*
designed by Viva La Echo

20 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 01 Jul 2006, 08:22 

Kurt Cobain napisal/-a:
Temu se reče "strings ensemble". Pogosto pri npr. Pink Floyd-ih.

A se ne reče temu tudi "pad"?

Gašper
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 29 Sep 2006, 12:11 

Jaz sem za izraz "tepih" slišal pred pol leta, ko sem začel igrat pri enem pop bendu. In ga dojemam tko, da ko se o "tepihu" govori, ne gre za inštrument s katerim to igraš. Mora bit samo tak inštrument, da ton ki ga zaigraš traja in ne pojenja. Za "tepih" je čist odvisno kakšen sound želiš. Strings ensamble je štrajh oz. orkester violinc in podobnega sranja. Hammondi so tudi včasih uporabljeni za ta namen in jih naravnost obožujem. Pad so pa synth zvoki, ki so ustvarjeni ravno za "tepih". Pomoje je tepih druga beseda za pad, tko kot je poleno za Les Paul (šala).

Gašper
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 29 Sep 2006, 12:22 

aja, falu sm topic.
usklajenosti v bendu se ne boš naučil iz knjig (razen če se misliš poglabljat v knjige za aranžiranje in podobno). Največ se naučiš iz poslušanja dobrih bendov. probej poslušat kaj igra bas in kaj (bas)boben. To ustvarja "groove". Kitara in klaviature imata harmonsko funkcijo, prav tako pa tudi ritmično, zato je fino, če sodelujeta tud z basistom in bobnarjem.
"Skupaj" lahko pomeni, da ima vsak inštrument smiselno vlogo pri zvoku benda. Lahko pa pomeni, da so vsi člani čim bolj ritmično točni. Oziroma oboje skupaj.
Za primer "skupaj" benda bi dal Tower of Power - komad Diggin' on James Brown, ker sem ga ravno danes poslušal. Folka v bendu je ful, vsak ma svojo vlogo. In ne glede na to kolk mlo igrajo, je na mestu in ima veeelik vpliv na celoten gruv. Če se bo komu dalo iskat komad in ga poslušat, naj bo pozoren na to kolk in kaj igra kitara in bariton sax. Malo, a učinkovito.

protein
Uporabniški avatar
doniral2009
doniral2009

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 02 Jan 2014, 13:05 

Evo, jest bi ti tukaj priporočal naslednjo knjigo, je lepo spisano,so pa osnove bolj kot ne:
http://www.bobbyowsinski.com/how-to-mak ... great.html