*
designed by Viva La Echo

21 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 12 Apr 2014, 14:04 

Ko ugotoviš, da na določenem inštrumentu lažje igraš, je omenjeni inštrument dober :D

Moja prva kitara je bla kr ena Yamaha Eterna, ki sem jo kupil zato, ker se ni razglaševala pa ker mi je pač v redu zgledala, takrat mi je blo za zvok še vseeno ker nisem znal igrat. Moja prva high end kitara je bila Yamaha SG2000, kupil sem jo pa zato, ker sem jo dobil v roke in je enostavno nisem htel dat stran. Enako za Ibanez RG370DX, kar hotel sem jo igrat. Prav tako Squier Classic Vibe Telecaster.

Torej kot pravi Da Cat,

Da Cat napisal/-a:
Dobra kitara je tista, ki tebe spodbuja k igranju in ki v tebi sproža kreativnost

Pa poglejva na hitro specifikacije, če ti to kaj pove:

Yamaha SG2000: mahagonij trup/vrat, javor top, ubiralka iz ebenovine, Gotoh tunerji in tune-o-matic bridge, Yamaha Alnico V humbucker z tone pot coil splitom.

Ibanez RG370DX: lipa trup, javor vrat, palisander ubiralka, kr en stock Ibanez hardware, Ibanez Edge III tremolo, magnete sem menjal za DiMarzio Air Norton/True Velvet/Tone Zone.

Squier Classic Vibe 50s Tele: bor trup, javor vrat in ubiralka, spet kr en stock Squier hardware, obični Squier Tele bridge, Alnico III single coil magneti.

Nič ni enako, pove ti to o inštrumentu nič, ampak vse kitare so dobre, tako se zdi vsaj meni in vsem ostalim ljudem ki so jih imeli v rokah.

Objektivnosti tu skorajda ni. Edine stvari ki so "merljive" in objektivne je navedel Metropolis.

Tako da kr pogumno zgrabi kitare in sprobavaj.

Robi Rob
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 12 Apr 2014, 14:18 

mojster šinko je enkrat na to vprašanje ("kaj je dobra kitara?") odgovoril: "tista, ki je narejena na japonskem pred letom 2000"
lp
Tukaj je prostor za vaš oglas

flex567
bobnar

Odgovor Objavljeno: 12 Apr 2014, 17:30 

nekdo ki dela v glazbeni industriji mi je rekel da je Gio narejen iz slabega lesa. Ko ga pa naslednjič vidim ga pa vprašam od kje mu ti podatki.

flex567
bobnar

Odgovor Objavljeno: 14 Apr 2014, 19:10 

Citiram:
Lahko še bolj poenostaviva, pa rečeva (kar, kar se mene tiče, dejansko kar drži): Če daš za novo kitaro več, kot 1500€, ti garantiram, da ne bo zanič. Ali: Če biše gor Gibson, že ne bo slaba... itd

Lahko kupiš na bolhi kitaro za 1500 pa potem ugotoviš da ti je nekdo prodal neko kopijo za 150 €, tako da ne vem kako je lahko cena merilo za kakovost

benetom
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: SZ Prekmurje (Domajinci )

Odgovor Objavljeno: 14 Apr 2014, 19:27 

Predlagam zaklep, ker je bilo že vse povedano :D
Sploh pa tema vodi v smer odkrivanja tople vode laughhard

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 14 Apr 2014, 19:32 

laughhard

flex567 napisal/-a:
kot vem je Gio iz najbolj pocen lesa tist za 1000+ pa verjetno ni
flex567 napisal/-a:
Lahko kupiš na bolhi kitaro za 1500 pa potem ugotoviš da ti je nekdo prodal neko kopijo za 150 €, tako da ne vem kako je lahko cena merilo za kakovost

Itak da je topla voda in odvečna tema, ampak ne zapirat, same take lušne cvetke so, polna tema jih je!

1pokovka

Ali bi moral napisat "Do not feed the troll?"

21 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: