*
designed by Viva La Echo

119 prispevkov • Stran 7 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 25 Feb 2010, 19:52 

Ma ja sam da zaga!! Kukr so mi povedal v Audio Pro je tko, da te koncne od Rocktrona vsebujejo vrsto varoval in tipal znotraj sebe proti kratkemu stiku, vrocini, mocnostni in ohmski obremenitvi itd., tko da je stvar zelo varna. :)
Glede masterja na preampu - po prebranih navodilih na netu je treba met preamp master za dist na ADA MP-2 na takem nivoju, da se prizigajo vse tiste zelene lucke edin rdeca ne sme nikol zasvetit. S tem je po fabrških specifikacijah preamp najbolj izkoriscen in da ves sok iz sebe. Ce je master na dist page-ih prenizko se preamp sekcija v smislu ojacanja in odziva obasa "too cold" in ne da vse od sebe, ceprov sm po sprobavanjih vidu da skorej ni neke razlike, se pozna edin pr velikem volumu power ampa na nizkih dist settingih (dinamic OD, vintage OD...), ce je vkljucen se kompresor. Takrat stvar z V-shape EQ-jem zazija v Justice for All dinamiki. Jest mam na dvojki omenjeni dist master povsod na 75, prvi drive na 100, drugi pa na 75; na enki pa mam ta master na 2.0, ker tko najmanj šumi pa isto seka.
Vedno sm mel lampasa kot koncno stopnjo in je blo vedno the best, ce je bla koncna do daske, preamp pa po želji (po potrebi). S tem koncna dobi vse tiste špice od preampa v svoj 1. ojacevalni del in je stvar diha kot mora. S tranzistorskimi koncnimi pa glih ne vem kako je; fajn je mal preizkusat s temi volumi pa take...
:)

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 25 Jun 2010, 15:15 

Začel sem razmišljat o tem, da bi si nabavil rack. Namreč mislim da bom prišel ceneje skozi, kot da kupim glavo... Recimo rad bi imel mesa boogie, ker pač mi je ta zvok zelo všeč in sem npr. gledal MB 20/20 končno stopnjo, ki se dobi za okrog 500€, potem pa tudi recimo preamp MB V-TWIN pa tudi nekje okrog 500€. Potem še rabim samo nek rack in pa box najvrjetneje? Pa iz česa pride boljši sound; iz glave ali iz rackov? V čem je sploh bistvena razlika in katero je na koncu ceneje? (sem pa čisti noob za racke, sploh še nisem igral na njih, niti ne vem čist prav kako delujejo)

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 25 Jun 2010, 22:44 

Po moje je tako:
Z GLAVO ne moreš dosti falit, sprobaš, če se ti dopade kupiš in veš kaj imaš.
Z RACKOM imaš več možnosti da narediš nekaj kar "ti bo bolj ustrezalo" vendar je po moje pot do tam veliko bolj trnjeva. Določene stvari ne pašejo skupaj in zato moraš veliko različnih svari zaprav sprobat da najdeš kombinacijo ki zveni.

Pri racku je dodatna teža v primerjavi z glavami, več kablov, na splošnjo je bolj nerodn...Je pa skoraj nujen če hočeš stereo zvok.

Ne vem, po moje je (doljer nimaš veliko €€, volje, možnosti prob, veliko velikih špilov s po dvemi boxi) boljša glava, predvsem s pogleda praktičnosti in nekompliciranja :wink:

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 26 Jun 2010, 11:26 

Jah bom vrjetno kar pri glavah ostal, ampak me je pač malce zanimalo. Samo pada pa cena rackom...

heretik
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Izola & Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2010, 11:47 

Ja rack je bol za stereo setup, pa za control-freake... na glavi pač nimaš petsto milijonov kombinacij/nastavitev :D
Velik minus kot že omenjeno je pa teža/nepraktičnost. Jaz že nekaj časa ne igram nikjer razen doma, zato me to ne moti.

Je pa tudi res, da lahko nabaviš majhne enote; recimo meso 20/20 + kakšen triaxis ali twin preamp in kak efekt.
Teža teh treh enot ne bo tako bistveno večja od glave, versatilnost pa... :peace:

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2010, 15:42 

Kot si napisal.

Rack je za ljudi, ki igrajo raznoliko glasbo (ala Toto) ali igrajo v večih bendih, ki se med sabo razlikujejo po zvrsteh in po soundu. Če si pristaš plug in & play fucking rock'n'roll, je glava definitivno boljša opcija. Obstajajo tudi relativno enostavni rackim ki se obnašajo podobno kot glave (Engl 530), ampak tu pa cene več niso tako ugodne... Prednost pri teh je, da jih lepše skombiniraš z efekti. (g-major multiefekt npr. težko postaviš na glavo oz. je nepraktično).

Gros
bobnar

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2010, 21:38 

Malo sem že spraševal po tujih forumih, pa bom še tule vprašal :)
Zaenkrat imam LTD z EMG 60/81, preamp ADA MP1. Temu bi dodal končno stopnjo in box, da bo stvar kot se zagre :)

Kaj mi priporočate?

Igram rock/metal, bolj kot clean mi je pomemben hud distortion. Zaenkrat se nagibam k lampaškimi powerampi - na katere znamke se mi splača biti pozoren? Razen kakšne izjeme ponudbe (na katero ne računam preveč :) so mi kakšne 2:100 Mese in podobno izven cenovnega ranga. Glede moči se mi zdi za moje potrebe najboljša kakšna 50/50 varjanta, ki bo glasna čez glavo, še vedno z dovolj headrooma tudi na cleanu.
Kar se tiče boxa, iščem 4x12 varjanto s Vintage zvočniki.

Na kaj se mi še splača bit pozoren? Tranzistorske končne? 2x12 box?

Hvala in LP ;)

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2010, 23:17 

Cenovno in kvalitativno - Tubetec koncna. Vzames lahko tud Marshall 9100 oz. 9200 ampak je razlika v zvoku (odziv) med Marshall in Tubetec. Imel sem obe tko da vem. Tubetec ima bolj zbite base in ni "floopy end at all", Marshall ima lepo sirino... Tubetec 200W ali Mesa 2:90 - izredno podoben sound za (pre)veliko razliko v denarju.
Marshallova je sicer tud fajn in poceni. Konec koncev kar od tega dobis bo super in ne bos falil spljoh. Spilam metal in lampaska koncna ima potrebno zivljenje za ta stil.
Sprobaj najprej pa je; meni je Tubetec zakon in temelj sounda 9 let.

Gros
bobnar

Odgovor Objavljeno: 30 Jun 2010, 11:59 

Precej sem omejen na to, kar se dobi v Sloveniji. Konkretno, Tubetec končno sem našel samo eno na bolhi, pa še ta je mono, kar mi ne ustreza :roll:

RonBeast
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 02 Jul 2010, 13:02 

Sej Tubetec SO slovenske izdelave ;)

Jih je blo pa včasih malo morje, zadnje čase pa skoraj nič - so šle proti koncu za kriminalno nizek keš, zdej se jih pa folk mal bolj oklepa...

mcinku
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tm k so vsi ta ohrni doma!?

Odgovor Objavljeno: 02 Jul 2010, 14:28 

...mislim da ma moj friend ena dva tubetec-a doma... ki jih več al manj ne uporablja.

Če hočeš ga lahko vprašam, če je voljan enega odprodat.

Gros
bobnar

Odgovor Objavljeno: 20 Sep 2010, 14:40 

Nekaj mesecev kasneje in z dopolnjenim rackom icon_e_wink

Torej:
ADA MP-1 preamp
Marshall 9200 100/100 končna
Hughes&Kettner 4x12" (V30) box

Sedaj iščem samo še kakšen efekt procesor, za popeglat clean (chorus, reverb, delay..) ter kakšne druge malenkosti. EQ imajo te zadeve po večini vse, če se ne motim? Zelo zaželjen ali skoraj da obvezen pa bi bil noise gate. Kaj mi priporočate?
Kar sem bral temo o teh rečeh in po drugih forumih sta v mojem cenovnem razredu (nekje okrog 200€, lahko rabljeno) pri vrhu TC Electronic z G-majorjem in nekaj modelov Rocktronov. Sem kaj spregledal? :)

Kitajc
Made in China

Odgovor Objavljeno: 20 Sep 2010, 22:59 

Lahko ti priporočim Rocktron Xpression, ki ga lahko probaš pri meni (in ga sicer tudi prodajam, ker sem ga dobil v menjavi in imam res preveč ropotije).

Več o njem ti lahko iz prve roke pove Uroš Planinc (od njega je bil), ki ga pozna do potankosti, sicer pa opažam, da je Rocktron v Ameriki zelo priznan oziroma ima in ceno in široko uporabo.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 21 Sep 2010, 00:00 

Jaz priporočam Rocktron Xpression. Ga uporabljam tudi sam in čeprav nasploh nisem preveč navdušen nad efekti, mi je kar všeč.

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 30 Apr 2013, 19:52 

Sprašujem se, kaj je boljše: rack ali glava? :?

119 prispevkov • Stran 7 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

Pojdi na: