*
designed by Viva La Echo

25 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

dr777
bodoča legenda

Kraj: celje

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2010, 14:23 

no, no.... vidva pa o toncih... laughhard
Ni važno ali igraš komercialo v komercialni zasedbi (oneman band, duo, trio,...) ali rock z rockersko zasedbo. v vsakem primeru je potrebno v prvi vrsti znat igrat. v drugi vrsti se da iz vsakega multiefekta ali ampa spravit ven sound, sound ki pa je relativna zadeva kaj je kateremu všeč. če se boš potrudil boš lahko tudi na prophesy igral preko centralca v rock zasedbi. vse se da, samo treba se s stvarjo ukvarjat, da najdeš svoj sweet spot (ali najboljše za tvoje uho kar lahko dobiš iz določene opreme) na določeni opremi. nekaterim to vzteme 15 min drugim 2 leti. odvisno koliko si glasbenika (uho), koliko veš kaj hočeš in koliko si deloven. tako kot pri vsaki drugi stvari.
veliko je bilo govora o GAS sindromomu od katerega trpi marsikdo (vključno z mano-priznam) in iskanju holly graila pri opremi. ja, vse lepo in prav ampak zavedajte se samo ene stvari, da zaradi kupovanja druge opreme, drugačne, boljše, dražje, ne boste znali igrati NIČ BOLJŠE in vam bo zadostilo materialno slo samo za nekaj časa, do takrat ko boste ugotovili, da zaradi zapravljenih eurov ne igrate nič bolje.
nihče ne igra bolje zato ker ima boljšo kitaro ali amp nej vam bo že to enkrat jasno in menjanje opreme ni nič drugega kot iskanje krivca za svoje neznanje. o.k. dost o tem, zdaj sem tudi jaz malo skrenil iz teme.

imam prijatelja, ki igra v komercialnem bandu v avstriji. igrajo od šlagarjev do hard rockerskih komadov
in uporablja rocktron prophesy direktno v mizo in ima dober sound, ni glih lampaška glava ampak v mixu z bandom zveni odlično.
večkrat dam poslušat komu kakšne svoje posnetkein in malo iz heca sprašujem, če ugotovijo na kaj sem igral (amp). potem se izkaže, da so presenečeni saj so pričakovali nekaj drugega.
kar je pa največji hec, da ni važno katero opremo vzamemo v roko zvenimo enako (ali zelo podobno tistemo kar si, saj to si ti).
spet moje skromno mnenje in filozofsko razmišljanje v malo več kot eni povedi.

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2010, 14:34 

Sopodpis pod tole.

heretik
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Izola & Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 18 Jan 2010, 19:33 

dr777 napisal/-a:
...kar je pa največji hec, da ni važno katero opremo vzamemo v roko zvenimo enako (ali zelo podobno tistemo kar si, saj to si ti).
spet moje skromno mnenje in filozofsko razmišljanje v malo več kot eni povedi.

Very very true!
Najboljši efekt so vedno naši prsti :)

Naj si bo na mojem doma narejenem 0.5W tranzistorcu ali Mesa/Boogie racku: moje ne-izvežbane zadeve zvenijo enako bedno :mrgreen:

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 10 Mar 2010, 00:49 

Diodibuh napisal/-a:
butrus napisal/-a:
Čeprav so ponavadi rezultati naših toncev itak klavrni...

Ne posplošuj :evil:

Ti si itak en redkih toncev, ki naštimajo sound kokr je treba, pa nimaš navade da pijan ko mina zaspiš na mešalki laughhard

Drugače se pa strinjam z ostalimi-igraj se z nastavitvami.

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 12 Apr 2010, 21:28 

tudi jaz se strinjam z dr777. (no mogoč bi moral zdj spremenit nick v dr100 :))

vendar,
-če igraš na mešalko in bi rad hitro naštimal sound bi ti priporčal katerega od starejših podov (z midi pedalko).
(glede na to da so zdj okol 100 e nimaš kej zgubit)

-in če še vedno ne boš zadovoljen pač kup en dober lampaški feršt ki ti paše in to je to

-jst sm naprimer dolgo časa iskal sound z preampi,modelingi, comboti...in pri tem zabil veliko časa...
potem sem pač šel na preverjeno varianto in sem zadovoljen
(res pa je da sem potem začel menjavat kitare :mrgreen: )

dog23
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 15 Apr 2010, 15:46 

Na prophesija se ne spoznam. Samo če bi hotel igrat prek centralke bi nabavil POD. Live ali pa Pro če mora bit rack varijanta. S Pro bo več problemov, ker potem rabiš še midi controller.

Če bi pa hotel prophesija ohranit (torej če ti je všeč) in nekaj dokupit bi pa nabavil eno kitarsko končno, magari tranzistorsko, recimo kak Marshall Valvestate ali pa Rocktron Velocity in boks. To brez problema dobiš za 500 evrov. Potem pa klasika: mikrofon pred boks in na centralko.

Ampak kot pravim, če bi hotel it direkt v centralko, brez kitarske končne in kitarskega boksa, potem neka POD varijanta. Kot je že nekdo rekel, za kitaro namenjena končna in boks namensko pobereta polno frekvenc, če pa kitaro priklopiš na full range zadevo pa zveni čudno. Zato pe je kul POD in podobne zadeve, ker imajo simulacije kitarskih boksov in porežejo te frekvence.

edit: Aja, če ima Prophesy tudi speaker simulacije potem se splača s tem poigrat. Sem mislil, da je klasični preamp :oops:

Je pa tudi možnost, da si nastavil optimalno in ima Prophesy preprosto tebi osebno beden clean... Eni imajo raje to drugi to...

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 20 Apr 2010, 08:54 

veliko se da rešit z enim dobrim EQjem. kitaristi pa raje zamenjajo (zamenjamo) amp in kitaro
(Here to disappear.)

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 20 Apr 2010, 12:56 

Preampi in multiefekti s speaker simulatorji gredo lahko direkt v active box, vzameš kakšnega 300-400 W, tako dobiš za male denarje veliko muzike npr. tega:

http://www.dv247.com/pa-systems-and-live-sound/behringer-b212a-eurolive-active-pa-speaker-single--34401

Slika SlikaSlika

Tako imaš dovolj moči na clean simulacijah in na drive, da ti ni treba "overdrajvat še ampa" sound pa je tudi dober, ponavadi boljši kot v kombinaciji preamp-navaden kitarski amp.

Pa še ena stvar se obnese pri takšni kombinaciji: vtakni med kitaro in preamp oziroma multiefekt kakšen analogni tube overdrive pedalček, to zelo lepo omehča in otopli sound, lahko samo boostaš ali pa tudi malo gaina dodaš. S tem tudi na dinamiki pridobiš.

Še zmeraj pa je najboljši deal kitara direkt v dobrega lampaša. Ostalo je pa v (božjih) rokah toncev :D
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar Opomba: oglas ni več aktualen!

RonBeast
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 26 Apr 2010, 21:54 

Da ne odpiram posebi teme, oziroma pišem v bass temo ker nima veze;

Mam možnost dobit eno staro Trace Elliot končno RA300 za smešno majhen denar...pa me zanima če je kdo že mel? Baje da je dost transparentna 150W per side...

dog23
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 24 Maj 2010, 00:24 

Odvisno kaj bi rad dosegel... Kot je že omenjeno, za kitaro transparentne zadeve praviloma niso tisto kaj bi želel. Če imaš namen it direktno v mešalko, potem je tako ne rabiš. Če pa imaš namen še kitarski boks kupit, potem pa recimo da ja. Torej, delat bi po mojem moralo. Je pa res, da lahko da ti ne bo preveč fajn zvenelo, končna naredi kar razliko in za kitaro so praviloma namenske, ni pa nujno, eni uporabljajo tudi navadne končne.
Ampak koliko jaz vem, so končne za bas ali centralko nekako bližje kot tiste za kitaro.

Če pa imaš namen to uporabljat na full range zvočnike s speaker simulacijo na preampu, pa po mojem brez potrebe kompliciraš.

25 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: