*
designed by Viva La Echo

7 prispevkov • Stran 1 od 1

Gringo
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: DOMŽALE

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2015, 10:27 

Zanimajo me predvsem vaše izkušnje, je recimo treba iti preko založbe, je potrebno morda "podmazati" icon_eek , ali morda le ponudba s predstavitvijo in posnetki, morda kak drug način?

P.S. Mi je pa popolnoma jasno, da je to verjetno mission impossible .... :?
Kdor poje, zlo ne misli, a kdor misli, mu ni do petja.

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2015, 10:56 

Kar se tiče recimo Vala 202,tja pridete po moje brez kakšnih večjih težav,če so posnetki na nekem nivoju.Imajo oddaje,kjer se predstavljajo nove plošče slovenskih izvajalcev,pa Popevka tedna recimo...Za komercialne postaje pa ne bi vedel.

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

its all about feeling

Gringo
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2015, 18:11 

Smile4me napisal/-a:
http://www.rtvslo.si/zabava/novice/radijska-prostitucija-v-sloveniji-placaj-pa-te-bomo-vrteli/327472#comments

Ja, tole verjetno precej drži, no, tudi kar se Vala 202 tiče, moraš nekako skozi Karolijevo sito, sicer nimaš nobenih šans, menda .... :)

irenej
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2015, 21:32 

na val 202, radio.si, študent vrtijo, če je vsaj približno kvalitetno narejeno (pa tud če ni gre skoz).
mail, klic in osebni kontakt delujejo, ni treba bit v sorodu.

merk
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Murska Sobota

Odgovor Objavljeno: 29 Jan 2015, 12:45 

iz alminih izkušenj ti lahko napišem, da je odnos radijskih postaj do izvajalcev zelo različen. tega, da je treba "podmazati" še nismo doživeli, ker mislim, da se uredniki menda ja zavedajo, da nobeden od "novopečenih" (pa tudi verjetno "že ustaljenih") na sceni nima tega denarja, da bi lahko tovrstne usluge plačeval. če se pod "tovrstno korupcijo" razume kakšno pivo ali špricer je to še možno, več od tega pa najverjetneje ne. bolj od vsega drugega igrajo mnenja ljudi, nastavljenih na ta mesta. njihova čista vest, da spustijo korektno oddelano stvar skozi, temelji na zelo individualni osnovi. če imaš srečo, da je taka oseba še glasbeno pismena je to še samo dodaten plus. potem pride na vrsto tvoja komunikativnost, "simpatičnost" in vsi ostali človeški atributi, ki jih večina ceni.
najdejo se tudi postaje, ki temeljijo na "lokalizmu"/lokalpatritizmu - se pravi: vrtimo samo, oziroma preferiramo predvsem svojo regijo in če še kaj ostane, potem šele ostale. ne smeš pozabiti tudi rivalstev med radiji: če nekoga slučajno "moti", da te vrti njemu ne najbolj ljuba postaja, te iz principa on ne bo! potem se opaža vse bolj "ignoranca" komercialnih postajah napram nacionalki/in verjetno seveda tudi obratno! pa dominacija, oz. rangiranje radijev med sabo in s tem jemanje pravice, da glede na rating medija uredniki selektirajo in ocenjujejo po "svoji"(beri šefovi) vesti.
v glavnem naletiš na vse živo. eno pa je po moje skupno vsem radijcem: zelo hitro te spregledajo (namenoma ali ne!), če prideš z izdelkom v lastni režiji, se pravi samozaložbi. brez založbe se enostavno znajdeš v neki posebni kategoriji, pri kateri resnično redko prevlada kakovost izdelka. tako, da moj nasvet je (pa četudi se sam najbolj ne strinjam z njim!), da vsekakor poskušati preko neke etablirane slovenske ali ... založbe. odnos bo takoj drugačen!
na koncu, po vseh igricah izzveni tako, da je sama glasba na desetem mestu. business first! just IMO

Gringo
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 29 Jan 2015, 17:29 

Merk, hvala za izčrpno mnenje, se kar strinjam z vsem, kar si napisal ... :roll:

7 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: