*
designed by Viva La Echo

83 prispevkov • Stran 4 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

Backstager
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 10 Jun 2014, 14:02 

ace, kako misliš navadit na FRFR?
jaz recimo sem špilal doma axea in kemperja čez ene sobne high-end studijske monitorje (ki so po forumih "match made in heaven" tako za Axe kot KPA), pa mi je veliko boljši sound s kombinacijo line 6 pod hd300 z atomic reactor fr ampom. več headrooma, bolj čutiš lampo, bolj punchy.
ace, ti še vedno uporabljaš atomic clr? po mojem razumevanju je clr pač precej podoben enim boljšim studijskim monitorjem ...

ace
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 10 Jun 2014, 15:15 

Sound je drugačen recimo iz kitarskega zvočnika ali FR zvočnika, ker sta čisto različni zasnovi..tweeter itd. FR ma meni malo drugačen občutek..recimo na debelejših strunah ma drugaćen attack, mogoče bolj tight, okrogel, takojšnji..tudi pozicija desnu roke pri igranju (mutanju) se mi zdi mal drugačna pri FR kot pri ampu (saj pri meni), oziroma jo je treba mal prestavit naprej nazaj. Enostavno je mal drugačen filing kot na ampu Imam Atomic CLR, po zvoku je podoben monitorjem, mam pa vse skupaj prižgano (monitorje + clr), da bolj poka. Verjetno bom še en CLR nabavil, da bo res onnk sekal. Se mi zdi mogoče FR lažji za poslušat ko nekdo igra, ker amp zna bit precej nadležen (odvisno tudi kje stojiš), pri FR je bolj konsistenten, sploh če maš več zvočnikov in lahko pokriješ več prostora z zvokom.

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2014, 00:22 

"All Kemper rig"

Mi je všeč končno videt tak setup. Tip je tud mel kr na mestu vprašanja, pohvalno.

Bo pa malo zjebalo ta njihov "Rig Rundown", če bo dost profijev šlo v to smer; tako kot pravi en komentar na YT:

hybridmcgee napisal/-a:
There is no rig.

laughhard

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2014, 07:59 

Jackie napisal/-a:
če bo dost profijev šlo v to smer
Enako so razmišljali ob prihodu sintov na tržišče. In je potem res šlo vse v to smer, a se je sčasoma obrnilo nazaj. Trendi kitarskih zadevščin so (zaenkrat) kar lepo ciklični. Isto je z vinilom, fotoaparati ipd. zadevami, ki se iz digitalnega vračajo k analognemu. Ne glede na to koliko kdo sovraži "hipsterizem", le-ta obuja kar nekaj tradicionalnih uživantskih zadev tipa "branje knjige pred kaminom". Mislim, da pri meni za ta "odpor" do takšnih novotarij izhaja iz istega možganskega režnja kot navdušenje nad tem, da raje vidim otroke, ki se igrajo zunaj na dvorišču kot pa čepijo pred ekrani. Nostalgi-crap rant over :lol:

V temle Kemperju vidim slilčnost Applovemu konceptu - ne moreš pomenjat lamp, modificirat reverba, zamenjat tolexa in grilla itd., kot to lahko počneš na PCju. Je pa trotl ziher in za studio noro uporaben, tudi če ne moreš gor nabijat igrc in bodo tr00 gamerji pljuvali čezenj, ker nima lamp in mojota.

Se ne čudim, da Yamaha s THRjem z notranjo lučko simulira žarenje lamp. Sprva mi je bilo jako smešno, ko sem videl kako prijetno izgleda ob vaji v temnem prostoru pa zelo všeč. Psihologija :mrgreen:

Čakam na Kemperja v lesenem ohišju, s chickenhead knofi in vsesplošno manjšo podobnostjo kosu medicinske opreme...

Slika
Slika Slika

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2014, 16:19 

Hja, fora pr profijih je tudi predvsem v tem, da se znižajo stroški prevoza opreme... Poglejte si npr. zadnji Petruccijev rig. 3x manjši od prejšnjih. Triaxis, Axe, rack wah, pa mesa 2:90. x2, ajde, da je backup. :mrgreen: In 2x po 1x12 box! That's it.

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2014, 19:12 

In ima vse kar imajo veliki. :D
Verjetno se ljudem ne da več matrat z nastavljanjem toliko parametrov.

Gothmog
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2014, 21:22 

Z prijateljem sva probala Axe fx Standarda vs custom audio rack preamp. In Fractal je prišel prekleto blizu edino Custom audio je imel majčkeno bolj őrganski zvok¨. Na kar je prijatelj probal Axe fx 2 proti taistemu predojačevalcu in ni mogel verjet da se je Axe fx še lepše dal nastavit. Vse je bilo sprobano na Mesa boogie box in mesa končno stopnjo. Se strinjam z tabo Ace fractal ima bolj takšen speglan studio sound.

na koncu je pomojem odločitev ali si bolj klasično naravnan ali pa te mikajo novodobne digitalne zadeve

Backstager
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 10 Sep 2014, 10:53 

kemper ima zdaj zunaj kemper powerhead z integriranim powerampom. malo gledam po netu, pa ne najdem nekih pametnih informacij za kakšen poweramp gre. ve kdo kaj več?

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 10 Sep 2014, 10:59 

Glede na to da je 600W in stvar ni večja od 3U, bi rekel, da gre za "obični" tranzistor poweramp, ki je verjetno čim bolj transparenten.

Backstager
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 10 Sep 2014, 12:58 

tako sem si tudi jaz predstavljal, nekaj v stilu matrix powerampov, ampak nisem pa nekih konkretnih info našel

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 10 Sep 2014, 23:54 

Saj to novo končno,ki je zdaj del KPA-ja, pri kemperju cenijo samo na 500eur (1600eur navaden KPA, 2100eur KPA s power sekcijo)
Prej omenjeni transparentni Matrix powerampi so 800-1000, Mese pa 1500-2100eur
Tukaj je prostor za vaš oglas

cefizl
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 29 Sep 2014, 19:46 

Sem se mel zle 3 dni špilat mal s kemperjem in morem povedat, da je zadeva noro dobra. Sn tut posnel enmal high gain zadev. Kemper je bil vezan iz main outputa mono v M-Audio M-Track Plus line in. Blo je posnet na ESP H-1007 z emgji, uglašeno na drop A. Bas na podlagi je ista kitara transponirana s kemperjem. Clip mesa f# je pa Mayones Setius GTM 7 z D Sonicom pa transponiran s kemperjem 2,5 tona dol. Za bonus pa še clean sound z leadom čez, posnet na Mayones Setius GTM 7 z Dimarzio D Sonic za lead pa Air Norton na cleanu. Uporabljena sta bla pa Fender Deuxe 65 za clean pa Mesa Mark V za lead.

Vsi uporabljeni profili so stock profili alpa so bli na voljo na netu 4 free.

http://www.2shared.com/file/zwaGSjFA/kemper_test.html

to-bo-ja
Uporabniški avatar
veliki teoretik

Kraj: Vsepovsod

Odgovor Objavljeno: 20 Jan 2015, 09:50 

Axe Fx se mi zdi kot enota,pri kateri več časa preživiš z miško (pri nastavljanju zadev v Axe Edit) kot pa dejansko z igranjem. Potem pa tak oglas objaviš :)

http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und- ... =110221357

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 01:57 

pred leti sem imel in igral axe fx, spremljal njihov website, danes pa ga odprem in WOW ... totalna sprememba ... zdaj prodajajo gor vse živo. fractal audio nalepke, imajo svoj expression oz volume pedal, cab packi se prodajajo, na trg spuščajo v kratkem tudi multiefekt floor kontrolo ipd
Tukaj je prostor za vaš oglas

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2015, 09:37 

Jap. Spremljam eno FB skupino in opažam, da je res tako, kot je zgoraj napisal to-bo-ja. Včasih se mi zdi, da spremljam računalniški forum. laughhard

83 prispevkov • Stran 4 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

Pojdi na: