*
designed by Viva La Echo

119 prispevkov • Stran 8 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 02 Maj 2013, 22:21 

Si prebral temo? Al pa kak post višje?

Odgovora na to vprašanje načeloma ne boš dobil. Kot bi vprašal, kaj je bolje? Bencinar al dizelaš? Nič od tega. Lahko pa zastaviš vprašanje kaj je drugače...

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2013, 07:59 

tsarrock napisal/-a:
Sprašujem se, kaj je boljše: rack ali glava? :?

Oboje skupaj
;)

Slika

DIO
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Izola

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2013, 11:05 

icon_e_biggrin

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2013, 11:15 

laughhard
Petručči?
"Why Be Happy When You Could Be Interesting?" S. Žižek

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2013, 17:31 

No, sem zvedel veliko ja. nadcar

Gros
bobnar

Odgovor Objavljeno: 06 Maj 2013, 15:27 

Rack je boljši. Pika.

(takšno kot vprašanje, takšen odgovor :) )

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 12:25 

Isti ti je k*rac, amp je amp, pri racku maš pač več možnosti kombiniranja različnih končnih stopenj in predojačevalcev - glava je isti šit, ampak v eni škatli. To dokazuje zgornja slika :)

Rack je tud ponavadi bolj neroden za vlačit okrog (če si sam), sicer odvisno kaj pa kolko maš not, ampak glave so meni neprimerno boljše za sem pa tja prevažat (moja Marshall JVM410H glava - 22kg, Mesa TriAxis/2:90 rack glava (samo to not) - 33kg). Je pa pri racku fajn da ponavadi imaš vse konstantno povezano in samo prineseš, vklopiš, igraš.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 16:29 

Kar se drajva tiče ima Jackie prav... kar ti pač sede...trenutno so v modi večkanalne glave
Kar se pa (hi end) efektov tiče,je rack še vedno zakon
Za studijsko kvaliteto sigurno...so pa zdej v modi pedalčki...Hi end stvari so pač drage...pedalčki ne toliko...

je pa vprašanje "mimo"...kot bi vprašal a je boljši BMW al Mercedez...

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 17:41 

Meni se vprašanje ne zdi "tako mimo"...tudi pri BMW-jih in pri Mercedez-ih lahko govorimo o prednostih in slabostih (posamezni modeli, ziher niso vsi brez napak oz. bi se kaj dalo izboljšati) ;)

:peace:

heretik
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Izola & Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 18:13 

BMW vs. Mercedes ni prava primerjava (to bi bol pasalo k "Fender vs. Marshall").
Se mi zdi bol avto vs kombi. Glava je lažja, rack je težji, ampak lahko v njega natlačiš več stvari laughhard 1facepalm

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 18:51 

tsarrock napisal/-a:
Meni se vprašanje ne zdi "tako mimo"...tudi pri BMW-jih in pri Mercedez-ih lahko govorimo o prednostih in slabostih (posamezni modeli, ziher niso vsi brez napak oz. bi se kaj dalo izboljšati) ;)

:peace:

Namesto da bi vprašal kaj pametnega, si ze zapičil v čisto nepomembno zadevo v mojem dopolnilu "pojasnila" na tvoje vprašanje.

Si pač eden tistih,ki morajo imeti vedno prav,čeprav ne vedo o čem govorijo ;)

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 21:39 

Uffff... topane Ne bi se rad prepiral, ker mislim, da nimaš prav. Lahko pa povem, da sem vztrajen in da pri svojem mnenju vztrajam, kar pa ne pomeni, da hočen imeti prav. Hotel sem povedati, da lahko vsako stvar primerjaš med sabo. ;)

In ker se v te stvari res ne razumem, sem vprašanje zastavil na forum. Mislim, da je forum v ta namen tudi narejen. Ti pa, "bi se naj" razumel (no si dalj časa na forumu itd.) na take stvari, ampak ali:
1. Nimaš pojma, pa si kar nekaj napisal.
2. Se ti ne da vzeti 5min časa pa nekaj napisati in pokazati svoje dobro ime.
Če se ti ne da napisati, potem raje nič ne napiši, ne pa da napišeš en stavek. Mimogrede, na tak odgovor bi imel še 1001 podvprašanje, vendar jih niti ne bom zastavljal, ker vidim, da ni nekega zanimanja na moje poste. nenene

Pa ne bi se rad prepiral, vendar sem mnenja, da se vse da na lep način dogovoriti oz. rešiti, le če je volja. :peace:

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 21:53 

Če bi prebral to temo, je 100% že zapisano kje, oz se da razbrati po nekaj postih.
Uglavnem: rack je praviloma sestavljen in predojačevalca in končne stopnje, torej komponent + efekt procesor (za delaye, wahe, choruse itn itn itn), glava je pravtako sestavljena iz predojačevalca in končne stopnje, le da je to v istem ohišju (jackie je to tudi ti že napisal).
Rack dopušča pestrejši nabor zvokov, ker lahko imaš (bom povedal z imeni firm, za lažjo predstavo) marshall preamp in mesa končno, ki deluje drugače kot marshallova. Pri glavi tega izbora nimaš.
Navadno se racke kombinira z efekti ala g major in drugi, več imaš raznoraznih finih nastavitev. Navadno se vse skupaj krmili preko midi krmilnika (no, novejše glave imajo tudi to možnosti, tudi varjante za povezavo rack efektov z glavo). In potem imaš recimo na 1. banki clean na preampu, vklopljen chorus. Na drugi banki ko pohodiš pedal, ti vklopi crunch, in nevem, reverb recimo. In tako dalje.
Preampi si navadno zapomnijo nastavitev, ker imajo svoje banke. Recimo si shraniš za ritem sound z manj gaina in treblov, v banko ena (ki ni ista banka kot na midi kontrolerju), za solo pa več gaina in mal več treblov (recimo). Potem pa želiš, da ti pri solaži doda še delay iz efekt procesorja.
Midi pedal si sprogramiraš, da ko vklopiš banko 1, ti prikliče na preampu banko 1 oz kamorkoli si si shranil ritem sound, med solažo vklopiš banko 2 in z enim klikom ti preklopi na preampu na drugo nastavitev + vklopi delay.

Ne vem kolko je razumljivo to.
Na kratko je pa že jackie povedal, amp je amp, stvar je samo glede kombiniranja, velikosti in teže.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 07 Maj 2013, 22:25 

tsarrock napisal/-a:
Uffff... topane Ne bi se rad prepiral, ker mislim, da nimaš prav. Lahko pa povem, da sem vztrajen in da pri svojem mnenju vztrajam, kar pa ne pomeni, da hočen imeti prav. Hotel sem povedati, da lahko vsako stvar primerjaš med sabo. ;)

In ker se v te stvari res ne razumem, sem vprašanje zastavil na forum. Mislim, da je forum v ta namen tudi narejen. Ti pa, "bi se naj" razumel (no si dalj časa na forumu itd.) na take stvari, ampak ali:
1. Nimaš pojma, pa si kar nekaj napisal.
2. Se ti ne da vzeti 5min časa pa nekaj napisati in pokazati svoje dobro ime.
Če se ti ne da napisati, potem raje nič ne napiši, ne pa da napišeš en stavek. Mimogrede, na tak odgovor bi imel še 1001 podvprašanje, vendar jih niti ne bom zastavljal, ker vidim, da ni nekega zanimanja na moje poste. nenene

Pa ne bi se rad prepiral, vendar sem mnenja, da se vse da na lep način dogovoriti oz. rešiti, le če je volja. :peace:

1facepalm

Pod točko 1
Pojma nimaš ti,ker sploh ne veš,kaj si vprašal
Glava je ojačevalec,rack pa je "omara"za opremo.Sam po sebi nima zvoka in nanj ne moreš priklopit kitare,če not ni opreme
Not daš lahko pa karkoli...tudi glavo,rack komponente,pedalčke itd.
Pod točko 2
Če si ti nisi vzel pol minute časa,da bi vsaj pravilno vprašal,kar te zanima,zakaj bi se mi na glavo metali,da pogruntamo,kaj te sploh zanima?

Tvoje vprašanje je bilo,kaj je bolše rack ali glava?

Dejstvo pa je,da v večini sodobnih rackov vidiš glave in rack komponente in pedalčke,pa še kup drugih stvari na kupu
To je to od mene

Za začetek si npr. tole poglej(prvi in drugi del),bo mogoče kaj bolj jasno...

http://www.youtube.com/watch?v=9t3UkZyc ... r_embedded

119 prispevkov • Stran 8 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

Pojdi na: