*
designed by Viva La Echo

6 prispevkov • Stran 1 od 1

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 04 Sep 2015, 19:16 

Že imel kdo in primerjal?
Sta mi zanimiva, ker omogočata tudi menjavo kanala na ojačvelcu (strero izhod za to), pa kakor sem bral, naj bi bila bolj zanesljiva od G-majorja, efekti pa tudi solidni.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2015, 15:15 

Za Rocktrona ne vem, za G-Majorja smo pa ugotovili, da je problem v enem "računalniškem" kablu, ki je krš in po menjavi dela, kot urca. Tako, na uč, mi delujeta napravi tam-tam po zmogljivosti.

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2015, 12:00 

Hvala.
Del vprašanje se je nanašal tudi na to, kakšna je kvaliteta efektov, glede na to, da sta Rocktron modela starejša od G-Majorja.
Ima G-Major bolj kvalitetne efekte? Kako je z latenco med menjavo patchev, je ali ni? Se občuti?
Itd...

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2015, 17:00 

Jaz imam sicer gmajor2 ampak bistvene razlike najbrz ni: Kvaliteta efektov pri tc-ju je top sit, na vrhunskem nivoju. Delay-i na dvojki menda furajo isto sceno, kot legendarni tc2290. Meni se res dopadejo, no. :)

Latence pri menjavanju jaz ne zaznam. Vecinoma... Ker pa rad kompliciram, mam ene finte, kjer pa je tega malo vec ampak sumim, da ni fora v tc-ju ampak v pedaljeri (behringer fcb. Zdaj vem, zakaj je tako poceni...). Med navadnim menjavanjem presetov latence ni, pa se "spill over" efektov je (ob preklopu preseta se npr. delayi in reverbi iztecejo do konca, jih z menjavo preseta ne presekas kar nenadoma).

Gmajorja sem podrobno opisal oz. primerjal z eno drugo masino v temi rack multiefekti al neki podobnega, pa lahko se tam poskilis. Bolj na koncu teme. ;)

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 09 Sep 2015, 11:41 

Hvala. Bom poškilil, sem pa našel, kaj bi lahko bil razlog za latenco na Gmajorju: http://support.tcelectronic.com/entries/20968526-G-Major-2-Latency-when-switching-presets

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 09 Sep 2015, 11:51 

Ma jaz tega niti nisem opazil... Pri meni je težava, ko hočem samo CC spremenit (menjat kanal na ferštu). V eno smer (recimo temu vklop) gre takoj, nazaj (recimo temu izklop) pa potrebuje skoraj pol sekunde... Ampak, kot rečeno, to je samo prek CC-ja (preset v presetu, po domače). Menjavanje kanalov s presetom dela kot urca. Zato nisem ziher, kje je problem, lahko bi bil tudi v Behringerju...

Potem imajo eni težavo s tem, da pri menjavi preseta za delček sekunde glasnost ful poskoči. Izredno moteče v živo... Po dolgem search-anju nisem našel nič, sem pa potem bolj po naključju ugotovil, da je fora v tem, da če imaš v enem presetu pitch block vključen in v drugem ne... Ko sem to odpravil oz. priredil tako, da je block v obeh primerih vklopljen (samo v enem je pač vrednost 0), sem rešil težavo.

6 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: