*
designed by Viva La Echo

209 prispevkov • Stran 14 od 141 ... 10, 11, 12, 13, 14

DIO
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Izola

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2014, 08:02 

Lahko pogledaš tudi Rolland GFC-50, je ista pašteta kot Bossov. Ga imam in dela kot urca.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2014, 10:38 

na, tukaj maš pa še enega mini midi (korg fc 6): viewtopic.php?f=7&t=31557&view=unread#unread

umrak11
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2014, 12:26 

Najlepša hvala za odgovore. :)

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 29 Sep 2015, 12:57 

Ima oz. je imel kdo kakšne izkušnje z Lexicon MPX R1?
http://lexiconpro.com/en/products/mpx-r1

hammett_k
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 30 Dec 2015, 19:51 

Ali je kdo imel kdaj Rocktron Chameleon in ga upravljal z midi kontrolerjem? kateri bi se najbolje obnesel?
Fly with your wings-Dean

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 30 Dec 2015, 22:45 

Odvisno od tvojega proračuna.
Načeloma bi moral delati katerikoli, potem je pa odvisno od tebe, kaj hočeš od kontrolerja. Da ti menja samo patche-efekte, ali tudi pošilja CC ukaze (sprememba parametrov v efektu) + še kaj, npr. menja kanale na ojačevalcu (releji), itd...
Drugače pa verjetno pa kateri od naslednjih:
- Rocktron MidiMate;
- Behringerjev FCB1010 (sem ga videl na bolhi za cca. 90€);
- Yamaha MFC10 (en je na bolhi se mi zdi);
- Rocktron All Access;
- Rocktron MIDI Raider;
- Rolls MP128 Midi buddy;
- Nobels MF-1 ali MF-2;
- Voodoolab Groundcontrol in GroundControlPro;
- ...

Potem je pa tu še ena malo starejša zadeva Art X15 https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 145249472/

Behringer in Yamaha imata še "expression" pedale (Beh ima 2x, Yamaha 1x), ki se lahko uporabijo kot npr. "volume pedal" ali "wah", seveda glede na nastavitve na efektu.
Ostali imajo konektorje, kamor priklopiš "expression" pedale.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 31 Dec 2015, 13:07 

Behringer več, kot 70€ ni vreden. Je pa kul za povprečno zahtevne uporabnike. Za nadpovprečno zahtevne pol stvari ne dela, kot mora, za podpovprečno zahtevne je pa prekompliciran (kot skoraj katerikoli MIDI oz. kar cela rack roba laughhard )...

Eden najrobustnejših, enostavnih in zanesljivih je tudi starejši Rolandov midicontroller (FC 200, predhodnjik FC 300, po katerem je zasnovan Behringer). Se ga težje dobi, mal je dražji, ampak je špica. Na kakem Mercatinotu poglej.

Pa naredi si uslugo, predno kupiš mačka v žaklju, si vzemi čas in preberi tole: http://www.musicplayers.com/tutorials/g ... ollers.php

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 17 Jan 2018, 00:51 

Ob prebiranju nekaj let starih postov v tej nitki se zavedam, kako prekleto dolgo se že vlečejo moje težave z nesrečnim Nobelsom MS-8.

[Beast] napisal/-a:
Gre samo za eno stvar: ZANESLJIVOST.

Na odru je takšen malfunction smrt za koncentracijo, ker se kar naenrakt vse spremeni... Če se ti naprimer zatakne solo kanal, potem je vse skupaj preglasno, pri cleanu moraš potem loviti potenciometer na kitari na 0,5-1, da je sploh še kaj clean itd. Koncentracija gre po zlu, igranje ni več 100%, koncentriraš se na težavo in avtomatično manj "muvaš in gruvaš" na odru... tako da gre samo za to, da stvari delajo, tako kot morajo.

Kaže, da je že drugi MS-8 sinoči dokončno crknil (ob vklopu enako neodziven kot prejšnja enota). Torej je res čas za menjavo.

Ploki napisal/-a:
to tisti ki sem ti ga jaz prodal?
ta je bil res top ohranjen, pa malo rabljen. imo majo probleme s power supplyjem.

Ja, še zdaj je lepo ohranjen in imel je celo obdobja, ko je delal BP. Tudi jaz sem po vseh teh letih prepričan, da je težava s power supplyjem. No, zadeva mi ni dala miru (zadnje tedne imam končno čas za kitaro) in sem pisal na Nobels, da mi je crknila že druga enota. In neverjetno, danes odgovor iz Hamburga!

Nasvet je bil ta, naj poskusim zamenjati notranjo 2032 baterijo (sklepam, da gre za napajanje rama/eeproma). Ko sem odgovoril, da bom poskusil, pa opozorilo, da je baterija prispajkana v enoto (???) in da lahko ob pretiranem segrevanju eksplodira. Potem pa presenečenje: sheme za MS-8 v PDF-ju. Več fajlov, sklepam da gre za komplet načrt enote, ampak meni je to bolj kot ne španska vas. Na moje dodatno vprašanje še odgovor glede sprejemljivih napajalcev, s katerimi bi morala stvar delovati, pa jih manual ne omenja. Torej stvari, ki jih ni na nobenem forumu, vsaj jaz tega nisem nikjer našel.

Moje vprašanje je torej (če sodi kam drugam, prosim za premik v ustrezno temo) ...

Kdo z ustreznim znanjem in opremo bi mi lahko zamenjal baterijo v Nobelsu in malo preveril, kaj se dogaja v njem?

Za eksperiment bi uporabil prvo, starejšo enoto. Pred dnevi sem jo priklopil na primeren adapter in se je prižgala, le zaslonček je prazen in tipke neodzivne. Morda bi pa oživela? Kot rečeno, imam sheme.

Zdaj pa iskat Rocktron Patchmate8 rack izvedbo za ceno, ob kateri otroci ne bodo lačni. 1facepalm

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 17 Jan 2018, 03:23 

Glede na to, da vadiš spajkanje... ;)
Predlagam ti, da se v MS8 vgradi podnožje za baterijo, da ti ne bo treba vedno spajkat. Podobno bom jaz naredil z mojim Nobels MF-2 midi kontrolerjem. Enkrat že.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 20 Jan 2018, 04:08 

Hudič mi ni dal miru in sem šel v špilplac po starejšo, davno odpisano Nobels MS-8 enoto.

Če koga zanima, kakšno je drobovje tega overdesigned čuda nemške tehnike iz 90-ih... Made in Korea, kakopak ...

Slika Slika Slika

Po vseh težavah, ki sem jih imel s to enoto (zmrzovanje, samovoljno šifriranje imen presetov v neberljive čačke, naključno vklapljanje kanalov in EQjev na M/B), me je notranjost presenetila. Pričakoval sem jedrsko uničenje. Na prvi pogled ni onkraj popravila.

Videc napisal/-a:
Glede na to, da vadiš spajkanje... ;)
Predlagam ti, da se v MS8 vgradi podnožje za baterijo, da ti ne bo treba vedno spajkat.

Slika

Hvala za predlog. Zdi se tako logičen in smiseln, da se človek vpraša, zakaj za vraga tega niso naredili že v tovarni? Gotovo bi bilo po vseh teh letih dobro menjati še tista dva elektrolitska kondenzatorja desno zgoraj. Tisti rjavi madež na plošči pod njima se zdi kot lepilo.

Videc napisal/-a:
Podobno bom jaz naredil z mojim Nobels MF-2 midi kontrolerjem. Enkrat že.

Če se čutiš sposobnega in voljnega za malo spajkanja po mojem Nobelsu, vsaj za menjavo baterije oziroma namestitev državala za baterijo, ti bom hvaležen. Zgleda tako preprosto, da bi poskusil tudi sam. Ampak ravno zato, ker je mogoče switcher še usposobiti, raje ne bom vadil spajkanja na njem.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2018, 02:59 

Še epilog veseloigre z Nobelsom MS-8 v glavni vlogi, da bo vsaj kakšna koristna informacija prišla iz te zgodbe.

Nobels MS-8 zdaj dela kot mora. Po tem, ko je več kot 7 let ležal zapuščen in skoraj pozabljen v placu, nabiral prah, umaknjen iz prodaje, ker ga nihče ni želel za male pare ...

Enoto so mi popravili servisu ProElektronika v BTC v nekaj dneh. Ne vem točno, kaj vse so naredili, ker mojstra, ki jo je popravil, ob prevzemu ni bilo tam. Ampak sodeč po računu so menjani elektroliti, verjetno sanirano staro lepilo okoli kondijev, ki je v četrt stoletja lahko postalo prevodno, menjana baterija in dodano držalo baterije za lažjo menjavo v prihodnosti.

Prihodnosti? Ima ta stvar glede na preteklost sploh še mesto v racku? Za začetek bo zamenjala mlajšo JSH Nobels MS-8 enoto, ki štrajka podobno kot ta prej. Še vedno si želim Rocktron Patchmate8, ampak vsaj eden od dveh Nobelsov bo gotovo ostal pri hiši, tudi če kupim Rocktrona. Vsekakor mi G.A.S. narekuje nakup glave z external switchingom. Recimo Mesa/Boogie Roadsterja, Mark V ali vsaj Bugera Trireca.

Za napajanje imam zdaj tri tone težek 9VAC 3000mA (!!!) adapter od Voxa, ki sem ga našel v omari. Samo da dela!

Slika

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2018, 10:12 

Vidim, da si uredil oziroma so ti uredili zadevo. Odlično.
Mislim, da bo podobna zadeva, kot je MS-8, tudi v prihodnosti prišla prav.
Jaz, osebno, bi gledal za opremo, ki se jo da krmiliti z MIDI-jem, npr. M/B JP, itd, ker si prihraniš malo dela.
LP, S.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2018, 10:38 

Kot nekdo, ki je izkusil prednosti 19" MIDI setupa, si skoraj ne predstavljam, da bi šel spet na "tap-dancing", torej ločene footswitche/controllerje/pedale. Nobels MS-8 je rešitev. Tudi če bi imel namesto rack preampa/powerampa non-midi glavo (z external switchingom), bi imel zraven en mini rack za Nobelsa in multiFX enoto.

Vsekakor je on-board MIDI super stvar in najolj elegantna rešitev. Ampak razen Triaxisa (in zelo redkih verzij Quada) smo do zdaj videli zelo malo (praktično nič?) M/B izdelkov z vgrajenim MIDIjem.

JP-2C je seveda "Amerika". Kdo ga ne bi imel? Cena je pa žal druga pesem ...
Zadnjič spremenil [Beast], dne 26 Jan 2018, 15:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2018, 12:59 

Se strinjam.
Pred časom sem imel Laney-ja z MIDI-jem in ga včasih pogrešam. Sem tudi en od tistih, ki se nam ne da skakat po "petih" stikalih naenkrat.
Če boš kdaj razmišljal o prodaji Nobelsa mi sporoči. ;)

209 prispevkov • Stran 14 od 141 ... 10, 11, 12, 13, 14

Pojdi na: