*
designed by Viva La Echo

7 prispevkov • Stran 1 od 1

human375
bobnar

Odgovor Objavljeno: 16 Jan 2014, 21:04 

Živjo, mene predvsem zanima kiro ozvočenje se uporablja za ozvočevanje vaj, pasivno, al aktivno, kero je cenejše, minusi, plusi

Smo bend, k igramo metal / hard rock, 50W lampaši so nažgani dokonca, tko da rabmo neki glasnga.

Sj sm že sprašvov, sm šou v Čurina in je reku da je njbol mik> pasivna mešalka> aktivc in da tko aktivc ful bl seka in da če daš mik direkt v aktivca se uničuje membrana, in da nima tolk na glasnosti. Pol v paganinju je pa reku da daš sam mik> aktivc in je to to. ZDEJ NJ PA ČLOVK KJ ZVE :?

Hvala za odgovore

LP

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 16 Jan 2014, 21:50 

Trgovci majo glih vsak svojo čudno teorijo glede tega. Njim je važno, da čimveč prodajo. ;)

Kolikor imam jaz izkušenj s temi stvarmi je čisto vseeno, kako to furaš (mogoče se motim?). Je pa fajn imet mešalko, ker lahko več stvari priklopiš nanjo, pa predojačevalce, EQje imaš notri, eventuelno tud efekte... več kontrole nad samim zvokom.

Pri nas imamo ene aktivne Behringerje in prav tako njihovo mešalko pa je stvar sicer zadovoljiva. Samo se morš igrat s knofi, da dobiš ven optimum.
To je samo moje pametovanje, naj še kak stručko več napiše. Sicer si pa lahko veliko o tem še prebereš tudi tu na forumu. Uporabi "search" funkcijo. ;)
"Why Be Happy When You Could Be Interesting?" S. Žižek

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 16 Jan 2014, 22:14 

To da ne smeš dat mikrofona direkt v aktivni zvočnik je totalni bulšit, nobene membrane se ne poškodujejo, to ne morš verjet kaj si vse zmislijo rdecikarton

V bistvu če imate namen met ozvočen zgolj in samo vokal je ena opcija dat mikrofon direkt v en aktivni zvočnik, ki ga potem "linkaš" s kablom na drugega. Ampak kot je kos rekel, mizo je že fajn met zarad kontrole in možnosti priklopa.

Aktivno pasivno je bolj al manj vseeno, važno kaj ti bolj paše - met ojačanje na mizi ali ojačevalec v vsakem zvočniku posebej. Meni osebno se sistem s pasivno mizo in aktivnimi zvočniki bolj dopade kot pasivni zvočniki in aktivna miza. Foter ma aktivce pa pasiva mizo (2xBehringer Eurolive 215D in Yamaha MG166CX), jaz pa obratno (kvalitetne doma narejene zvočnike in Yamaha EMX2000) in je njegov sistem dosti bolj prijazen za upravljat pa še močnejši je za manjši dnar.

Jaz zelo toplo priporočam Behringer Eurolive 215D ker zvenijo dobro in so zelo robustni. Vem da se marsikdo namrdne nad Behringerjem ampak zadnje čase imajo vedno boljše stvari in moram reči da s fotrom že več kot 2 leti pošteno maltretirava najin par 215Djev in se vedno izkažejo. OK odvisno je tud od mize, ampak imel sem ju za vse od vaj, ozvočevanja piknikov, do manjšega rock koncerta (kot monitor in front speaker) in raznih manjših prireditev pa je vedno blo super. Glasni so precej, ne zmažejo se pod obremenitvijo in basov imajo dovolj. Visoke znajo bit malo tečne, odvisno od prostora, ampak se jih da popravit z mizo oz. high knofom na speakerju.

Tud tiste male (do 4 kanalne) Behringer mize niso slabe, niso zdaj amerika ampak za silo so. Npr. za vaje ne bi imel problema, koncert pa odpade :)

Kar se pa špilanja s knofi tiče, jaz še nisem prijel v roke PA sistema ki bi bil optimalen z vsemi nastavitvami na 0dB oz. na "default", tako da če hočeš met dober zvok boš šraufal, to je dejstvo, zato hodi folk v šolo :mrgreen:

human375
bobnar

Odgovor Objavljeno: 17 Jan 2014, 18:41 

Hvala za odgovore, :D

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2014, 14:26 

Ok ... zakaj "ozvočenje vode" ?!
(Here to disappear.)

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2014, 22:03 

Jaz sem tudi mislil, da hoče en posnet kako voda teče in sem že imel v glavi sliko:

Slika

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2014, 22:49 

exactly!
(Here to disappear.)

7 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: