*
designed by Viva La Echo

36 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

LuKC
kitarski heroj

Kraj: Okolca Lj

Odgovor Objavljeno: 26 Feb 2014, 23:11 

Ok, nekaj vprašanj. kr večinoma igram na Blackstar HT-5, in je to moj practice amp, mi je dost pomembna glasnost backing tracksov, vsaj tolko da lahko amp do polovice, malo čez odprem. trenutno mam laptop in je ful tih, v primerjavi z kišto, ki mi je pa dokončno crknla, in je ne morem več uporabljat icon_cry icon_cry zdj, nabavu sm zvočnike z 50 w rms-a Genius SP-HF1 1800A, in sm dons povezal in z mp3 playerom in z računalnikom, v winampu sm dal volume na plus 12 decibelov, pa lahko odprem amp največ na četrt, kar pa mi je občutno premalo. me ful zanima če bi pomagala ena zunanja zvočna kartica in aktivni zvočnik kaj pravte ? od softwara uporabljam winamp in guitar pro 5. slušalk ne maram zarad očal, mam ene US Blaster, pa so mi čist skrivile očala, pa tud ne živim v bloku in imam 5 watnega lampaša komot odprtega na polovici, kar je zadost in mi ustreza. kaj nj ubodm da bo dovolj glasno ? teli zvočniki majo sicer ful hud zvok, za poslušanje glasbe, gledanje filmov, igranje igric, za to kar bi jst rad pa zgleda niso namenjeni. povečini sem do zdj fural te trackse na Cuba 40tko, ampak tud ta ni dovol glasen da bi lahko do polovice odprl HT-5ko. kaj priporočate ?

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 00:01 

če že misliš zapravljat si raje kupi studijske zvočnike pa eno zvočno karto - čeprav ko jaz tko delam ali vadim, se hitro vse spaca pri višjem volumu in so slušalke 10x boljše. Če zaradi očal nemoreš over-ear slušalk nosit si potem omisli in-ear

burek
one man band

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 10:24 

a nima tale tvoj ojačevalevc line in-a? potem rabiš samo in jack jack kabel in konektor iz 1/4''na 1/8''... tako jaz rešujem ta problem.
Slušalke so lahko na dolgi rok zelo slabe za uho, meni je po 2 mesecih vaje na slušalke že neprestano piskalo v ušesih.

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 14:52 

Ravno toliko kot napol odprt feršt, imo. Jasno je treba met neko mejo, ampak in-ear je meni toliko boljši ker zaduši zunanji zvok in posledično sploh ne rabiš imeti toliko naglas

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 18:14 

Glasnost po mojem tukaj sploh ni x v enačbi... Si ne predstavljam za vadit, da bi mel Genius-ove 60W rms zvočnike odprte. Ste nori? icon_e_surprised

Lukc po mojem pač rabi ta "live" filing, da te malo po mošnjičku poboža... ;) Lukc, kompletno ozvočenje za vaje, al si pa babo omisli. :twisted:

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 18:20 

Metropolis napisal/-a:
Glasnost po mojem tukaj sploh ni x v enačbi... Si ne predstavljam za vadit, da bi mel Genius-ove 60W rms zvočnike odprte. Ste nori? icon_e_surprised

Lukc po mojem pač rabi ta "live" filing, da te malo po mošnjičku poboža... ;) Lukc, kompletno ozvočenje za vaje, al si pa babo omisli. :twisted:

S tem da je ozvočenje precej cenejša varjanta :mrgreen: :twisted:

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 18:39 

Žal nima HT-5 line in vhoda, ima sam za slušalke. je starejši model, ta novejši imajo.

Kere studijske zvočnike bi mi priporočal ?

Cenovno nekje med 200 do največ 300 € ?

Pa kero zvočno ?

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 19:12 

Metropolis napisal/-a:

Ni tko glasno, lih prav, remember, to je 5 W lampaš odprt na polovici, z rahlim boostom. teli zvočniki bi mogl bit zadost, mislm da je problem bolj v zvočni kartici... mislm da bi se dalo več spravt ven, sam z prastarim laptopom očitno ne. kišto mi je pa dokončno skurlo in ni vredno popravila.. ja, če že mam 5 watov lampe, občasno, nezmeraj jo rad odprem na polovico ali več icon_e_smile plus, ne da se mi vedno sam kitaro igrat, rabm spremljavo, ker je dobra vaja za kasneje band. nevem,men zvok na pol odprte 5 W lampe z rahlim boostom odgovarja. vadim pa valda bolj ko ne na tranzistorcu na manjši jakosti. sam ko maš napedenan komad v nulo, želiš malo glasneje igratpa če tud sam doma. Dej, nehi, valda ne bom odpiru 50 watov lampaša doma, sej nism prfuknjen laughhard to bi bil live sound ! za doma je Blackstar petka več kot dovolj. nikol je ne odpremdo konca, bythe way topane

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2014, 21:18 

LuKC napisal/-a:
Žal nima HT-5 line in vhoda, ima sam za slušalke. je starejši model, ta novejši imajo.

Kere studijske zvočnike bi mi priporočal ?

Cenovno nekje med 200 do največ 300 € ?

Pa kero zvočno ?

Nisem tok daleč razmišljal :D vem samo da bi te nekak isto prišlo kakor kakšen malce boljši aktivc i think. Plokija vpraši, ti bo on znal povedat najboljšo vrjanto pomojem

burek
one man band

Odgovor Objavljeno: 28 Feb 2014, 10:56 

Pri slušalkah se je meni zdelo, da mi začne piskat, ne glede na to, kako na glas jih dam. Pomoje posledica tega, da je to zaprt sistem in zato večji pritisk na bobnič. Če imaš ojačevalec na glas, ima 'zvok' lažjo pot nazaj ven iz ušesa, slušalke ti ga pa nabijejo naravnost not, ko se pa odbije, pa potem naleti že spet na valovanje iz slušalke in potem še na samo slušalko. Za 15,30, 45 min vaje ni panike, ampak kar je pa nad 2 uri dnevno pa jih res ne priporočam. No, o kvaliteti različnih studijskih zvočnikov pa ne vem ničesar uporabnega. :)

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2014, 00:21 

Sej men gre to tut na k...c. če bi hotu res kvalitetne slušalke bi pa mogu dat isto kot za te zvočnike. vrjetno je fora v slabi zvočni. mislm da bi tele Geniusove zvočnike lahko dost bolj nateru.. z boljšo zunanjo zvočno kartico. al se mogoče motm?

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2014, 15:01 

Comp in kitaro priklopi preko kakega multi efekta z aux vhodom na HT 5 pa si zmagal! :-)
Say NO to ACTA

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2014, 17:44 

Ne maram multiefektov. želim sam en dovolj glasen sistem ločen od ampa ki bo v celoti namenjen backing tracksom ! da bo zmožen hendlat malo čez polovico odprt Blackstar HT-5 ! se pravi kateri zvočniki, katera zvočna kartica ? sobo si mislm malce izolirat. predlogi v tej smeri ?

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2014, 20:29 

Raje si kupi en spodoben komp, boš mel še za kaj, kot sam za backing trackse... Taki zvočniki, kot jih maš, morjo butat, ko pr norcih...

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2014, 04:08 

Ni dnarja za nov komp... kaj pa zunanja zvočna kartica naprimer ? to mi še pod prvo pride na pamet :roll:

36 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

Pojdi na: