*
designed by Viva La Echo

43 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 22 Maj 2008, 13:17 

Boš lahko organe kar ohranil, ker je verjetnost, da še vsi skupaj špilajo (razen na kakem dobrodelnem koncertu) 10 na mins 15 :mrgreen:
Lahko pa uloviš Watersa ali Gilmoura na kaki turnjeji, Waters je rad v Milanu, prav tako David ljubi Italijo in Benetke.
Jaz sem bil na Davidovi turneji On Island v Benetkah (4 ure nebeškega užitka) in nisem preveč pogrešal Watersa, čeprav je dal velik doprinos k "liku i djelu" Pink Floyd-ov, sta zame Davidov glas in kitara tisto, kar da njihovi muski pravi filling (a za basista-lako čemo :mrgreen: )
Say NO to ACTA

crush
terasna legenda

Kraj: Goriška

Odgovor Objavljeno: 22 Maj 2008, 15:06 

stoney napisal/-a:
The best band ever....
..

Še ena zanimiva forica, nekje na enem koncertu (men se zdi da je bla the wall turneja,nisem pa zihr) so namesto samih sebe poslal na stage pač nek drug folk,ki je kao igral na instrumente in občinstvo sploh ni skapiral da niso pravi floydi, s tem so v bistvu pokazal da folk njih ni poslušal zaradi videza ali pop-ish zadevc,ampak dejansko zaradi muzke.

..

Nevem ce mislis na istega - sam pomoje ja. To je bil Earl's Court koncert iz The Wall turneje (dobis VHS rip na medmrezju), kvaliteta slike je bolj tko-tko, koncert pa je fenomenalen. Ko postavijo zid, folk pa gleda samo eno lutno, ki sedi na stolu pred njim.
Tam majo tudi dvojnike - ti sicer tudi igrajo, in niso samo statisti :peace:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 22 Maj 2008, 19:10 

crush napisal/-a:
stoney napisal/-a:
The best band ever....
..

Še ena zanimiva forica, nekje na enem koncertu (men se zdi da je bla the wall turneja,nisem pa zihr) so namesto samih sebe poslal na stage pač nek drug folk,ki je kao igral na instrumente in občinstvo sploh ni skapiral da niso pravi floydi, s tem so v bistvu pokazal da folk njih ni poslušal zaradi videza ali pop-ish zadevc,ampak dejansko zaradi muzke.

..

Nevem ce mislis na istega - sam pomoje ja. To je bil Earl's Court koncert iz The Wall turneje (dobis VHS rip na medmrezju), kvaliteta slike je bolj tko-tko, koncert pa je fenomenalen. Ko postavijo zid, folk pa gleda samo eno lutno, ki sedi na stolu pred njim.
Tam majo tudi dvojnike - ti sicer tudi igrajo, in niso samo statisti :peace:

Stoney, če pogruntaš, kateri je ta pravi bend, befor or behind the wall, lahko obdržiš ledvico :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=xHi1YhKixJg
Say NO to ACTA

jure
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 22 Maj 2008, 19:52 

stoney napisal/-a:
p.s.:če ima kdo kakšne veze,jaz dam levo pljučno krilo,ta bolšo ledvico in cca 5cm moškosti za samo eden koncert.... :mrgreen:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Side_of_the_Moon_Live
Če boš pohitel s prodajo ledvice, boš ujel kot izgleda zadnji koncert. Sicer majo pa v Sankt Petersburgu sigurno kakšno kliniko, kjer opravijo poseg hitro in neboleče icon_e_wink. Sam sem jih šel gledat v Budimpešto in se mi je zdel fenomenalen koncert, pravo doživetje. Bi šel takoj še 5x :).

stoney
Uporabniški avatar
one man band

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2008, 10:24 

Stoney, če pogruntaš, kateri je ta pravi bend, befor or behind the wall, lahko obdržiš ledvico :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=xHi1YhKixJg[/quote]

UFFF se predam,ne bi vedel....

Sem se pa spomnil še ene zanimivosti o Floydih(tudi to sem nekje v enem dokumentarcu zasledil), Gre za zelo zanimivo zadevo, ko so snemal dark side of the moon,in sicer komad Shine on you crazy diamond(ki ga je Gilmour napisal kot nek 'hvalospev' Barrettu)
Se pravi floydi se spravijo v studio snemat ta komad in nekje v zakotju tega studia sedi nek čelavi tip,ki ga nobeden ni poznal ali vedel kaj tam točno dela (glede na hipi obdobje je verjetno dost folka bluzilo po studiih in se nobeden ni kaj preveč interesiral kdo ali zakaj so tam),in ko nekaj časa floydi preigravajo ta komad,skapirajo da je ta tip Syd Barrett,katerega niso videli/slišali že 2 leti (malce porejen in čelav)....In on se naključno pojavi v studiu ,kjer snemajo komad napisan za njega ...WTF?? icon_e_confused

Hvala tudi za napotek za v Rusijo,ampak nekako bi raje gledal/poslušal Gilmoura kot Watersa (čeprav trenutno poslušam Watersov album Amused to death in je zelo dober,kitaro mu igra Jeff Beck)

Floyd on.....

crush
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2008, 11:03 

stoney napisal/-a:
Sem se pa spomnil še ene zanimivosti o Floydih(tudi to sem nekje v enem dokumentarcu zasledil), Gre za zelo zanimivo zadevo, ko so snemal dark side of the moon,in sicer komad Shine on you crazy diamond(ki ga je Gilmour napisal kot nek 'hvalospev' Barrettu)

No, da te malo popravim.. Shine on you crazy diamond je iz Wish you were here plate icon_e_wink
Zgodba pa je bla neki podobnega ja.. ena mnogih PF's urban legends :D

crush
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2008, 11:08 

Drugace pa sem zadnje case zelo zafrustriran.. sem si zjeb*al uha (kitara+slusalke :cry: )
Zdej ne poslusam vec glasbe s slusalkami in posledicno tud skorej ne poslusam vec PF, ker s temi gnilimi zvocniki, ki jih imam zvenijo kot ena vaska godba (no sej ob poslusanju si lahko predstavljas: "tuki je tisti ful dober bas prehod, ki ga sicer zdej ne slisim, ampak vem da je.." :mrgreen: )

LuKC
kitarski heroj

Kraj: Okolca Lj

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2008, 19:46 

dark side of the moon. drgač pa je dobr instrumentalen film, the wall. splača se ga pogledat.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2008, 22:56 

Men je full všeč Live at Pompeii. Pokaže zaključek psihodelike v njihovem ustvarjanju. Da sploh ne omenjam, kako dober live band so bili.

mash
Uporabniški avatar
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 10:47 

jocojur napisal/-a:
....
Lahko pa uloviš Watersa ali Gilmoura na kaki turnjeji, Waters je rad v Milanu, prav tako David ljubi Italijo in Benetke. ....

David sicer ljubi tudi Slovenijo, včasih pride na počitnice v Drobočnik (blizu Mosta na Soči). Pred nekaj leti je še Claptona pripeljal za sabo. :D
Samo kot zanimivost. Se pa ne šalim. :D

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 10:49 

zajebavaš :?: Pol sta se morala skozi spodnjo Idrijo pripeljat :lol:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 21:50 

mash napisal/-a:
jocojur napisal/-a:
....
Lahko pa uloviš Watersa ali Gilmoura na kaki turnjeji, Waters je rad v Milanu, prav tako David ljubi Italijo in Benetke. ....

David sicer ljubi tudi Slovenijo, včasih pride na počitnice v Drobočnik (blizu Mosta na Soči). Pred nekaj leti je še Claptona pripeljal za sabo. :D
Samo kot zanimivost. Se pa ne šalim. :D

Pol ga pa treba ulovit, da še pr nas odšpila kak koncert, Eric pa na koncu kot častni gost :lol:
Say NO to ACTA

irenej
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 22:32 

Šit, a si predstavljate, kaj bi naredili, če bi vas Gilmour pa Clapton vprašala za pot do najbližje gostilne? Mene bi najverjetneje kar infarkt. mash, kje si pa to zvedel?

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 23:57 

irenej napisal/-a:
Šit, a si predstavljate, kaj bi naredili, če bi vas Gilmour pa Clapton vprašala za pot do najbližje gostilne? Mene bi najverjetneje kar infarkt. mash, kje si pa to zvedel?

Mene bi fršlog na mestu položil icon_e_biggrin
Say NO to ACTA

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 00:14 

irenej napisal/-a:
Šit, a si predstavljate, kaj bi naredili, če bi vas Gilmour pa Clapton vprašala za pot do najbližje gostilne?

Verjetno bi mislila, da sem pobegnil iz lokalnega centra za umsko in govorno močno prizadete :).
Enkrat sem Ali Ena srečal na cesti (samo mimo je šel), pa nisem bil fan, ne maram ga preveč, sploh ne vem, če se tak prav ime napiše, ampak možgani so mi takoj prešli v "oooo, slavna osebnost - dejmo bremzo na IQ pa slinavke v overdrive..." način delovanja. Sem si rekel WTF? Sej je samo Ali, ampak možgani pa v kašo. Isto, ko sem srečal Đurota.
Od takrat me zanima, zakaj ljudje velikokrat čisto poblesavimo, če srečamo nekoga slavnega, pa tudi če nam sploh ni všeč. Učinek je močan, izrazit, milijonkrat preizkušen, edino mi ni jasno, od kod se vzame in čemu bi naj služil. Ve kdo kaj več o tem?

43 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

Pojdi na: