*
designed by Viva La Echo

43 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 13 Nov 2007, 15:30 

Malce sem gledal, pa nisem našel nitke s tem naslovom.

Meni osebno so Pink Floydi eden največjih bandov vseh časov, če ne celo največji. Gre predvsem za glasbo in besedila, ampak tudi njihove naslovnice so bile vedno zakon.

Čeprav so mi všeč tudi zgodnji floydi s Sydom Barettom, so zame najboljši albumi nastajali '71-'79. Meddle z mojstrovino Echoes, nadvse spolirana in sproducirana Dark side of the moon, Wish you were here, groba Animals in seveda The Wall. Osebno mi je najljubši album ravno Animals in komad Dogs, čeprav so tudi vsi ostali sapo jemajoči. David Gilmour s svojim nadvse feelingeraškim igranjem in na trenutke mučenjem kitare, Roger Waters s svojim huge bass soundom in kričečim vokalom, Rick Wright z najlepšim "zlatim" zvokom klaviatur in seveda IMO hrbtenica banda Nick Mason, ki je nedvomno eden najbolj podcenjenih bobnarjev v zgodovini rocka.

Vsem priporočam ogled filma Echoes: Live at Pompei. V tem filmu so pokaže, kako dober band so bili v live, vse je odigrano skoraj boljše kot na ploščah, it's a must see, je pa res, da igrajo večinoma starejše, bolj psihodelične komade.

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 13 Nov 2007, 15:59 

V mlajših letih sem jih rad poslušal. Spoštujem sound in feeling celega banda (sploh pa Gilmourjevo igranje), ampak zdaj si enostavno ne morem privoščit več poslušanja muzike, ki se mi zdi, da je ena zelo lepo zapakirana depresija. Moji možgani rabijo malo bolj spodbudno ali pa pomirjujočo muziko, Pinki me pa potrejo. Na žalost njihova muzika negativno vpliva na moje možgane, čeprav mi je v osnovi všeč. Tak nekak kot kremšnite na diabetike :).

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 13 Nov 2007, 18:46 

Bipo Larni napisal/-a:
V mlajših letih sem jih rad poslušal. Spoštujem sound in feeling celega banda (sploh pa Gilmourjevo igranje), ampak zdaj si enostavno ne morem privoščit več poslušanja muzike, ki se mi zdi, da je ena zelo lepo zapakirana depresija. Moji možgani rabijo malo bolj spodbudno ali pa pomirjujočo muziko, Pinki me pa potrejo. Na žalost njihova muzika negativno vpliva na moje možgane, čeprav mi je v osnovi všeč. Tak nekak kot kremšnite na diabetike :).

Pri meni pa je ravno obratno. Pink Floyd-i so zame sprostitev. Njihova muzika je out of this earth in prav to potrebujem, da se izklopim iz vsakdana na drugo dimenzijo. Isto so zame Rush. Njihova muzika me spominja na prelepo kanadsko pokrajino, čeprav še nikoli nisem bil fizično tam. Me pa strašno mika, da bi šel enkrat tja in prekolesaril kak njen delček. :D
Nekaterim se tudi zdi klasika dolgočasna in depresivna nekateri pa prav uživajo v njej. Za poslušanje bandov kot so Pink Floyd si je treba vzet čas, kar je pa res ob današnjem hitrem tempu problem. Zato pa je popularna ˝instant˝ glasba, ki jo lahko poslušaš kar mimo grede. Jaz pa npr. živčni zlom dobim ob poslušanju brezsrčnih shrederjev, čeprav sem jih kot najstnik oboževal. Odvisno s katere perspektive gledaš na muziko. Jaz imam rad tako glasbo, ki si jo lahko predstavljam v glavi. Eden izmed takih bandov so Pink Floyd. Ko poslušam njihove komade me odnese kot ob branju kake dobre knjige. Nasploh ne maram muzike, ki je narejena za na lestvice in kjer se proba filling spravit v tri minute.
Je pa res, da so Pink Floyd tako star band in imajo zelo različna obdobja.Moraš jih dobro poznat, da veš katere plošče se splača poslušat. Priznam da zadeve, ki so jih delali s Syd Barrett-om tudi meni niso ravno poslušljive. Imam pa rad obdobje , ko je prišel Gilmour v band in je prinesel melodiko.
Najboljši albumi pa so mi Wish you were here, Dark side... in pa The Wall. Čeprav zadnje čase poslušam bolj zadeve, ki jih Gilmour dela sedaj. Nasploh zadnji njegov DVD, Remember that night, je zakon.
So pa imeli srečo , da so nastali v 60-ih, ker če bi nastali sedaj, ne bi nikoli dosegli takega kultnega statusa. Poglejte npr. Porcupine tree, ki delajo odlično glasbo pa ne bodo nikoli dosegli niti delčka Pink Floyd-ov.
Pink Floyd-i so klasika in je za nekoga, ki rad posluša rock, ˝must have˝v kolekciji.
.... prog me like a Hurricane!

dark_wizard
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 13 Nov 2007, 19:25 

Meni so oni med top 5 bandov že nekaj let. Gilmour mi je nekak..eden boljših kitaristov, in eden boljših vokalistov kar sem jih slišal do sedaj. Bas kitara pri tem bendu mi je tudi prijetna. Bobnar pa mi ni...

Skoraj nimam dneva, ko jih nebi poslušal. High Hopes, Wish You Were Here ter Time so standard na vsakodnevni playlisti. Res, eden najboljših bendov na svetu, vsaj meni osebno.

Živo v pompejih mi je zanimiv za pogledat, a bolj zaradi samega videa, kot samega igranja. Od live albumov imam raje Delicate sound of thunder. Naslovnice so ena-a, sploh Wish You Were here. Ko sem prebral to temo, sem jih spet šel poslušat.....and i have become comfortably numb...

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Nov 2007, 20:00 

Meni res eni najboljših epskih bandov vseh časov... več pa ne morem izrazit z besedami, jih je potrebno kar poslušat.

Aja... the publius enigma is real :twisted:

paint it black
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 10:36 

js sm floyde začel odkrivat par mescov nazaj...trenutno mam na playlisti že par tednov dark side of the moon.
je pa res kar je nekdo že prej omenil, za floyde si je treba uzet cajt, recimo v avtu se mi jih ne da poslušat, raje se doma uležem na kavč in uživam v njihovi muski kot ob dobri knjigi:)

spikey
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Šentjernej / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 19:53 

Jaz sem imel par let nazaj obdobje, ko sem poslušal samo Pink Floyde in nič drugega :) Vendar če sedaj "objektivno" pogledam za nazaj, bi kot njihov najboljši album izpostavil Wish You Were Here. Na drugo mesto bi postavil Atom Heart Mother, ki ima, z izjemo Alan's Psychedelic Breakfast, gor same dobre komade. Dark Side Of The Moon pa mi sploh ne leži tako in mi nikoli ni, čeprav je marsikomu ta album najboljši. Edino zaključek DSOTM pa je fenomenalen - s tem mislim komade Any Colour You Like, Brain Damage in Eclipse. Vendar če me sedaj kdo vpraša, bi jih vsekakor postavil za Led Zeppelin in Rush. Oboji mi imajo na nek način bolj poslušljive komade od Floydov, čeprav tudi Floydi niso zdaj ravno slabi :)
Pearl Red Burst Music Man JP6

neal schon
živa legenda

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 30 Mar 2008, 22:30 

Eden najboljših bend-ov vseh časov (vsaj zame), glasba, teksti, lighshow,vse.....splača se pogledat njihov Behind the music, potem ti je marsikaj bolj jasno kako in kaj.
Gilmour pa itak..filing pa filing pa....pa še mal filinga
Respekt vsekakor!!!
Ducati Corse

Pentiuman
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Zagorje

Odgovor Objavljeno: 31 Mar 2008, 00:35 

Pač zgodovinski band. Čeprav mi z izjem komadov: Learning to Fly, Wish you were here, nikoli niso nevem koliko sedli. Verjetno bi se po poslusanju celega albuma najraje ustrelil. Poizkušal sem vendar nisem nikoli prisel dalje od 4 komada.

Poizkusil sem tudi s cakanjem do 2h zjutraj, za live8 koncert, ko so po 20 letih igrali spet z Rogerjem Watersom vendar nekako ni sedlo.

LaughingSkull
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 31 Mar 2008, 11:44 

[Beast] napisal/-a:
in seveda IMO hrbtenica banda Nick Mason, ki je nedvomno eden najbolj podcenjenih bobnarjev v zgodovini rocka.

Definitivno. Dokler je bil v formi je bil res car. Po 'the Final Cut' je celo nekaj časa igral z jazzisti.
Drugač pa so bili v najstniških letih Floydi moj najljubši band. Še zdaj dam rad kako plato gor.

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 31 Mar 2008, 14:55 

Zame osebno definitivno Nr. 1 band, od takrat ko sem prvič Time slišal (1977 v discu Betlehem v Dobovi) poslušam pa rad prav vse komade in albume. So pa vsi njihovi ta boljši komadi tudi na Pulse DVD zapakirani, tako si lahko ogledate koncert in uživate v glasbi, še posebej tisti, ki Pink Floyd-e šele spoznavate. So kot dobro vino, z leti so samo boljši. No moram reči, da je bil Barett za moje pojme (iz moje današnje perpektive gledano) malce preveč otkačen in mi je obdobje z Davidom Gilmourjem šele tisto pravo pinkflojdovsko, čeprav ima tudi Sidov cajt prav nekaj hudih štiklcov. No, imel sem tudi srečo, da sem jih (1/2 originalnega banda Gilmour&Wright in stalni člani druge postave po Watersu Guy Pratt in Phil Manzanera-žal ni blo Masona zraven) v živo gledal v Benetkah ob predstavitvi Davidovega albuma na turneji On an Island in kot bi Katanec rekel:ffantje, kkapo dol. Bilo je to 3 in pol ure nepozabnega (perfektnega) muziciranja, še zdaj mi gredo "mravci" po hrbtu. Od nekaj Davidovih novih komadov so pol prešalrtali in odšpilali komplet Echoes in One of this days z Meddle, 1/2 Wish you were here, ta bolše iz The wall (Confortable numb in Another Brick in the Wall) in komplet Dark side off the Moon, skoraj cel The Division Bell (High Hopes, What Do You Want from Me, Take It Back) in Sorrow, Learning to Fly, On the Turning Away z A Momentary Lapse of Reason itd).
Say NO to ACTA

LaughingSkull
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 15 Apr 2008, 13:03 

Jest sem bil leta 1993 na nekem letališču pri Dunaju. Po tistem pravim, da sem bila samo na enem koncertu v življenju. Ostalo so bili samo nastopi. tri ure 'the best of' plus cel DSOTM. Noro.
Floydi so definitivno eni od stebrov razvoja rock glasbe.

crush
terasna legenda

Kraj: Goriška

Odgovor Objavljeno: 11 Maj 2008, 21:54 

Echoes, Shine on you crazy diamond, Comfortably numb, Time, The great gig in the sky, Time.. pa kot je ze blo izpostavljeno "trojica" Any Colour You Like-Brain Damage-Eclipse, A saucerful of secrets (pa se kak Dogs in Mother in ..) so komadi, ki vsakic ko jih poslusas jih dojames na nov nacin - ali pa dogradis staro izkusnjo z novimi detajli.
Neponovljivi!

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 12 Maj 2008, 09:46 

crush napisal/-a:
Echoes, Shine on you crazy diamond, Comfortably numb, Time, The great gig in the sky, Time.. pa kot je ze blo izpostavljeno "trojica" Any Colour You Like-Brain Damage-Eclipse, A saucerful of secrets (pa se kak Dogs in Mother in ..) so komadi, ki vsakic ko jih poslusas jih dojames na nov nacin - ali pa dogradis staro izkusnjo z novimi detajli.
Neponovljivi!

:peace:
Say NO to ACTA

stoney
Uporabniški avatar
one man band

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 22 Maj 2008, 12:43 

The best band ever....

Način muziciranja, miselnost ,sofisticiranost ,prelivanje in odbitost (čeprav folk misli da so ga na polno tripal(LSD)), se mi zdi da razen Syd-a ni bil nobeden pretiran uživač drog,kar je še bolj osupljivo glede na glasbo ki so jo delali in v času katerem so ustvarjali.
So bili pa tudi pionirji 'vizualiziranja glasbe',vem da so na začetku kariere sodelovali z nekim znanstvenikom,ki je projeciral razne vizualne podobe na steno in oni so potem jam-al na te podobe.Zdi se mi,da se je prav iz te kolaboracije razvilo kar poznamo danes kot najboljši koncertni glasbeno/vizualni spektakel.

Še ena zanimiva forica, nekje na enem koncertu (men se zdi da je bla the wall turneja,nisem pa zihr) so namesto samih sebe poslal na stage pač nek drug folk,ki je kao igral na instrumente in občinstvo sploh ni skapiral da niso pravi floydi, s tem so v bistvu pokazal da folk njih ni poslušal zaradi videza ali pop-ish zadevc,ampak dejansko zaradi muzke.

Lahk bi pisal še cel dan,ampak jbg moramo imeti še kej druzga od life-a kot pa samo Floyde (čeprav jst se ne pritožujem :)) . Zdaj se trenutno palim na komad MAROONED kakšnih 15x na dan -fenomenal :peace:

V primeru ,da ima kdo kakšne bootleg vinile od njih,z veseljem kupim....

p.s.:če ima kdo kakšne veze,jaz dam levo pljučno krilo,ta bolšo ledvico in cca 5cm moškosti za samo eden koncert.... :mrgreen:

43 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

Pojdi na: