*
designed by Viva La Echo

106 prispevkov • Stran 2 od 81, 2, 3, 4, 5 ... 8

Dejan.P
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: bogo za nogo

Odgovor Objavljeno: 12 Jul 2007, 22:14 

yo yo... forumaš Bruc ga ima, pa tut prodaja...yo yo 8)

Bruc
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Tolmin - Šmarje Sap

Odgovor Objavljeno: 13 Jul 2007, 07:49 

YOYO
Ja, res jo prodajam, ampak ta stvar niti ni za death metal (razen, če si napol gluh :D ), bolj old school rockerska varianta. Lahko pa na ZS se zmenva, pa prideš sprobat.
YOYO :lol:
Zadnjič spremenil Bruc, dne 13 Jul 2007, 12:23, skupaj popravljeno 1 krat.

mordred
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: bela krajina

Odgovor Objavljeno: 13 Jul 2007, 10:51 

Bruc napisal/-a:
YOYO
Ja, res jo prodajam, ampak ta stvar niti ni za death metal (razen, če si napol gluh :D ), bolj old school rockerska varianta. Lahko pa na ZS se zmenva, pa prideš sprobat.

Pozabil si " YOYO" na koncu stavka. :mrgreen:
We might be dead, but we must never give up!

ambassador
one man band

Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Objavljeno: 13 Jul 2007, 17:04 

sej se jo da baje zlo preprosto prefukat u triaxisa...mislm...dobr priblizek...10 uporov pa 12 kondenzatorjev...pa en koaksialc...
middle poreze, base pa gain pa pojaca... :? no vsaj tko prav tipo ki je izdelu nacrt...
mogoce mu je za vrjet...mogoce pa tut ne...to je kao en 3.666 evil mod...
Pecho

geetar

Odgovor Objavljeno: 23 Jul 2007, 08:13 

ambassador napisal/-a:
sej se jo da baje zlo preprosto prefukat u triaxisa...mislm...dobr priblizek...10 uporov pa 12 kondenzatorjev...pa en koaksialc...
middle poreze, base pa gain pa pojaca... :? no vsaj tko prav tipo ki je izdelu nacrt...
mogoce mu je za vrjet...mogoce pa tut ne...to je kao en 3.666 evil mod...

Men na samplih precej bogo deluje. ADA Mp-1 ma res tak svojsten sound, da je brezveze ga predelavat za nekaj kar ni bil narejen ze v osnovi. Ce bi si jaz zelel Triaxisa, bi raje startal nanj; tej modi zaenkrat niso kaj prevec obetavni :(
Se vecina samplov, ki jih naredijo so pol fajn zEQ-jani da bi izpadli bolje. No ja, kakor komu pase.

ambassador
one man band

Odgovor Objavljeno: 23 Jul 2007, 17:27 

a si samlpe poslusu na adini strani?al si jih se kje drugje najdu? na you tube je en posnetek z 3TM modom...fak...men je tist hudo k svina sam kitara je previsok uglasena... :lol:
Pecho

geetar

Odgovor Objavljeno: 24 Jul 2007, 20:45 

Z dostih koncev sem poslusal razne sample z razlicnimi modi. Ja, 3TM; to je pa nekaj drugega kot 3.666 mod :D
Doloceni sampli so mi zelo vsec! Pred enim letom sem si skoraj predelal ADA Mp-1 v 3TM, ce bi imel 2 ADI, potem bi bila ena 100% s 3TM modom ;).

Malce so me prepricale izjave, od Paula Gilberta in se nekaterih, da so jim predelavali ze v 80ih in zacetku 90ih, v 3TM; a so se povecini odlocili za stock varianto. Bil pa sem tako in tako zadovoljen s soundom ADE, da nisem hotel tvegati ... saj pravim, ce bi imel 2 enoti, bi pa ena bila 3TM. Zihr ! 8)

dr777
bodoča legenda

Kraj: celje

Odgovor Objavljeno: 25 Jul 2007, 10:49 

ada ima svoj specifični zvok in meni je bila nekako suha po zvoku. kar ne pomeni, da ni dovolj gaina ali distorzije, samo pri igranju moraš biti nekoliko močnejši v pickingu, če želiš spraviti ven nekaj več in pri izvenu je zelo kratek, kar me je najbolj motilo. zadeva se mi zdi bolj primerna za metal in hardrock je pa stvar okusa in želja. meni se je zdel kot da bi maršala hotel twikat v nek malo bolj brutalen amp pa ti to glih iz štomarskega vidika najbolj ne rata :lol: joke, have fun with ADA :wink: :arrow:

ambassador
one man band

Odgovor Objavljeno: 26 Jul 2007, 15:47 

kok pa kej kosta 3TM?
na ebayu se modane ade s 3TM prodajajo po 650 $!!!!!!!!
to je pa ze mal prevec...za 10cm x 2cm kos vezja...
drugac je pa navadna skor zastonj...tle ni logike...
al je ta mod res dobr al je pa snovalec tok zaracunu razvoj :lol:
Pecho

geetar

Odgovor Objavljeno: 26 Jul 2007, 23:38 

ambassador napisal/-a:
kok pa kej kosta 3TM?
na ebayu se modane ade s 3TM prodajajo po 650 $!!!!!!!!
to je pa ze mal prevec...za 10cm x 2cm kos vezja...
drugac je pa navadna skor zastonj...tle ni logike...
al je ta mod res dobr al je pa snovalec tok zaracunu razvoj :lol:

http://www.marshalljmpmodshop.net/ada%20mp1%203tm.htm

To je zdej "official" predelovalec na 3TM ... tle maš vse cene ;)

* For european customers: 144.10 € prior shipping included

ambassador
one man band

Odgovor Objavljeno: 28 Jul 2007, 00:06 

pa pise da majo sam 3...:( :( :(
eh bom ze...
kaj pa mp2?
na ebayu sm vidu varianto z koncno bipolar 200 pa z nekim rackom...za 425 $...
kaj pravte na to?
Pecho

geetar

Odgovor Objavljeno: 29 Jul 2007, 17:52 

ambassador napisal/-a:
pa pise da majo sam 3...:( :( :(
eh bom ze...
kaj pa mp2?
na ebayu sm vidu varianto z koncno bipolar 200 pa z nekim rackom...za 425 $...
kaj pravte na to?

MP-2 nima veze z MP-1, tega se je potrebno zavedati, ker ni nikakrsnja "nadgradnja" ali kaj podobnega, je cisto drugacen preamp ki pa ni niti priblizno pozel toliko slave kot MP-1. Jaz bi ti odsvetoval MP-2, startaj raje na MP-1, pa ce ti bo vsec, potem probaj se 2jko. Kar se tice koncne, pa zelo priporocam lampasko :!:

EDIT : evo k ravn mal PRS-ja od satchie-a testiram ta vikend sm posnel neki na hitr, da vids kaksn je lead ton pri ADA Mp-1 priblizn ;)

http://www.yousendit.com/download/elNLSkhjTkxlcEkwTVE9PQ

lp

ambassador
one man band

Odgovor Objavljeno: 29 Jul 2007, 20:51 

thank you very much... :lol:
no da vidimo...
Pecho

ambassador
one man band

Odgovor Objavljeno: 29 Jul 2007, 21:03 

a to je to? ojoj... :(
a ma to še kej gaina na rezervi? ful mi suh sound deluje, pa tak zaprt...ne vem...ni mi všec...
pomoje bi jo mogu prilagodit svojem okusu...dost basov pa mejčken srednjih pa velik visokih, no pol pa še gain na 8 od 10 :lol:
ej geetar: a bi se ti lublo posnet še en tak samlple, z zgoraj navedenim EQ razmerjem, pa da bi recimo zaigral kk komad od metallice? tale sound mi res ni preveč obetaven...
se že vnaprej zahvaljujem za odobreno glasbeno željo...hehe
Cheers!!!!
Pecho

geetar

Odgovor Objavljeno: 29 Jul 2007, 22:15 

Ne vem, men ni nikol tok poanta met do fulla gain, sam itak, stvar okusa... odvisn kaj spilas pa tko. Tle mam gain okol 5.5 - 6.0 od 10 .. blo je pa sneman tut na neck pickupu ves cajt, tko da, sj pravm, stvar okusa. Da se pa se itak dost bolj navit, sam nisem pa res nikoli uporabljal tega preampa za metal v stilu Metallice, tko da ne vem .. kukr si nastavis. Metallico sem pa igral skoraj 10 let nazaj tko da znam bolj malo se zaigrat ... :D

Ti pa priporocam, ce bi rad igral Metallico, imel njihov sound, startaj na Mesa Boogie .. mark serije... oni sicer so uporabljali ADA Mp-1, kolikor vem na Justice for all in Black album in sicer samo za solaze, kolikor vem. Tako da naviti se da ta preampek se, samo odvisno za kaksna usesa. Drugace v heavy metalu pa ne vem kdo jo je kaj uporabljal. Se najbolj heavy kot se lahko spominm sedaj, so Skid Row, Dokken...

Veliko srece :!:

8)

106 prispevkov • Stran 2 od 81, 2, 3, 4, 5 ... 8

Pojdi na: