*
designed by Viva La Echo

24 prispevkov • Stran 1 od 21, 2
Kateri CD bi dal raje v radio?
1.Zgoščenko z "ta starimi" 83%  83%  [ 50 ]
2.Zgoščenko s "ta mladimi"? 17%  17%  [ 10 ]
Skupaj glasov : 60

cyrus
bobnar

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 18:47 

Živjo! Zanima me kako priljubljeno je poslušanje t.i. starega rocka. Tukaj mislim predvsem skupine kot so Deep Puprle, Dire straits...In še mnogi drugi ki pašejo v to "starostno kategorijo". Namreč skoraj vsakomur, ki omenim podobne skupine samo izbulji oči in na koncu izpadem kot nek čudak ki res ne ve kaj je muzika. Torej?
(se opravičujem vsem, ki sem jih mogoče užalil s tem ker nisem njihovih idolov predstavil kot primer naveden zgoraj).

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 21:43 

Še ena čudna anketa. Morebiti pa se le motim in se s čudnimi ljudmi družiš :peace:

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 21:58 

Vcasih sem prisegal na stari rock. Dandanes pa se mi dostikrat zgodi, da ga slisat ne morem...visoki vokali, zaduseni bobni, brr...tista stvar, ki mi je bila na starem rocku res vsec, je bila neverjetna dinamika komadov, danes pa je vec al manj vse na isti jakosti. Ce bi se ti stari macki spravli snemat vse se enkrat z modernejso produkcijo in da bi hkrati ohranili tisto "live" dinamiko, bi bla to majka..

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2008, 22:05 

Čist odvisno od feelinga. V glavnem pa vrtim mlade izdelke od ta starih (nove plate od Knopflerja, :)). Dosti pa starega (The Shadows, The Ventures, Roy Orbison, Bob Dylan (najnovejša plata zveni stara vsaj 70 let :))), nekaj vmesnega (Chris Isaak, malo starejši U2),....
Določenega starega rocka, ki je bil in je še popularen pa sploh ne poslušam (Led Zep, Cream, Yardbirds, Hendrix, The Who, Deep Purple).
Pri taki izbiri glasbe in raznolikosti okusov je delitev zgolj na "staro" in "mlado" bolj, emm, 2 bitno digitalna. Vsi tu pa vemo, kako digitalne reči zvenijo, ne ;).

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 05 Jan 2008, 14:42 

Dire Straits zame niti niso stari rock. Bi pa rekel, da skoraj ni človeka, ki ne bi poznal Deep purple,Zeppelin-e, Hendrix-a, Rollinge, Pink Floyd-e.....
Stari rock je v bistvu rock muska bazirana na bluesu iz poznih 60-ih in 70-ih.
Kot pri drugih zrsteh je tudi tu plevel.
Od starega rocka osebno poslušam le še Zeppeline, Hendrix-a, Floyd-e, Gallagherja, stare Whitesnake, Rush in YES...
Vedno sem raje imel modernejši zvok. Samo ne nu-metal-u podoben rectifier sound.
Je pa staro musko treba obvezno poslušat na vinilkah, ker je čisto drug filing.
Skratka, odločil se bom raje za drugo varianto v katero štejem pa tudi stare ase z modernim zvokom.
.... prog me like a Hurricane!

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 05 Jan 2008, 19:58 

JohnsonVoltage napisal/-a:
Vcasih sem prisegal na stari rock. Dandanes pa se mi dostikrat zgodi, da ga slisat ne morem...visoki vokali, zaduseni bobni, brr...tista stvar, ki mi je bila na starem rocku res vsec, je bila neverjetna dinamika komadov, danes pa je vec al manj vse na isti jakosti. Ce bi se ti stari macki spravli snemat vse se enkrat z modernejso produkcijo in da bi hkrati ohranili tisto "live" dinamiko, bi bla to majka..

Amen to that!
Če bi kdaj rad kaj takega slišal, ti predlagam, da klikneš kdaj na http://www.1.fm - blues postajo. Marsikdaj ujamem kak res kul komad, ki ima hudo produkcijo, je tist old classic stil!

Drugače pa men sede čisto odvisno od razpoloženja...

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 11:18 

da ne bom novega topica odpiru bom tle vprašu....

:arrow: katere so najboljše plate iz leta 1983 :arrow: naslov in bend (če je možno) :?:

ter tam cca. 1970-1973 :?:

aja ROCK....

hvala!

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 13:40 

jaz sem leta 83 poslušal: Culture Club,David Bowie, posebej Duran Duran, MJ, Prince, Wham, Nik Kershaw,Eurithmics........ Vse to rad poslušam še danes. Star sem bil 10let

zame je plošča tega leta Seven and the raged tiger od Duranov.

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 14:37 

Moja je bla Alpska koračnica. laughhard
Brez zajebancije samo da je blo to leta 1975.

Drugač pa tam okoli leta 1983 ( 1980) pa AC/DC - Highway to hell in KISS - Dinasty. Mam še zdaj obe vinilki. :D
Seveda smo pa pri teh letih vsi poslušal tut U2 ( Unforgettable fire), Duran duran ( Seven &...), Depeche mode (Some great Reward),Billy Idol ( Rebell yell), Talk Talk, Kajagoogoo, Nick Kershaw, Tears for Fears, Euritmics, SADE, TOTO ( IV), Adam & Ants ( Charmed life), ULTRAVOX, Simple Minds,
Uh pa še bi lahk naštel. 80´s= :kitarist:

Billy je bil na naši šoli najbolj popularen, poleg DD seveda. Punce so pa poslušale Modern Talking in ostali nemški štanc.
Najboljši album ( sicer iz leta 1984) U2 - Unforgettable fire. :kitarist:

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 16:37 

matrix napisal/-a:
...

+1 (naj nekdo pokliče v zgodovinski arhiv RS :mrgreen:). DD pa MJ pa nisem takrat maral, pa če so bili še tako in. Dire Straits so mi pa bili in so mi še bomba.

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 19:15 

Me sploh ne briga al je star ali nov, sam da je dobro. :kitarist:

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Odgovor Objavljeno: 07 Jan 2008, 19:59 

Bipo Larni napisal/-a:
matrix napisal/-a:
...

+1 (naj nekdo pokliče v zgodovinski arhiv RS :mrgreen:). DD pa MJ pa nisem takrat maral, pa če so bili še tako in. Dire Straits so mi pa bili in so mi še bomba.

Nikol ne bom pozabu, ko sem po šoli prišel h kolegu in sta z bratom vsak iz svoje sobe navijala ˝Pride˝. Takrat sem jih prvič slišal in takoj vzljubil. To je trajalo do prihoda v srednjo šolo, kjer so me metaliziral. :twisted: Ampak U2 so mi še vedno No. 1 rock band.
Jacksona tut sam nikol nisem maral z izjemo umazane Diane in Beat it. Mi je bil pa vedno zakon Stevens, ker je imel tako nenavaden sound kitare. To kar je delal z Billyem je blo zakon.
Drugač sem se pa še spomnil na Human League, in pa ne vem kako sem lahko pozabil na Francija , ki je šel v Hollywood. :oops:
Pa Big Country. Že vrtim No.1 80´s album. :D Pa tut filmi so bli zakon. Back to the future itd.

hillbilly
Uporabniški avatar
one man band

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2008, 18:58 

Moje soočenje z rockom (prvi odklon od maminih novih fosilov in krunoslava slabinca) je bilo ko sem si za 12 roj. dan kupil Whiplash smile od Billiya idola. Me je tako potegnilo tisto pljuvanje po lastnem ksihtu in nakazovanje spolnega akta na odru, mislim da je bilo na peters pop show, da sem enostavno moral imeti to. Še dandanes jo dostikrat dam gor. Nostalgija pač. Kar se pa tiče starega rocka nasploh, če nimaš definiran okus in iščeš všečne stvari, poišči soundtrack od serije Supernatural, pa si zavrti. Prijetno presenečenje. Mislim, da sta dva že zunaj.

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2008, 19:30 

Imel se, srečo, da je sosed imel teto v Nemčiji in mu je furala sestrična vinilke že konec šestedesetih, tako sem se "navlekel" nekje pri 7-8 letih na Chuck Berry-ja, Stonese, Hendrixa, Janis, Simon&Gurfunkel-na, Shadowse, pa imel je domače Indexe, Crvene koralje, Yu grupo, sam pa sem kasneje odkril še Slade, Rory Gallagherja, Deep Purple, Zepelline, ZZ Top, Cream Claptona, Springstina, Dylana...,ko pa sem prvič slišal Time od Floydov in Sultane swinga od Dire Straitsov sem pa bil totalno zadet, in to stanje traja z občasnimi poslabšanji še dan danes :mrgreen:

Poslušal sem tudi komplet punk in novi val s Pankrti, Parafi in Clash ter Pistolsi, so mel kar nekaj dobrih štiklov, čeprav samih punkerjev gluh nisem maral preveč.

So mi pa od "ta novih" všeč Billy Tallent, že bivši Stone Roses, Grenn day pa še bi se kaj našlo.
Sicer pa rad poslušam tudi "najstarejše zvezde popularne glasbe" od Mozarta, Tchaikovskega in Bacha, Smetane, do Beethovna in Straussa. Pa še Golico za povrh, ampak samo to :lol:

Pa ves bluzerje tega sveta ne smem pozabiti :!:

Če torej povzamem, sem bolj na strani "starih rockerjev", ne zanemarjam pa tudi dobre novejše glasbe.
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar Opomba: oglas ni več aktualen!
Zadnjič spremenil jocojur, dne 27 Feb 2008, 19:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 27 Feb 2008, 19:33 

Od starejših Crvenih koraljev se ne bi kej našlo, ali pač?

24 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: