*
designed by Viva La Echo

8 prispevkov • Stran 1 od 1

forplan
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Maribor/Koroška

Odgovor Objavljeno: 11 Okt 2015, 01:01 

Pozdravljeni!

Nameravam kupiti to kitaro: http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 5,201560_3

1. Kitara ne bo za igranje (za probat pa že :) ), imam za njo namene bolj za "gledat" in pa oblikovat (mislim fizično :) )
2. Vse povsod tudi pri drugih ti rižpapeki skrivajo znamko kitare... Menda pa ja ne piše gor Gibson ali pač?
3. Vem da je potem še carina + DDV ampak skrbi me, da ne bo šla na uničenje zaradi ponaredka

Imate kakšne izkušnje s takšnim naročanjem?

lp

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 11 Okt 2015, 09:17 

1. Po Sloveniji kroži kar nekaj primerkov "made in USA riž", nekatere so bojda popolnoma neuporabne, nekatere so, ko jih nastaviš, čisto uporabne kitare. Nazadnje sem eno igral, ki bi bila komot ob bok epiju, tudi po izdelavi. Po izgledu se je malo videlo, da ni prava, pač malo drugačna oblika trupa. Imela je pa samo napenjalce menjane.
2. Točno to. Bolj ali manj posrečena kopija logota. Včasih ga naredijo malo bolj postrani, včasih s tanjšo pisavo, včasih zadanjo, pač kakor je.
3. Glede na to, da jih že kar nekaj teh kitar kroži po SLoveniji, mislim da ni nekih težav. Redno se pojavljajo na bolhi, včasih kdo poskuša tudi kot original prodati.
Malo poglej po forumu, kako leto nazaj si je en uporabnik naročil kopijo PRSa če se prav spomnim.

BoshtyanT
one man band

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 09:13 

Da malo pokomentiram...Ker sem veliko raziskoval glede tega...

iz kitajske se ti izplača kupit le les...saj kitajci imajo najboljši les...zakaj?!? zato ker vsem ostalim je prepovedana prodaja in rezanje določenega tipa lesa, ki je baje zelo dobra za kitaro. kitajcem pa ne more nobeden nič prepovedovat in zato baje kitajci kradejo les iz vsepovsod. še posebej na madagaskarju raste nek les....sm pozabil kateri ma je zelo dober in drag za kitaro in kitajci iz tega delajo kitare....žal pa dajo gor zanič dele...ne kupovat tam...raje poišči kitajca kje na kakšni majn znani strani in kupi samo les...pa itak se gibsonke režejo na kitajskem in pošilja nazaj v ameriko....no to je čisto druga zgodba...baje američani pošljejo les kitajcem in zahtevajo toliko kitar....kar ostane pa kitajci prodajo kot fake gibson...sam imam takega CUSTOM-a se pravi les je tapravi (kuplen samo les) le gori je še za 1000€ vrednega hardware in elektronike(en struček ga je spravil skupaj)...kitara je ko suza :) odlična...Res odlična...

No lahko bi tudi tam to kitaro kupil čeprav je hardware čisto zanič...les pa zna bit odličen ;)

:peace:

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 09:50 

Če seveda dobiš kitaro iz lesa, ne pa iz riža. Poznam tudi nekoga, ki je imel kitajskega LP-ja, katerega hlapi so mu nekaj mesecev dražili nos, zaradi česar je ni mogel imeti v svoji sobi, dokler se ni zadeva ''prezračila''.

forplan
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Maribor/Koroška

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2015, 19:45 

Hvala za mnenja :)

Bom verjetno naročil, ker me malo firbec daje kako dobra bo v resnici :)

Bom poročal ko dobim :) upam da do božiča :)

guitarmacgyver
predskupina

Odgovor Objavljeno: 16 Jan 2016, 23:30 

forplan napisal/-a:
Hvala za mnenja :)

Bom verjetno naročil, ker me malo firbec daje kako dobra bo v resnici :)

Bom poročal ko dobim :) upam da do božiča :)

A si naročil kitaro? kaksna je? :D

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 19 Jan 2016, 10:33 

BoshtyanT napisal/-a:
Da malo pokomentiram...Ker sem veliko raziskoval glede tega...

iz kitajske se ti izplača kupit le les...saj kitajci imajo najboljši les...zakaj?!? zato ker vsem ostalim je prepovedana prodaja in rezanje določenega tipa lesa, ki je baje zelo dobra za kitaro. kitajcem pa ne more nobeden nič prepovedovat in zato baje kitajci kradejo les iz vsepovsod. še posebej na madagaskarju raste nek les....sm pozabil kateri ma je zelo dober in drag za kitaro in kitajci iz tega delajo kitare....žal pa dajo gor zanič dele...ne kupovat tam...raje poišči kitajca kje na kakšni majn znani strani in kupi samo les...pa itak se gibsonke režejo na kitajskem in pošilja nazaj v ameriko....no to je čisto druga zgodba...baje američani pošljejo les kitajcem in zahtevajo toliko kitar....kar ostane pa kitajci prodajo kot fake gibson...sam imam takega CUSTOM-a se pravi les je tapravi (kuplen samo les) le gori je še za 1000€ vrednega hardware in elektronike(en struček ga je spravil skupaj)...kitara je ko suza :) odlična...Res odlična...

No lahko bi tudi tam to kitaro kupil čeprav je hardware čisto zanič...les pa zna bit odličen ;)

:peace:

Kaj misliš kot les, ploh ali narejen kitarski trup brez elektronike, napenjalcev in mostička?
About guitar Amplifiers :)
www.ampspecs.com

nix
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2016, 17:27 

Jaz sem iz čistega firbca naročil na aliexpressu telecaster custom shop... zlata mehanika itd... ni da ni po opisu sodeč in slikah. Ker mi ni dalo miru sem jo naročil in dobil in na prvi vtis je izgledala kul. Ko pa sem jo vzel iz škatle pa so se pojavile napake. Na jacku so manjkali trije vijaki, navijalci so bili preveč skupaj, dva sta celo slonela eden na drugem. Kar nekaj vidnih madežev je v laku na vratu (črni umazani prsti) in barvi. Sedla niso štimala, vrat je bil čisto kriv. V glvnem je bila čisto razštelana. Magneti so bili narobe zvezani.. Odnesel sem ju mojstru da mi jo je spravil v stanje da jo lahko igram. In jo je... ampak vrat je težji od trupa in kitara je čisto neuravnovešena. Vrat jo dejansko vleče navzdol. Kitaro se da igrati čisto lepo... ampak... overall... mislim, da se ne splača. Če seštejem stroške carine, kitare in servisa pridem na ceno mehiške ali celo japonske. Da ne govorim da je ta ponaredek (z fender in cusotom shop logoti).

V glavnem naročil zaradi firbca ampak meni to ni to.

8 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: