*
designed by Viva La Echo

21 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

McKagan
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 17:42 

se spodobi met še debato o najbolj dovršenem, inovativnem in vsestranskem, all in all najboljšem rock bendu vseh časov. In ja zastavlljen je malček kontroverzno, hočem sočno a človeško debato.
http://www.youtube.com/watch?v=Zo52T7uKOJU

spikey
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Šentjernej / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 20:02 

Še par mojih favoritov:

You're My Best Friend
A Kind Of Magic - meni je na tem komadu prav neverjeten vokal

za Bohemian Rhapsody pa ne bom dajal linka :P
Pearl Red Burst Music Man JP6

six-string weapon
Uporabniški avatar
predskupina

Kraj: Solkan(Nova Gorica)

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2008, 20:13 

Moj naj komad od queenu je I want it all, ubistvu mi je eden od najbol zakon komadu + edn naj solotou

atilla
predskupina

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 09:54 

Hell Yeah!!! My all time favorite band!

Zaradi Queen mam rad rock glasbo! Oni so me spreobrnili, da sem začel poslušati rock glasbo! (Mel sem pač eno obdobje, ko sem poslušal techno! :oops: Samo ne tega okoli govoriti!)

Freddie najboljši vokal, kar jih je bilo, Brian pa najbolj inovativen kitarist, kar se tehnike, sounda in opreme tiče, plus še zelo močna ritem sekcija (John in Roger). Fenomenalna studijska dela, super albumi, v živo pa samo štirje na odru, brez spremljevalnih glasbenikov ( V osemdesetih so meli še enega klaviaturista)!

Ko je Freddie umrl, se mi je svet porušil. Takega frontmana je škoda! Brez Freddie-ja ni več to to!
V navezi s Paul Rodgersom, so mi tudi všeč, zato ker je drugačno, ne poskuša imitirati Freddie--ja. Pred tremi leti sem bil v Budimpešti na koncertu! To je bil eden od najbolj fenomenalnih koncertov! Septembra izzide novi album, oktobra pa spet prihajajo v Budimpešto in jaz bom seveda tam!

Najboljši komad, pa definitivno Bohemian Rhapsody!

Keep on rockin'!!!!!!!!! :punk: :kitarist:

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 12:12 

Queen so itaq zakon, že kot 7 letnik sem vedel, da je to tisti band, ki ima pevca z velikimi zobmi in kravžljastega kitarista. Potem je moje navdušenje nad njimi le še raslo. Zadnje čase jih spet veliko poslušam, sploh žive posnetke.

Dobrih komadov je preveč, da bi našteval, ampak nekaj favoritov:

Keep Yourself Alive
Death On Two Legs
Don't Stop Me Now
Innuendo
Bohemian Rhapsody

En zanimiv filmček o komadu Death On Two Legs http://www.youtube.com/watch?v=RvoPzvQPBWo

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 12:25 

Totalni norci. Vsec mi je, da so znali stopit v korak s casom in vseeno ostati povsem samosvoji. Po mojem mnenju eden izmed najbolj 'tr00' bendov dalec naokoli. Sicer ne spadajo med moje najljubse bende, ampak mi zvenijo svezi vsakic, ko jih slisim. Clovek se samo vprasa, kaj bi kot celota naredili z moderno produkcijo, ce bi Freddy bil se med zivimi. Med top komade stejem Show must go on, Under pressure, Bohemian rhapsody.

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 13:03 

Tudi pri meni ne spadajo v najljubše bande, ampak jih spoštujem ker so res zelo dobri glasbeniki bili in so še. Sicer sem slišal še samo en komad z novim pevcem in se mi je tudi ta zdel kar dober (nevem naslova). Drugače pa vokal res zelo dober, dopade se mi tudi višina vokala od njihovega bobnarja- lahko rečem adijo kaki visok glas. May je pa tak eden najboljših kitaristov daleč okoli, ima pa sicer tudi eno izmed grših kitar kaj sem jo videl (za moje pojme) :oops:.. Drugače pa res eden band, ki je odkril nekaj novega - rock in opera... Top komadi: Bohemian Rapsody, Under Pressure in We' ll Rock You.

McKagan
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 13:37 

queen so razlog da sploh poslušam glasbo. Ko je Freddie umrl je bila sobotna noč posvečena njemu in tam sm prvič videl spot bohemian rhapsody. stvar mi je bila tako všeč da sm mogu dediću mraziću pisat novo pismo, da nebi glih tiste lego gasilske postaje ampak bi rajš queen kasete za poslušat mel :) in dobu sm GH1&2 pa a night at the opera ter freediea-the great pretender. Been hooked ever since.

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 13:55 

Queen,.. tudi meni fenomenalen band. Sploh ni kaj rečt. Naj komadi so mi innuendo recimo, friends will be friends, Radio ga ga (atmosfera pri tem mi zmaga ), i want it all pa itak bohemian rhapsody da o show must go on ne govorim.. Vokalno nenormalno dobro podkovani vsi, John Deacon mi ima fenomenalne back vokale, pa tud brian may super poje. Kot glasbeniki itak zmagajo, Brian May z super tehniko ,zvokom , stilom igranja. Upam da jih bom gdaj videl v živo ko bodo zaj izdali album z Rodgersom. Zelo unikaten band.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2008, 15:16 

http://www.youtube.com/watch?v=faUuwRDRrqA Vocal solo/Under pressure na Wembleyu 1986 ZAKON!

http://www.youtube.com/watch?v=znagbnlrSBk Keep yourself alive studijska verzija - bojda prvi komad, ki so ga Queen posneli EVER!

mfender
Uporabniški avatar
predskupina

Kraj: Okolica MB

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2008, 18:49 

Tudi meni so Queeni eni izmed naj bendov.. vsi dobro igrajo, pojejo.. majo pa tudi men osebno najbolše light show-e.
http://www.youtube.com/watch?v=mT-TR29MROM
najbolši komadi pa so mi Somebody to love, Love of my life ( ki je na 12 strunko zelo zakomplicirana) pa ti ki ste jih že napisali..
Fender?..Yes!

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 08 Jul 2008, 22:53 

Queen so prvi rock bend, ki sem ga poslušal aktivno. Zaradi njih sploh poslušam takšno glasbo.
Slabih pesmi sploh nimajo. Freddy Mercury nima primernega tekmeca, Brianov zvok in stil drgnjenja strun je pa zelo prepoznaven in unikaten.
Freddy nas pa še vedno uči strpnosti do "drugačnih" (vsaj mene).
Skratka bend, ki se je globoko vkoreninil v zgodovino 20. stoletja.
Najljubše pesmi: Queen diskografija. :mrgreen:

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 12 Jul 2008, 22:28 

Mam doma nekaj njihovih plat, DVD, CD pa se jih nikakor ne morem lotiti poslušat. Verjetno, ker so jih v 80-ih tolk sukal pa potem še po Fredijevi smrti. Ko se je vrtel ˝Radio Ga Ga˝ sem bil star 12 let. Imam sicer rešpekt do njih a sem se jih naveličal.

Moji najljubši komadi pa so:

Brighton Rock, Tie Your mother down ( priredbo je imel celo Lynch), Stone Cold Crazy, A Kind of Magic, Breakthru, The Invisible man...

Ta reunion z Rodgersom mi je pa total mim.
.... prog me like a Hurricane!

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 14 Jul 2008, 07:23 

Začel sem jih poslušati 1975, ko so se dejansko prebili iz anonimnosti z legendarnim in večnim, enim naj rock komadov ever "Bohemian Rhapsody", ki mi ga je podaril kolega za imendan (19.marec 1975 :) ). Enostavno so me "oborili s nogu".
Najboljši albumi so mi definitivno "Queen Live Albumi", ker je gor praktično vse, kar je zaznamovalo njihov opus, poleg tega pa so eden najboljših live bendov.
Najljubši komadi: Bohemian Rhapsody, I want to break free, We will Rock You, I Want It All in zame najboljša in najbolj emotivna dva : Who Wants to Live Forever in The Show Must Go On. Seveda tudi ostalo daleč presega običajne standarde v rock muziki.

Ime benda pa definitivno ustreza veličini benda. Pa Freddie ma verjetno tam gor tudi tako lude žurke, ekipo ma ta pravo :mrgreen:
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 14 Jul 2008, 11:11 

jocojur napisal/-a:

Ime benda pa definitivno ustreza veličini benda. :

Če ga je izbiral Fredi lahko pomeni tudi kaj drugega. V slengu je to namreč tudi beseda za gay-a. :wink:
.... prog me like a Hurricane!

21 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: