*
designed by Viva La Echo

28 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Dejan.P
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: bogo za nogo

Odgovor Objavljeno: 21 Apr 2006, 20:48 

še neki bi pripomno glede tubeteca... meu sm ga kako leto in pol, na njem sm meu priključenih pet različnih preampov... od jmp-ja, korga, tubetecovga... vendar nikol nisem uspeu iz njega dobit tistega prav lampaškega sounda.. sj vete... ko zadiši po lampah :D... ne vem a je to sam pri meni blo tk, al pa ga nism znau nastavit

satchie
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 21 Apr 2006, 23:15 

Ploki napisal/-a:
kak zamik ?!?!

Kaj je chorus kot efekt? rahlo zamaknjen signal... če dobiš "chorus iz svojega setupa bi me skrbelo. :wink:

EDIT: Aja štekam..narobe sva se zastopla... ti si govoriu o stereo efektih. Sem mislu da dobiš chorus efekt samo na sceni preamp->poweramp

geetar

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2006, 19:18 

nea nisn.

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 19 Okt 2008, 21:11 

Jaz sem ga imel in nas kitarist tudi. Oba sta delala razlicno. Moj je imel v primerjavi z drugim zbite in trde base z manj headrooma, drugi je bilj bolj mehak in sirsi v zvoku. Jaz sem imel Sovtekove 12AX7WB, drugi kitarist Aljo pa 12AX7WA lampe, vendar sva lampe menjavala in dognala, da sta preampa v osnovi tako zveneca oz. da je taksna razlika v soundu med enim in drugim. Slapsak je na najina vprasanja odgovoril, da "gledava v zvezde". Pravi, da so njegovi izdelki boutiqe roba (njegov potenciometer stane 0.80 eur v Delku in to NI kvaliteta).
Ok, crunch kanal zveni izredno dinamicno v odzivu pod roko in z dovolj prezence in zvokovne sirine (headroom) s prijetno izbranimi ton kontrolami. Clean kanal je tudi v redu, bogato zveni, ne popacuje in je kot pravi kopija Fendra. Z lead kanalom je tako. Nima ravno ne vem kaksne sirine oz. mase - ni prav bogato zvenec in ton kontrole so precej mrtve. Ko odpiras in zapiras ton kontrolo MORA biti razlika opazna, tu pa je ni, predvsem pri basih in srednjih tonih. Predlagala sva mu, da bi pojacal ton kontrole ker bi tako distortion zvenel bolj siroko in masivno. Rekel je, da iz te konfiguracije ne more spraviti ven vec kot to in da je to maximum, kar se da dobiti ven iz stirih lamp. Ce bi hotel vec, bi moral v vezje vgraditi tranzistorsko "pomoc", to pa potem ze ne bi bil vec pravi lampas, tako kot je. (Moram reci, da je kolicina gaina - distortiona zadovoljiva in ta je resnicno zelo organski.)
Skoda, da je tako, ker z bogatejsimi ali celo aktivnimi ton kontrolami na lead kanalu bi bil ta predojacevalec zelo dober in uporaben. Za nezahtevne zvrsti je v redu, za vsako uporabo v ekstremnem metalu pa je pretanko on preozko zvenec s premalo mase in zvokovne sirine. Opomnila sva ga, da bi se moral orientirati po mnenjih vec kitaristov, ne pa za snovanje tako zahtevnega projekta kot je preamp.
Po najinem predlogu z nasim bivsim kitaristom Petrom Caricem je imel v mislih izdelavo 2 HE all tube - lampaskega preampa z bolj izrazitimi ton kontrolami z moznostjo izbire frekvence in glasnosti bass, middle, treble in presence kontrole a je na zalost pri tem ostalo.
Danes preampov skoraj ne izdeluje vec, ker je prezaposlen s servisiranjem opreme, kaj sele da bi izdeloval svoje in razvijal projekte za naprej. Tudi cena je absolutno previsoka za njegov preamp, ki znasa blizu 900 eur. Odlocno prevec.

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 22 Dec 2009, 12:51 

:) Wiiiiii, spet je pr men! :kitarist:

Slika

Jesus
predskupina

Odgovor Objavljeno: 22 Dec 2009, 16:07 

Jo,

Potem je tisto z clean ledico držalo ane? A se pozna kej na delovanju?

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 23 Dec 2009, 00:21 

Jesus napisal/-a:
Jo,

Potem je tisto z clean ledico držalo ane? A se pozna kej na delovanju?

Oooooj! :)
Ja, v okvari je bil krmilni cip midija in odlomljen potenciometer na zadnji strani preampa. Popravljeno pri Slapsaku za 40 eur. Na zvok ta okvara nima vpliva ker cez midi enoto ne pelje signal kitare; bi pa bilo dobro v prihodnje menjati elektronke, kar predstavlja 4 x Sovtek 12AX7WA 40 eur. Ni pa zelo nujno.
S preampom sem zadovoljen in sound trga gate. :)

Jesus
predskupina

Odgovor Objavljeno: 23 Dec 2009, 00:47 

The best! Še dobr da si me prehitel ker sem mislu tud jst ta preamp vzet in če bi ga, potem nebi bil popravljen dokler se nebi kadit začelo iz njega, ker se mi sanjalo ni, da kaj ni OK icon_e_biggrin . You are a real preamp saviour now :punk: . Bo treba enkrat kmalu slišat to zadevo :peace:

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 23 Dec 2009, 11:40 

Jesus napisal/-a:
The best! Še dobr da si me prehitel ker sem mislu tud jst ta preamp vzet in če bi ga, potem nebi bil popravljen dokler se nebi kadit začelo iz njega, ker se mi sanjalo ni, da kaj ni OK icon_e_biggrin . You are a real preamp saviour now :punk: . Bo treba enkrat kmalu slišat to zadevo :peace:

icon_e_biggrin Oujea! :)
Ja, je res da dva Marshalla ne zvenita enako in tudi Tubetec tukaj ni izjema. Enako zvenijo verjetno le tranzistorski rack preampi ki niso "rocno" narejeni in se jih izdela vec sto kosov na dan - ne vem tocno v cem je fora.... Morda tranzistorska vezja dopuscajo manjse tolerance itd... Dva Tubetec preampa (moj in kitaristov) pred leti sta zvenela razlicno v smislu odziva, ne pa v barvi zvoka. Moj recimo je bil basovsko bolj trsi drugi pa bolj wooly & extended, ampak sound je bil ok. Izredno pomembno je, na kaksna pljuca (feršt) ga priklopimo. Na Marshallovi vitrinci (Dual Monobloc 9200) je zvenel obupno, na Tubetecovi in enakih elektronkah (Sovtek 5881) pa je dinamike za popizdit in vsa cast Slapsaku za to.
V glavnem - sound je zakon in tud na Marshallovem 4x12" Classic boxu je zvenelo the best in zame je ta preamp "A must have" v zbirki.
Clean kanal je izredno mocan, razlocen in ne popacuje signala tudi z EMG 81 ali Seymour Duncan aktivci, zven kitare zelo transparentno in nezatemnjeno spusti skozi, crunch kanal je dinamicen, prijeten in ni samo presiljen fuzz ampak je v stilu cruncha JCM 800 pa naprej. Dist kanal me itak najbolj osrecuje, clean mam samo za uglasevanje:)... Super bi bilo, ce bi ta preamp imel 4 posem locene kanale (ala Marshall JVM) ampak potem bi ta konfiguracija zahtevala dvovisinsko rack enoto. Cetudi... :)
Zanimivo je za distorzn da ob ful gainu ostaja sound se vedno "chunky in the bottom end" brez da bi izgubil svojo dinamiko kakrsno ima na polovici gaina. Vsaka palm muting nota je razlocna in ni motna. Ko na full gainu povlecemo po strunah s prsti se vedno zaslisi tisti "zing" zven od strun kar pomeni, da se najtanjse strune izjemno dobro razlocijo v solazah, medtem, ko igramo skupaj z bandom.
Lampe so lampe. Ohranijo pristen zven strune ob navitem gainu in ko udarimo po strunah sound butne iz boxa takoj in ne z zakasnitvijo kot pri nekaterih digitalnih preampih.
Ta preamp bi se ob nadaljnem razvoju in s posvetom ostalih kitaristov razlicnih glasbenih zvrsti se bolje razvil in bi dosegel se visjo stopnicko v tube preamp razredu.

krneki
bobnar

Odgovor Objavljeno: 28 Dec 2009, 13:13 

Če želi kdo stestirat zadevo, send me a pm. Jaz imam 2x50w končno, kitarist pa 100w končno. Ogled je pa možen v okolici Velenja.

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 28 Dec 2009, 19:30 

icon_e_wink Jp, tud jest sm na voljo, brez problema! icon_wavey

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2010, 14:51 

Tubetec guitar preamp & power amp:

Slika

Slika

Tubetec preamp inside:
Slika

Posnetek komada na Tubetec preamp (snemano z gsm SE W995i, kontrole: bass 9, middle 0, treble 7, presence 5, gain 9):
Slika

Ibanez RG
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 16 Feb 2012, 13:32 

:D Tubetec preamp na Melodija Mengeš combotu:
http://www.facebook.com/#!/video/video. ... 3240249141

28 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: