*
designed by Viva La Echo

32 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

zulu
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ljubljana, Radenci

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 11:29 

jaz šredanje razumem kot nadpovprečno hitro igranje v smislu picking na/za vsako noto. Glede na okuse pa seveda poznamo dobre in slabe šrederje.

Cayenda
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 12:20 

uros.planinc napisal/-a:

no zame je prvi shreder clapton,pol pa hendrix,page...

Zate že mogoče, dejstvo pa je, da se je "shred" razvil v začetku 80-tih z Malmsteenom na čelu. (v 70-tih IMHO mogoče Blacmore?)
Pa če je za ene Guthrie shreder, pol nevem kaj so tipi ala Batio, Cooley, Malmsteen ipd.:S

P.S. bi treba eno temo "shred" odprt in predebatirat, da bi neko sliko dobili, ker to kreganje je že smešno

FrankZappa
Uporabniški avatar
one man band

Kraj: Dobova

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 13:51 

Evo par "definicij", če so pravilne al pa ne mi je pa vseeno. :D

Shred Guitar refers to a heavy metal guitar or fusion playing style where technical proficiency is used to maximize speed, often in a neoclassical framework. Beginning in the 1980s, shred guitar appeared in a heavy metal sub-genre known as neo-classical metal, since it often involved phrases and techniques from Baroque and Classical music.

Occasionally, the term "shredding" is used with a negative connotation; in this context, it refers to playing with blinding speed and technicality at the sacrifice of feeling or musicality. This is often pointed at metal players who are considered to aim to shred excessively, such as the Great Kat, or Michael Angelo Batio. This view of shredding was most prominent in the 1990s due to the popularity of 'stripped down' or minimalist forms of rock music.

wikipedia

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 14:11 

Meni ta definicija prav paše in se z njo strinjam :)

Gašper
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 16:11 

Shred Guitar refers to a heavy metal guitar or FUSION playing style where TECHNICAL PROFICIENCY is USED TO MAXIMIZE SPEED.
To pomoje ustreza tej plati. Je pa res, da tip zarad tega, ker obvlada mnogoteri način igranja zveni drugače kot ostali šrederji.

satchie
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 18:47 

Lady P:
Itak se nisva razumela... Jaz sem mislil, da ga s pojmom Šreder mečeš v koš z recimo kakšnim Michaelom Angelom. Ponavadi se je izraz šreder uporabljal na temu forumu le kot slabšalni nadimek :D
FrankZappa: Dobro si najdu definicije pojma, se strinjam z njimi.

Citiram:
Occasionally, the term "shredding" is used with a negative connotation

Pomoje izpade pojem v negativnem smislu, če se nekega kitarista zgolj opiše z besedo zvezo - spet en šreder. itd... Mene fascinira Guthrijev smisel za harmonijo, malo sem se poglobil v par zadev in je res na nivoju. Mislim da ima tudi dosti trademark stil igranja, kar je tudi lahko samo velik plus.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 19:16 

Nisem še dal celega skozi. Ni me ruknu, ne zdi pa se mi slab. Prvo kot prvo se mi ne dopade večina drajvanega zvoka na albumu.Za moje pojme ga ima na tistih videih kjer demonstrira dosti boljšega. Pri dosti komadih me tudi moti oz. imam občutek da samo demonstrira tehniko in stile igranja na dokaj nezanimivo in statično podlago. V parih komadih se mi zdi prehud vpliv drugih kitaristov.Če bi kak arpeggio izpustil bi bil ravno pravšnje :) ....Večkrat je že pokazal da ima ful potenciala in znanja, zato sem kar malo razočaran. Ga bom pa sigurno še preposlušal in morebiti celo spremenil mnenje. Ergo. od njega sem pričakoval več, saj sem ga že prej spremljal nikakor pa mi ni slab album.Sigurno se mi bolj dopade od petruccijevega prvenca...Toliko na prvo žogo....

satchie
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 19:38 

Dajmo mu čas, konec koncev je to njegova prva solo plata :P

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 19:39 

res je.

Gašper
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 27 Nov 2006, 20:47 

No, jst se čist strinjam z Borutom, isto sem tud jst prej povedov, sam da sem uporabu to nesrečno besedo šred.
Mene pri tej plati moti edino to, da ima preveč različnih soundov. To je sicer super, če igraš v bendu, ki to zahteva. Zato daje ta plata vtis instructional CD. V poplavi različnih soundov tud ne bo tako prepoznaven, kot so drugi kitaristi. Po moje je zelo pomembno, da si vsak kitarist oblikuje svoj sound. Ne da se falit zvoka Satrianija, Vaia, McLaughlina, Hendersona, Metheneya, Scofielda itd.
Isto mislim pa tudi glede muske, ki je preveč podrejena soliranju. Filing daje, da sta podlaga in kitarist dve ločeni enoti. Lih zarad teh stvari meni ta plata ni tolk všeč kot so mi kakšne druge.

alternativc
vzhajajoča zvezda

Kraj: Na drugi strani save

Odgovor Objavljeno: 24 Dec 2006, 21:48 

#offtopic#
http://www.metacafe.com/watch/347553/amazing_guitarist/
Pred temle se pa lahko govan, vai in ostali samo skrijejo.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 24 Dec 2006, 21:53 

sploh niso na isti ladji in primerjava ni na mestu

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 25 Dec 2006, 13:17 

Borut napisal/-a:
sploh niso na isti ladji in primerjava ni na mestu

jup.

ps
alternativc: tip igra dobr. ampak topic ni njegov, temvec namenjen
govanu. sploh pa so mi take primerjave bedne to je tko kot kaj je bols kruh z marelicno ali češplovo marmelado.(npr kak bluzer bo reku da ga ni cez alberta kinga, spet enmu je pa m.angelo ful kul, hm da nekaterim
je vsec celo cobain)

fedja
bobnar

Odgovor Objavljeno: 29 Dec 2006, 08:58 

Preposlušal sem Guthria 2x in moram reč da sem malo razočaran :( , saj bi od takega lika ki obvlada vse stile, ki je odličen pedagog in posnemovalec drugih kitaristov, pričakoval več kreativnosti. Plata ima nekaj dobrih momentov in mogoče kakšen dober komad in to je to. 'Šredanje', sound, ... to so tehnične stvari ,ki manj pomembne od kreativnosti. Sicer, pa je težko posneti dobro instrumentalno kitarsko plato. Biti ustvarjalen pri neprestanem 60 minutnem fraziranju je težko - kar se predvsem kaže, v tem da večina t.i. 'guitar heroes' še zraven poje ali pa igra v bendu. Za primerjavo lahko navedem solo plate od Stefanvoskega in njegova gostovanja pri Gibonniju. Poslušajte še Stevia Vai pri dveh platah Davida Lee Rotha :twisted: !

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 29 Dec 2006, 23:30 

alternativc napisal/-a:
#offtopic#
http://www.metacafe.com/watch/347553/amazing_guitarist/
Pred temle se pa lahko govan, vai in ostali samo skrijejo.

Po moje bi se lahko skrili za njim :twisted:

32 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

Pojdi na: