*
designed by Viva La Echo

287 prispevkov • Stran 18 od 201 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20

VeNoM
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Jesenice/Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2011, 18:37 

Se še vedno prepričan, da je Enter Sandman njegov? laughhard

Grega86
vzhajajoča zvezda

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2011, 18:47 

Vsak lahko najde v stvari kar išče, če tako hoče :mrgreen:
podpis

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2011, 23:32 

punisher napisal/-a:
Tale Lulu je katastrofa. Meni je Metallica s časom ratala tako bedna, da jo sploh ne poslušam več (kdaj pa kdaj si zavrtim kaj do leta '88), pa sploh ti novejši albumi. In James nasplošno pretirava s tistim yeeeaaah, owyeeeeeaahhh in tile novejši albumi mi slog sploh ne odgovarja. Kirka pa ne bom komentiral, ker me boste banali hehe. Najboljši so mi prvi štirje albumi. Včasih sem jo zelo poslušal... potem pa je prišel dan, ko sem slišal Megadeth (katere sploh nisem prej poslušal) sem ratal velik oboževalec. Ko sem videl en posnetek s koncerta kako Dave poje (kateri ima za moje pojme odličen glas) je to bilo to. Dobro, ker so ga vrgli ven.

Veliko ljudem je lulu všeč. Meni ravno ni, nekaj pesmi ima potencial, samo pač nisem fan Lou-ja ter vokalov na tem albumu. Veliko ljudi ne ve da je to Lou Reed in metallica, ne pa Metallica in lou reed.

No ja, novejši albumi. Večna debata. Load je masterpiece sam tolko, zelo dobra besedila, produkcija itak poščije še vse modernejše rock albume, zanimiva in raznolika raba kitar, zelo zanimive solaže, in meni osebno ima tu James najboljši vokal. Imam prijatelja, ki zagovarja prve 4, 5 metalicinih albumov, letos je začel poslušat load, in mu je zaj Load boljši. Load je res dober album, sam je fora ko veliko oboževalcev si sploh ne vzame čas da bi ga celega poslušalo.

Glede vokala pa mislim da mustaine veliko slabše poje kot James ( ne glede na album, ali live izvedbe, ali obdobje ) , pa sem fan megadethov tud..

Je pa res da novi megadeth,... boring as fuck, edini zanimiv album od novih megadeth mi je System Has Failed ( 2004 ), medtem ko United Abominations, Endgame, pa Thirteen so vsi po istem kopitu spisani, enega rifa ni ko bi si ga zapomnin pa si mislil "fak, to pa bo pesem ki se jo bom spominjal..." ,to pa zato ker mustaine piše vse komade, in mu zmanjkuje idej.

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 07 Dec 2011, 21:53 

Naj se sliši, kdo pri Metallici zna dejansko igrat kitaro! :roll:

:mrgreen:

punisher
one man band

Odgovor Objavljeno: 11 Dec 2011, 22:47 

Breaking news!! After almost three decades, Dave Mustaine will be playing with Metallica again on stage tonight in San Francisco for Metallica's fourth and final intimate sold out show at the Fillmore as part of the week-long celebration of its 30th anniversary as a band. Dave will be playing five songs with Metallica; "Hit The Lights", "Metal Militia", "Phantom Lord", "Jump In the Fire", and "Seek And Destroy".

http://www.youtube.com/watch?v=Hd6VSrnc ... e=youtu.be

LuKC
kitarski heroj

Kraj: Okolca Lj

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2013, 14:26 

punisher napisal/-a:
Tale Lulu je katastrofa. Meni je Metallica s časom ratala tako bedna, da jo sploh ne poslušam več (kdaj pa kdaj si zavrtim kaj do leta '88), pa sploh ti novejši albumi. In James nasplošno pretirava s tistim yeeeaaah, owyeeeeeaahhh in tile novejši albumi mi slog sploh ne odgovarja. Kirka pa ne bom komentiral, ker me boste banali hehe. Najboljši so mi prvi štirje albumi. Včasih sem jo zelo poslušal... potem pa je prišel dan, ko sem slišal Megadeth (katere sploh nisem prej poslušal) sem ratal velik oboževalec. Ko sem videl en posnetek s koncerta kako Dave poje (kateri ima za moje pojme odličen glas) je to bilo to. Dobro, ker so ga vrgli ven.

Vrgli ven, pa še sočasno pobrali vse njegove ideje in posneli kill em' all, pa tudi na ride the lightning se še opazijo vplivi mustaina :x in, ja, tud jst ne poslušam več metallice, so mi boljši drugi thrash bandi, ker so nekateri veliko bolj izvirni in predvsem težji za igrat :) nevem, metallica osebno ma preveč tistega ega, ki kar že sili ven z bolanim... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=z50PVHIM00E .

1facepalm

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 01:26 

Men so Metallica čist OK, pač kaj so zdaj so, men je glasba in stil nasploh všeč, še St. Anger mi ni ČISTA katastrofa (maš gor dobre pesmi pa ful slabe, pač ta dobre poslušam heh), Death Magnetic mi je kul ampak sound je bljek.

Všeč mi je tud to da jih je vedno bolel kurac za to kaj si folk misli. Vsi so pravli kak se prodajajo (Black Album), ampak njih je še vedno bolel kurac, gurali so svoje. Spoštovanja vredno po svoje.

LuKC napisal/-a:
Vrgli ven

Oprosti, ampak če bi jaz mel takega bednega tumač pijanca v bandu bi ga tud vrgel ven ne glede na to če igra boljše ko bog :roll:

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 12:10 

Gre se za to da so pobrali od Mustaina vse njegove ideje, ga vrgli ven in nato izdali Kill'Em All... pa mislm da so bli takrat vsi pod ogromnimi vplivi alkohola, ne samo mustaine. in zakaj niso spremenili svojega imena, če so se že naslovili kao Metallica, potem pa začeli pod istim imenom izdajati neke pop hard rock pesmi albumov load in reload. so sramota, kaj so naredili v svetu metala. nič pozitivnega samo sranje in crap. ne bom se zdaj prerekal, ampak men so totalno mim. zakaj ime metallica, medtem ko ne znajo dejansko igrat, in potrebujejo za nastanek novih pesmi kvazi psihiatra, plus nekoga ki jih nonstop vodi, jim govori kaj je ok kaj ni, in so hkrati nabiti z nekim negativnim egom, češ kazati moč je kao vse... vendar ne naredijo nič pametnega, da ne govorim kako je james spremenil svoj vokal, da se sliši kot totalen drek in kako se zvija, vpije in se dela kakor da je sam bog in nevem kaj na odru. sramota metalu, nič več, ali manj. pa nebom se zdaj prerekal, to je sam moje mnenje ! ko so vrgli mustaina ven se je on počutu kot totalen luzer, zdaj so oni navadni luzerji in mustaine glavni car ! še nekaj glede jasona newsteeda, ki je zapustil band in metallice..

http://www.youtube.com/watch?v=Gx1Lan3yQdU .

divji
reverb fanatik

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 12:42 

Jaz ne vem zakaj se eni tako sekirajo glede različnih skupin in posameznih izvajalcev.
Če ti pač ni všeč, ti pač ni všeč.
Zakaj se more na dolgo in široko razglabljati?
Glasba ni tekmovanje :peace:

marduk
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 12:44 

LuKC napisal/-a:
... so sramota, kaj so naredili v svetu metala. nič pozitivnega samo sranje in crap...
... zakaj ime metallica, medtem ko ne znajo dejansko igrat...

no ne vem če so ravno sramota ker prvi trije albumi so kr pomembni spomeniki metala. Kam jih je peljala nadalna pot pustimo raje na miru in vprašanja če so naslednji albumi metal ali ne.

Zakaj ime Merallica če ne znajo igrat? Vrjetno so začeli pod tem imenom, posneli par res dobrih albumov in potem pozabili igrat namesto da bi pozabili ime laughhard

no dost heca :lol:
začetki metallice niso slabi, ne vem zakaj pa jih vsi postavljajo na temeljno točko glede metala icon_eek
Glede Megadeth in Metallice pa se vprašam če res samo jaz vidim oz slišim dva popolnoma različna pristopa?
Vsekakor pa mislim da je Nemški thrash trojček naredil daleč največ v tej podzvrsti

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 13:57 

Zakaj jih postavljajo na temeljno točko... sej jih ne vsi.. to je vrjetn stvar medijev, kr so se skomercjalizirali.
sej jst ko sm jih prvič vidu na mtv-ju še kot mulc, so mi bli res zakon. ampak pol, kasneje, ko spoznavaš druge thrash bande, pa začneš malo analizirat stvari.. khm, pa vidš da to ni to. jst mislm da so bolj nwobhm bandi postavli temelje metalu, kot pa neka metallica. pač so zelo znani, le to pa ne pomeni da so nevem kaj. ja, megadeth so hitrejši, bolj kompleksni za igrat. sej jih niti ne primerjam, sam me moti to, kar sem že povedal glede mustaina in metallice..in ševeč dejavnikov, sam ne mislm vsega omenjat.. nej si vsak razlaga kot si hoče !

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 14:10 

Hehe, muska ni šport in vsak lahko počne, kar mu paše. Če tebi ni, ne poslušaj. Filozofirat, zakaj niso spremenil imena itd... Zakaj bi ga pa morali? Če je njim St. Anger super, njihova stvar. :) Če pa že gremo te "komercialne" debate: Tudi Mustaine in Megadeth niso brez "komercialnih" grehov...

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 19:58 

laughhard 1pokovka

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 28 Feb 2013, 22:16 

Kot je nekoč Urlich odgovoril na očitek o tem, da so se prodali z black albumom: "Yeah, we're sold out. We're sold out every fucking night!"
Ne bom se spuščal v te debate, pač če poslušaš vsaka plata je mal drgačna od njih, oni so itak ves čas nekej eksperimentirali, pol ko so se bližali 30im so pa zgruntali da bo treba penzijo nabrat...
Če mene prašaš, konc 80ih je thrash scena začela propadat, in se je blo treba preoblikovat, če si hotel, da bend preživi. Medtem, ko jih je večina ustavila delovanje, in so se člani morali vrniti delati za tekoči trak (al karkoli), so oni še vedno dovolj loadov in reloadov prodali, da so od tega več kot dostojno živeli.
Kar se tiče spremembe vokala: če ne bi spremenil vokala in načina petja, bi ga danes lahko samo še prek emaila intervjuvali.

Zdej se pa umikam k blahu. 1pokovka

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2013, 00:11 

S tem se ne strinjam, tud še v devetdesetih in še zdaj nastajajo nove, odlične thrash plate različnih skupin. samo poglej naprimer najbolj znane: Slayer ! Death Angel ! Exodus ! Testament ! Nuclear Assault ! in še mnogi drugi, ne da se mi zdaj naštevat vseh ! ko pravš vsaka plata je mal drgačna, če pogledaš globlje opazš da se komadi, introti, solaže in tko naprej skoz nekako brezvezno ponavljajo ! plus bedni začetki komadov in mnogo prepočasne strukture... jaz ne maram več tega benda, čeprav sem bil včasih fan ! ampak dobr, jz sm stvari zanaliziral, medtem ko drugi govorite pač tko: nasplošno :roll: mejte radi metallico, če jo hočte met, zame to pač ni nek kvazi dober band ! in po mojem mnenju si ne zasluži takega imena ! :peace:
Zadnjič spremenil LuKC, dne 01 Mar 2013, 00:15, skupaj popravljeno 2 krat.

287 prispevkov • Stran 18 od 201 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20

Pojdi na: