*
designed by Viva La Echo

66 prispevkov • Stran 3 od 51, 2, 3, 4, 5

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2010, 10:21 

Kitajc napisal/-a:
Iščem rack predojačevalec z dobrim cleanom in razločnim (ne zapacanim) drive (crunch) kanalom - predvsem pomembno pri nizkih tonih. Naj bi imel izhod za direktno v mixer (emulacija zvočnika).

Zakaj to iščem? Pri vseh multičih grozno pogrešam čisti drive. Dobri so recimo na enoglasni visoki liniji, ko pa pritisneš akord na spodnjih legah, pa je vse zapacano in nerazločno...

Kdo pozna kako dobro rešitev?

Recimo:
Mesa Boogie Triaxis (mercedes, ampak, ce si pri denarju) http://www.kytty.com/~jreeder/Mesa%20Bo ... riaxis.jpg
ENGL tube preamp ima super clean in zelo vsecen rock drive vendar brez efektov http://www.musik-klier.de/prods/engl-e530.xl.jpg
Rocktron VooDu Valve vsebuje tudi dober clean z zelo mocnim drive-om skupaj z efekti http://www.dv247.fr/assets/products/63751_l.jpg
Rocktron Chameleon je enak z VooDo-jem, le da ima se trsi drive http://www.theavenuesinstruments.com/i/ ... ne_640.jpg
Morda ti bosta slednja dva se najbolj primerna (imam ju tudi jaz), ker za bas, middle, treble in presence tonih nastavljas tri parametre. Na voljo imas jakost frekvence, izbiro frekvence ter pasovno sirino (podrocje delovanja) frekvence, na kateri je izbran parameter najbolj aktiven.
Za vse navedene primerke poklici v trgovine Audiopro in BAM za najnizje cene.

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2010, 12:45 

Jaz imam sansamp psa-1 za prodat/sprobat.
Linux anyone?

Chuck
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Velenje

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2010, 14:02 

Mesa Boogie studio al pa Quad predojačevalec?

Kitajc
Made in China

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2010, 22:24 

Imel sem PSA-1, Voodu Valve, pa nisem bil zadovoljen...
Mesa sem imel ojačevalec Studio 22+, pa je clean božanski, distorzija pa katastrofalna... Kako je, če je je zadeva v rack izvedbi?

P.S. Morda bo treba spet kaj prodati...

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 11:48 

A ma kdo Mesa/Boogie formula pre?
edit: al pa Engl 530?
js mam quada.. pa bi se lahk zmenli za kak "test day". :)
(Here to disappear.)

Bruc
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Tolmin - Šmarje Sap

Odgovor Objavljeno: 07 Nov 2010, 01:29 

Z bendom smo sicer šele začeli ''kariero'', pa sem že po enem špilu ugotovil, da se mi vedno ne bo dalo vlačiti na špile celotne opreme (box+glavo), zato iščem variante, kako vse skupaj zmanjšati na čimmanj opreme, seveda ob tem, da kvaliteta ne bi pretirano trpela.
Trenutno igram na ENGL Blackmore glavo in Marshall box. Glava mi je fenomenalna (predvsem mi je všeč svetel hi-gain zvok), igramo pa hard-heavy metal. 99% časa uporabljam hi-gain kanal, clean mi ni dosti važen.
Iščem torej nek modeling preamp, ki bi ga lahko fural direktno na PA (kar je glede na moje zahteve po čimmanj opremi verjetno še najboljša varianta, ali ima kdo kak drug predlog?). Vem, da simulacij Englov trenutno nima še noben preamp, zanima me, kateri od trenutnih na trgu se lahko najbolj približa zvoku Blackmora: PSA, Prophecy, LINE6,..?
Ali je možno lampaški preamp z speaker simulator furati na PA?
Hvala za odgovore.

Crazy Boris
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Nov 2010, 14:45 

Line 6 POD X3 ima simulacijo Engla . Preamp ni drag (rabljen), najbolj se ti splača kupit live varianto, imaš preamp & kontroler v enem.
Omogoča res nešteto funkcij, z njim nimaš kaj zgrešiti ;)
Sam sem imel že PSA 1.1, Rocktrona Voodu Valve, Digitech 2112 in moram rečit da sem do sedaj res najbolj zadovoljen z Line 6 POD x3 Live. Odličen za live, odličen za snemanje (služi tudi kot zvočna kartica)...malo se pozanimaj, pa boš videl ;)

Lp
Forgotten Past

brokenarrow
one man band

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2010, 11:01 

Osebno priporocam Behringer V-Amp Pro (rackmount varianta) - zelo podoben je Line6 Pod-u, ima 2/3 simulacije ojacevalcev, ki zelo spominjajo na Engla (mislim, da celo v manualu pise, da naj bi bil to Engl). Live ga uporabljata oba kitarista skupine Dark Tranquillity.
Enota je relativno poceni, jaz sem dobil novo za cca. 180 EUR (Bigbang, leto in pol nazaj) in to je za moj okus ena najboljsih stvari, kar jih je Behringer naredil. Uporabil sem ga ze dvakrat za live spil (v klubih, ki imajo dobro ozvocenje in monitorje - direktno na PA preko vgrajenega DI-ja), in zvok je bil zelo zadovoljiv.

lpr

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Kras

Odgovor Objavljeno: 25 Nov 2010, 20:24 

Meni je pa ušeč moj Boss Gx-700. V osnovi rack multiefekt ki ima tudi moožnosti preamp nastavitve in simulacije zvočnikov. in direkt na ozvočenje se sliši božansko. uredi stvar za svoj denar. če pa dodajaš še kak distožen že vgrajen je pa prav stiča zvok.

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2011, 15:08 

Ima kdo kako izkušnjo z Rocktron Pro gap ultra predojačevalcem?

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 12 Mar 2011, 22:12 

Pro Gap - staro, mal cebelast, z dobro koncno trga pa pocen je.
:)

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 13 Mar 2011, 12:51 

Aha, hvala za odgovor. Sicer sem si vmes premislil on se odločil za "oldskul" lampaško glavo. pope_

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2012, 20:41 

Haflerjev ljubek in enostaven preamp k jih na zalost vec ne delajo. http://www.youtube.com/watch?v=y2TBuR_4bt4

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 23 Apr 2013, 19:43 

Končno zbral nekaj keša (pa, ko res ni blo veliko laughhard ) in si nabavil sanjski sound. Engl E530. :D Usta imam do ušes kadarkoli sem priklopljen nanj. Sicer ga temeljiteje še nisem v živo zlorabil, en koncert je dal skozi zaenkrat in še to sam na "šus" kanalu.

Kar se sounda tiče, JE TO TO, kar sem iskal. Mehek, a močan distoržn, ki vleče v spodnjih srednjih tonih na brown sound. Komot se ga pa navije, da bruha ven vsemogoče metalske motorke. :kitarist: Ali po drugi strani AC/DC sound. Odlična zadeva, za middle ima kar 2 knofa (ki pa sta precej odvisna od treble kontrole-povedano drugače- če je treble na poldne, potem se ne odzivata kaj dosti). Contour dvigne tam okol 2kHz, s čimer postane zvok bolj telefonski in še bolj mehak, v bistvu lahko super pride prav kar namesto boosta. Sicer je dvokanalc, a ima na vsakem kanalu 2 stopnji gaina. Tako je praktično kar 4 kanalc z dvema med seboj odvisnima eq-jema. Na drive kanalu me malo moti, ker je prevelika razlika v gainu. Bi raje videl, da ga je na "off" malo več, kot sicer... Bo treba z enim kompresorjem rešit.

Sicer ni tako drastične razlike med setupom, ki sem ga imel do zdaj (Digiteh2120), ampak je neizpodbitno dejstvo, da sem na Digitechu doktoriral in šele v par letih potegnil ven na las podoben zvok, ki pa še vedno ni to to (mu zmanjka tist "brown sound" efekt) in še vedno vsake toliko, ko imam čas šraufam in tweekam in blablabla, neverending story, pri Englu pa sem vse knofe obrnil na 12 in GAAAAAAS!

Sicer še čakam, da si ubodem TC G majorja, da lahko Engla dam v rack, tako je sila nepraktično po koncertih hodit in povezovat vse te štrene z dolgimi kabli... 1facepalm

Navdušen sem tudi nad vgrajenim SS 2x1,5W ojačevalcem (sem nekje že neki pisal), ki je PREGLASEN za v hišo. Ko ga bom imel v racku, bom na vajah probal, če gre z bobnarjem vštric. Za kako pop/rock varianto po mojem brez problema. Tudi sound je v tem načinu špica. Je pa res, da je treba v primerjavi z navezo preamp-končna kar malo drugače gumbe obrnit, da prideš na isto.

Folk tudi ful hvali line outpute, ki gredo kar direkt v mixer. Bom probal tudi to, me prav firbec matra. :)

V glavnem: gre za preamp, ki v navezavi z recimo eno Peavey končno stopnjo NE preseže cene ene povprečne lampaške glave, kar je v rack vodah prej izjema, kot pravilo in je precej vsestranki, klasično moderno obarvan feršterker...

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 18 Maj 2013, 12:52 

Mi lahko kdo napiše kakšne "moderne" predojačevalce (kot je na primer Engl e530)?

66 prispevkov • Stran 3 od 51, 2, 3, 4, 5

Pojdi na: