*
designed by Viva La Echo

7 prispevkov • Stran 1 od 1

cacao
bobnar

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2015, 17:31 

lep pozdrav. sem nabavil nov laptop in me zanima če je možno, to kar sem si zamislil. ker nimam ojačevalca sem razmišljal da bi kupil zunanjo zvočno usb kartico, sem gledal da je audiolink III dobra za 70€. ima kdo izkušnje z njo? no in zraven kartice bi še kupil en močan 2.1 zvočni sistem. oz. bi kupil tudi 5.1 ampak sem newb kaj se tega in nevem, če lahko 5.1 sploh priklopim na prenosnika. no to je to. zdaj me pa zanima če bo to delalo kot si zamišljam in se bo drlo kolikor glasno bom želel? :)) hvala za vse odgovore.

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2015, 17:58 

Meni je sicer ljubsi obicajni stereo, ampak ja, bi slo.

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2015, 18:01 

kupi si zvočno z enimi res dobrimi ADDA pretvorniki, pa ene studijske monitorje (behringer truth niso slabi za ta keš), pa boš v kombinaciji s compom imel najboljšo varianto
Tukaj je prostor za vaš oglas

cacao
bobnar

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2015, 18:35 

Robi Rob napisal/-a:
kupi si zvočno z enimi res dobrimi ADDA pretvorniki, pa ene studijske monitorje (behringer truth niso slabi za ta keš), pa boš v kombinaciji s compom imel najboljšo varianto

aha. in katero priporočaš? vrjetno so te o čem ti govoriš že višji cenovni razred? a 5.1 se da sploh priklopit na laptop? gre se za base, ker imam tudi bass kitaro, el. se šele začenjam učit.

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2015, 19:03 

govorim iz izkušenj. frend ima zvočno z dobrimi pretvorniki, jaz pa eno navadno in razlika je res res očitna. pri meni se skozi računalnik vse (guitar rig 3-5, amplitube, kemper) sliši enako (bedno), pri njemu, ki pa ima eno dobro (in niti ne tako drago zvočno) pa so lepo opazne razlike. o znamkah in modelih zvočnih pa nimam pojma, ker igram povečini lampaše in ne prek compa.

s studijskimi monitorji boš imel pokrit širok zvočni spekter in s tem tudi bas kitaro

kaj je sploh 5.1? a to so te surround sound domači kino zadeve?
Tukaj je prostor za vaš oglas

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2015, 00:35 

če si na buđetu vzami koristno zvočno (po možnosti firewire) ter slušalke za 100€. Koristni monitorji so parkrat dražji kot koristne slušalke. Ali pa si kupi 15-30w koristen digitalen feršt npr. roland cube, blackstar id,...

to-bo-ja
Uporabniški avatar
veliki teoretik

Kraj: Vsepovsod

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2015, 00:58 

To je res. Z dobrimi slušalkami boš za manj denarja prej prišel do dobrega zvoka kot z dobrimi stud.monitorji

7 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: