*
designed by Viva La Echo

8 prispevkov • Stran 1 od 1

human375
bobnar

Odgovor Objavljeno: 22 Nov 2014, 23:43 

Dober dan!

Iščem odgovore vendar takih osnov :oops: nikjer ne najdem in sicer kaj je sploh rack... kaj je štos vseh tistih prempov ali tistega kar je notri.. zakaj glava in par efektov ni dovolj? bi lahko kdo opisal vse te komponente bolj nadolgo ter njihove namene.

Že vnaprej Hvala za odgovore :D
LP

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 23 Nov 2014, 00:08 

Glava je sestavljena iz preamp sekcije in poweramp sekcije. Če si narediš rack imaš pa te dve stvari posebej, lahko uporabljaš en preamp za clean, enega za drive,... ...opcij je nešteto. Seveda lahko dodaš še effect procesor in nato lahko vse skupaj zvežeš na en midi pedal, ki ti z vsemi komponentami upravlja. V racke se lahko da še razne zadeve, kot so wireless za kitaro, regulator napetosti, uglaševalec,... ...Če so zvoki iz racka boljši kot iz neke glave mora pa vsak sam presoditi.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 23 Nov 2014, 19:05 

Tuakj je nekaj osnov: http://www.kitarist.si/viewtopic.php?f=23&t=5016

human375
bobnar

Odgovor Objavljeno: 24 Nov 2014, 16:03 

Hvala... :)

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 24 Nov 2014, 18:10 

racki niso nekaj popularni zadnje čase, ampak meni so vedno zveneli bolj kot glave. glave so mi vedno ful preveč surove.
če špilaš rock, pa si omisliš mesa 2:50 končno, pa kak preamp (jmp1 se poceni prodajajo te dni), za efekte (v fx loop) pa uporabiš pod hd300 za na tla (pa imaš gor kar kvalitetne vse efekte, pedalko za wah in volume ...).
pa bolj si fleksibilen pomoje. se naveličaš jmp-ja, zamenjaš preamp ...
samo moje mnenje thumbsup
Tukaj je prostor za vaš oglas

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 24 Nov 2014, 21:42 

Tudi jaz sem bolj pristaš rackov. Predvsem zato, ker mi procesor (z vsemi efekti) > 1 kabel! > footcontroller deluje bolj praktično in bistveno ceneje, kot pedalčki... Sploh na špilih si ne predstavljam, da bi me skoz skrbelo, kdaj si bom izttaknil enega izmed n-kablov in ne bom našel napake, ali pa kdaj se mi bo keri odlimal, ko bo pedalboard v kombiju obrnjen na glavo ker mene pač ni zraven, ko se pospravlja... :roll:
In kot je povedal Robi Rob: bolj si fleksibilen, lahko marsikaj kombiniraš. Kar je pa spet lahko dvorezen meč. Marshall se lih npr. z Meso ne ujame najbolje... Je treba mal vedet, kaj počneš oz. kaj hočeš.
Je pa to proti glavam malček dražja zadeva (če izvzamem efekte za trenutek, ki so cenejši).

Kar se tiče samega sounda po mojem ne moremo kar tako pavšalno posplošit, da so/niso racki boljši/slabši oz. drugače zveneči od glav... Praktično gre za isti šmorn, samo v drugem ohišju. Sem slišal ogromno dobro zvenečih kitaristov tako na glavah, kot na rackih. In kontra > tudi precej slabih (na obojem). laughhard

Pa še nekaj je: Usposobit en rack zahteva malo več dela in branja navodil, tudi razumevanja. Definitivno ni za basiste. :twisted:

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2015, 12:39 

Dajmo tule nadaljevat...
Metropolis: kako imaš vezane efekte v racku? Iz engl-a530 FXsend v efekt in nato FXreturn R in L nazaj v ENGL-a, nato pa stereo out - R, L - iz Engl-a v končno?

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2015, 21:38 

Ne. Sem probal to, ampak nekaj ni bilo ok. Če se prav spomnim, je bil precej švoh signal al neki... Iz Engla kar lepo oba izhoda (L, R) v TC-ja in iz TC-ja direkt v končno stopnjo (zopet L, R).

8 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: