*
designed by Viva La Echo

13 prispevkov • Stran 1 od 1

mckmck
one man band

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 13:18 

Pozdravljeni.

Upam, da sem zadel pravilno temo.
Zanima me kako je s temi brezžičnimi seti za kitaro? Kako delujejo?
So recimo tisti seti od t-bone uredi ali niso? Rabijo veliko baterije? Se da dobit tja do 200eur soliden set?
Namreč rad bi kupil si tak set saj imaš potem veliko več svobode pri gibanju.

Prosim za vaše nasvete in pomoč!

Hvala ter lp

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 15:10 

Večina ta poceni wirelessov ni glih ne vem kaj, šumijo, požrejo signal, baterije grejo hitro itd.

Je pa ena izjema: AKG WMS40. Poceni, deluje super, verjameš ali ne. Ne požre signala (oz. je razlika tako mala, da je brez direktne A/B primerjave ne opaziš). Dometa ma tam nekje 30m. Pa še baterije držijo celo večnost (30 ur z eno AA baterijo).

Ima samo dva minusa, ki pa nista glih minusa: nima nastavljive frekvence (ampak to nima skor noben poceni wireless), pa priložen kabel je malo slabše kvalitete (ampak sem opazil da take crappy kable dajo tud zraven wirelessov za jurja).

Ga mam že okol pol leta in deluje super.

Trenutno sem s tem wirelessom "okužil" že najmanj 5 folka in vsi so z njim zadovoljni, tako da po mojem s tem wirelessom ne morš falit.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 16:47 

Kaj mu limaš drage variante? :mrgreen:
Tle je cenej:
http://www.thomann.de/de/akg_wms_40_min ... t_ism1.htm

Jaz imam tega in sem über zadovoljen, pa še digitalc je, me ne skrbi nikol za kake radie... Sound ma boljši, kot kabel. 1ninja

http://www.thomann.de/de/line6_relay_g30.htm

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 17:57 

Metropolis napisal/-a:
Tle je cenej

"Tle" je v Nemčiji, tak da ni ravno ne vem kolk bolj poceni z njihovo poštnino. Razen, če seveda pocukaš za rokav kakega forumaša kadar naroča in se poštnina razdeli - kar se itak razume, pol pa je res bolj poceni. :D

Sennheiser FreePORT je tud kul set baje. Tega majo menda v BigBangu za 175€.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 19:52 

Jackie napisal/-a:
Metropolis napisal/-a:
Tle je cenej

"Tle" je v Nemčiji, tak da ni ravno ne vem kolk bolj poceni z njihovo poštnino. Razen, če seveda pocukaš za rokav kakega forumaša kadar naroča in se poštnina razdeli - kar se itak razume, pol pa je res bolj poceni. :D

Itak, to sem mislu. Kr naprej berem tam dol v eni temi, da se povezujejo fantje. ;)

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 20:08 

Nočem sicer zavit off-topic, ampak tista tema je res nekam dost aktivna. Je mogoče to pokazatelj, da kriza pojenja? :lol:

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 05 Jun 2014, 21:13 

Metropolis napisal/-a:
Sound ma boljši, kot kabel. 1ninja
Heretik! icon_eek Na grmado z njim! Slika
Ja, pridružit se naročilu za Thomann je najmanjši problem. ;) Kako je pa z baterijami pri Line6? 30 ur je za kakšnih ducat nastopov, ravno pravo število nekje, da izgubiš občutek koliko časa je že minilo vmes in te začne počasi skrbet, če bo zdaj zdaj zmanjkalo bencina. @Metropolis: a si ti nekje pisal, da te zadevca pravočasno opozori in ni panike?
Slika Slika

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 06 Jun 2014, 08:17 

Hm, zna bit, da sem. :)
Ja, opozori, na oddajniku in sprejemniku imaš indikatorje, na sprejemniku (ki ga imam na tleh na boardu) imaš celo tako, kot na mobitelih (3 ali pet stopnjski prikazovalnik, se ne spomnim točno).

Ej, isti sound na Elixir kablu al pa s temi jajci, majkemi! :mrgreen: Prid sprobat.

Em, v bistvu nisem nikoli stestiral, koliko držijo baterije, lahko pa povem, da sem tako škrt, da še nisem niti enega para baterij kupil... 1ninja In sicer, pevc je zajc, pa po vsakem špilu stran vrže par baterij iz mikrofona in oddajnika za in ear... Meni so se te baterije vedno zdele še uporabne. :mrgreen: In res, jaz s temi njegovimi baterijami oddelam vsaj eno tonsko, cel koncert in še kaki 2 vaji... Hudč je, ko je ugotovil, da meni to laufa in je začel kupovat baterije v raznih Lidlih... laughhard Te zdržijo pa samo tonsko in špil. :mrgreen:

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 06 Jun 2014, 08:40 

laughhard Imate kar brihtnega pevca, redkost! laughhard

Majkemi, pridem. Bom privlekel mogoče še kakšen "non-Elixir" kabel zraven, za štos. ;)

Čudno se mi zdi, da ima tale AKG z 1xAA baterijo 30 ur ratinga, medtem ko ima Line6 z 2xAA baterijami 8 ur. Je pa Line6 veliko prijaznejši pedalboardom s svojim mini receiverjem in 9V napajanjem - AKG želi 12V@300mA, kar se še nekako da izpeljat, ampak je zelo zajeten in ga je zaradi antene in kontrol na sprednji strani sploh težko tlačit pod board.
Slika Slika

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 06 Jun 2014, 10:11 

Leon napisal/-a:
30 ur je za kakšnih ducat nastopov, ravno pravo število nekje, da izgubiš občutek koliko časa je že minilo vmes in te začne počasi skrbet, če bo zdaj zdaj zmanjkalo bencina.

Oddajnik ma lučko, ki je zelena, če je kul, rdeča, če je treba menjat, in off, če je čisto brez štroma, tako da javi, ko si "na hlape".

Se pa strinjam, da je teh 30ur dvorezen meč. V vsakem primeru, če maš wireless stvari je neumno bit brez baterij na koncertu.

ringo tzar
Uporabniški avatar
bljuz

Odgovor Objavljeno: 06 Jun 2014, 20:29 

Bi se našlo kaj za priklop na Iphone in potem dalje, magari DIY reciever.....

exide
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Radovljica - Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 01 Jul 2014, 08:38 

Jackie napisal/-a:
Večina ta poceni wirelessov ni glih ne vem kaj, šumijo, požrejo signal, baterije grejo hitro itd.

Je pa ena izjema: AKG WMS40. Poceni, deluje super, verjameš ali ne. Ne požre signala (oz. je razlika tako mala, da je brez direktne A/B primerjave ne opaziš). Dometa ma tam nekje 30m. Pa še baterije držijo celo večnost (30 ur z eno AA baterijo).

Ima samo dva minusa, ki pa nista glih minusa: nima nastavljive frekvence (ampak to nima skor noben poceni wireless), pa priložen kabel je malo slabše kvalitete (ampak sem opazil da take crappy kable dajo tud zraven wirelessov za jurja).

Ga mam že okol pol leta in deluje super.

Trenutno sem s tem wirelessom "okužil" že najmanj 5 folka in vsi so z njim zadovoljni, tako da po mojem s tem wirelessom ne morš falit.

Jaz sem kupil rabljenega za male pare. Res super dela za ta denar :)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 01 Jul 2014, 19:57 

A, ti si ga pobasal pri Diotu? :mrgreen:

Edit: a, ne, tisto je bil Shure...

13 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: