*
designed by Viva La Echo

83 prispevkov • Stran 5 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 11:33 

Metropolis napisal/-a:
Včasih se mi zdi, da spremljam računalniški forum. laughhard

Meni je takšna rack skupnost na splošno že od samega začetka...
Slika Slika

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 15:25 

:mrgreen:

Se kar strinjam, se mi pa zdi, da se še nikoli do sedaj ni uporabilo toliko rač. terminov v povezavi s kitarsko robo, kot z Axe-om... icon_e_biggrin

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 15:40 

Saj, takšen je pač trend - kakovost opreme in "kompjuterizacija" produkcije narašča, kakovost glasbe (razen par svetlih izjem) pada, povsod je isto (fotografija, filmi, CGI, fotošop). Organskost se umika digitalizaciji, podobno kot v 80tih :) Obrača se k ringlšpil :lol:
Slika Slika

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 16:52 

S tem, da v 80ih kakovost glasbe ni padla. :D No, saj se tudi danes najdejo presežki, samo žal niso mainstream.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 17:21 

Metropolis napisal/-a:
S tem, da v 80ih kakovost glasbe ni padla.

No ja, na tem forumu je to kar težko zagovarjat. :mrgreen:
Slika Slika

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 19:20 

Ker ta forum ni mainstream. laughhard

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 11 Mar 2015, 01:06 

Ne, ker je kitarski, česar je v 80tih bilo v izobilju :kitarist:
Slika Slika

puzzle
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: mežica

Odgovor Objavljeno: 16 Sep 2015, 18:22 

zanima me, če ima kdo od forumašev možnost posodit Kemperja za par dni...Pripravljen sem plačat 50 eur za rent...probal bi ga izključno v svojem home studiu in garantiram skrbno uporabo. Rad bi ga v miru sprobal in ne gre drugače...

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2015, 18:07 

Evo, Kemper v "live" situaciji pri Nightwish:

Moram reči, da sem zelo razočaran. Tak sound jaz dobim ven iz Zooma, če je treba... Nekaj takega me je tudi motilo, ko sem bil na enm koncertu, kjer je kitarist igral Fractala v živo. To enostavno NE zveni naravno, pa pika. Sej, ko bend ruži zraven je še nekak ok, res čudno zveni, ko kitara ostane sama.

Pa ne vem, v čem je fora, ko sem ga sam sprobal, je bil res zelo blizu originalu, niti slučajno ne tako umetno, kot je to tule. Ajde, pri Fractalu sem vzel v zakup, da ne poslušam profi bend, pri NW me pa to kar malo čudi.

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 09 Nov 2015, 23:24 

ne zveni nam naravno ker vemo kako mora zvenet in kako je če se zrak dejansko premika ali pa je to samo simulacija, vprašanje če ve ali opazi to povprečen poslušalec oz. kitarist ?...jaz sem že probal veliko ropotije in me digitalija (še) ni prepričala, čakam da mi še helix pride pod prste....največji problem pa vidim v programiranju ko sem imel procesor sem več časa nastavljal parametre kot igral pa še vedno nisem bil zadovoljen s soundom laughhard če pogledaš koliko stane axe fx z pripadajočim kontrolerjem in kakšnim exp pedalom si za ta denar sestaviš rig da se ti lahko smeji cel teden :lol:

je pa praktično če pokrivaš več stilov oz. rabiš veliko paleto zvokov, zame bi bil tak efekt najboljša rešitev tako glede transporta, enostavnosti, količine robe ki jo prinesem na špil itd... ampak igram ker uživam in dokler bom to počel sem pripravljen tudi malo potrpet za dober filing na odru...
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2015, 00:59 

....ravno neki takega kot je Kitaramož napisal me je prešinlo ko sem Metropolisov post prebral :)

no,...nedolgo tega sem bi na enem lokalno/regionalnem koncertu na prostem. Dve skupini ena za drugo, nobena neki uveljavljena ampak obe že v "zrelejši fazi (oziroma ne več mlečnozobneži)". Pri prvi sta imela kitarista lampaški glavi + box, zvok kitar zelo soliden, ta druga skupina pa kitarist s multiefektom (za drive, modulacije,....v glavnem vse) zvok zanič. Pa če nebi prej tiste skupine slišal bi ozvočenje krivil. Pa ne da je s samim zvokom toliko narobe, zvok je še nekako, ampak sama širina ni niti tretino lampe. Poleg tega pa manka dinamika, neodzivnost do kitaristovega načina igranja.
Pa sem skoraj prepričan, da bi bi bil soliden tranzistorc veliko bolj na strani lamp kot na strani plastik fantastik digitalnih algoritmov.

Razlika se mi je zdela (in je tudi bila) res drastična. Mogoče je bil tudi bolj tako tako nastavljen multič, čeprav glede na igranje kitarista sem siguren da šteka več kot dovolj.

ok, zaključek da ne bom čisto mimo:
za moje pojme (pa sem igral že kar nekaj tek bolj top digitalcev (Axe fx, Line6 Vetto, Kettner Zenttero,...)) boljo širino in masnost analognega sveta težko pričarali (predvsem na live nastopih) še kar dolgo (če sploh).

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2015, 11:11 

No, na drugi strani, kdor je bil včeraj v Tivoliju na Floydih, pa spet:

oba kitarista Fractale (še lepo so to poudarili s crediti na začetku, hehe), sound pa tak, da adijo pamet (v dobrem). Niti D od digitalnega... Zdej pa bodi pameten. :D

Je pa res, da je (meni osebno) odrska slika totalno zanič brez kišt (matr dlakocepim :mrgreen: ). Magari bi kartonske škatle pofarbal. laughhard

P.S.: nisem čisto ziher, če sem zaštekal, o čem vidva to ("ne zveni nam naravno ker vemo kako mora zvenet in kako je če se zrak dejansko premika")...

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2015, 12:04 

Zanimiva debata.
Tudi mene bi zanimalo, kaj mislita pod
Citiram:
"ne zveni nam naravno ker vemo kako mora zvenet in kako je če se zrak dejansko premika"
?

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2015, 13:43 

zvok je premikanje zraka in ko stojiš pred ojačevalcem ti mora mal hlače trest to je to :lol:
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 10 Nov 2015, 14:04 

To mi je jasno, hehe, tudi jaz to obožujem. :kitarist: Ni mi pa jasno, kakšno povezavo ima to z zvokom, ki pride ven skozi PA (meni posnetek zgoraj proti zvoku OZVOČENEGA ojačevalca ne zveni naravno)?

Evo, primer, ki proti tistemu zgoraj zveni, kot dan in noč:

P.S.: Se bom pa čez slabih 20 dni v živo na lastna ušesa prepričal, kako Kemper zveni pri Nightwish... :punk: Poročam takrat (če pozabim, naj me kdo opomni ;) )

83 prispevkov • Stran 5 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

Pojdi na: