vrh po pivo. Hkrati priskrbi še mize, da se lahko v miru usede in poje GRATIS golaž. Band, ki igra, se bo pač moral prilagoditi odru. Bo pa pač igral na glasnosti bobnarja, ozvočen bo pač samo vokal. Lani je Diodibuh super uštimal vse. Jebat ga, ko špilaš v nekem lokalu, ponavadi plexija ne teraš na 12 ali kako?
Spremenil bi dve zadevi - in sicer podaljšal čas testiranja, ter en del sekcije Ampov za testiranje preselil zraven odra, pa bi bili nekje mogoče "ta divji ampi" - trainwreck, JCM800, 18W, na drugi pa bolj umirjeni ampi ala fender, bluesbreaker, ter pedal sekcija, pa bi mogoče tako lahko več folka hkrati testiralo ampe in pedale.

Če bo vse tako kot je bilo letos, bom totalno happy. Razmišljam celo o tem, da bi se prej dobili pri meni, pa da bi šr jaz kakšno kitaro dobil ... :mrgreen: Damn! GAS!!!! :twisted:

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 24 Okt 2012, 10:06 

Lep pozdrav,

vidim da ste se meli fajn nama z dr777 nažalost ni uspelo mi je prav žal da se nismo videli 1facepalm
...no pa drugo leto! Vse pohvala mirču za organizacijo.

Kapo dol!

Lp
Uroš

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 01 Avg 2013, 11:33 

Ampfest 2013 v pripravi.... follow this link.
http://kitarist.si/viewtopic.php?f=26&t=28918
;)

104 prispevkov • Stran 7 od 71 ... 3, 4, 5, 6, 7

Pojdi na: