*
designed by Viva La Echo

13 prispevkov • Stran 1 od 1

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 07 Okt 2013, 00:00 

3:11

Sej vem da tu neke znanosti razn "sedi i vežbaj" ni, ampak mam filing da se da to zaigrat še na kak lažji način.

GP tab je bil super do tega dela, ki je bil totalno nelogičen in po notah in po fingeringu, zato sem pogledal ta video in po tem videu tabal ta lauf... pogledal sem par YouTube coverjev in vsak igra drugače, ta se mi je še zdel najbližje, pogledal sem par live posnetkov in Aldrich kar NEKAJ igra, itak vsakič drugače, neki tap rukne zmes not... :?

Vsega skupaj ga nadrkavam 6+ ur in ga komaj zaigram na 60% hitrosti s speed trainerjem na GP5. Včasih se mi vserje 75%. Sploh mi dela težave sam začetek, in sicer ta frdaman slide

A-------------------------------10
E---8-10-12-/13-10-12-13----

ker mi zjebe "flow" in za katerega sploh dvomim da je, ampak nič drugega mi ne zveni prav.

Vglavnem, bilokake ideje dobrodošle :)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 07 Okt 2013, 10:08 

OT: jaz sem vedno videl, da to live igra Reb...

Drugače pa je moj nasvet, da zaigraš po svoje. Važen je filing solota, ne točno katere note boš dal v lauf... Naredi si, da boš zaigral suvereno, da bo zvenelo ok s filingom solota/komada. Kaj veš, mogoče boš pa tako celo dal malo sebe, svojga žmohta not... ;)

To je moj princip, ki se ga skoraj vedno držim, če že moram kaj tujega snet. Poslušam na uho. Poskušam zaigrat na uho. Če je kak lauf, najprej poskušam snet na uho ali vsaj približno (to je to, o čemer sem pisal v prejšnjem odstavku). Če na normalni hitrosti ne štekam, v čem je point, si posnetek upočasnim. Če pa ne gre in ne gre na uho (in je bistvenega pomena za komad - recimo Final Countdown od Europe), si pomagam s kakim YT "lesson" posnetkom.

Have fun! :kitarist: (ma, da objaviš video v tisti naši temi! :mrgreen: )

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 07 Okt 2013, 21:14 

Zdaj sem s kolegom predebatiral stvar in dejansko je lažje naredit slide iz 8 na 10 s prstancem kot pa iz 12 na 13 z mezincem in zdaj ma stvar dost bolj logičen fingering. Samo nadudlat še morem :D

Sem pristaš tega da če že igraš oz. se učiš cover pol se ga res naučiš kot je (nasvet Primoža Grašiča), da res odneseš nekaj od tistega kitarista. Se pa vseeno strinjam da če NE igraš v cover bandu je pustit svoj pečat boljši. Me pa legato/shred nadrkavanje ne zanima preveč in zato nisem ravno vešč v tabanju/pisanju/zmišljevanju laufov :oops:

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 15 Okt 2013, 22:47 

https://soundcloud.com/jackietoneclips/whitesnake-here-i-go-again-87

Evo je, pederčina jedna od solaže (1:47) :lol:

Ni perfektno je pa prepričljivo :D

Verjetno je maaaalo fauš vseskup ker mam gor res frišne strune in se še vsedajo. :?

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 16 Okt 2013, 00:05 

kolk različnih verzij soloaž pa obstaja v tem komadu?
its all about feeling

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 16 Okt 2013, 00:20 

Tri, če se ne motim. Pa ni samo solo, celi komad je drugačen, aranžma itd.

Prva verzija komada je iz leta '82, druga je ta, ki sem jo jaz igral, iz leta '87, tretja verzija pa je Radio Mix oz. remix verzije iz leta '87, ampak je drugi intro solo, neke harmonije na vokalu itd.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2013, 10:52 

Jackie napisal/-a:
Sem pristaš tega da če že igraš oz. se učiš cover pol se ga res naučiš kot je (nasvet Primoža Grašiča), da res odneseš nekaj od tistega kitarista.

S tem se poplnoma strinjam. Z vsako frazo, ki se jo naučiš res takšno kot je, se bogati tvoja "malha trikov", postaneš bolj raznovrsten kitarist. Če se pa zanašaš na to, da boš že nekaj po svoje naredil, imajo pa velikokrat vse solaže v priredbah podoben "feeling", prstne rede, "plezanja" in "spuščanja".

Poleg tega potem počasi opaziš podobnosti pri nekaterih frazah kitaristov, kako postavljajo prste, katere lestivce uporabljajo. Sam sem največ odnesel od Blackmoora, Slasha, Knopflerja in Adriana Smitha, od katerih sem se naučil verjetno največ solaž noto za noto, in tudi ko improviziram, včasih uporabim kakšne njihove fraze.

Sicer pa si dobro "skinil" solo, po nekaj dneh vaje ga boš vsakič zaigral kot na plati! Tudi zvok je kul, razen tega, da je malo "presuh" za moj okus. Dej mi prosim na ZS pošlji link od tableture, s katero si si pomagal, da ne zapravljam časa z iskanjem, ker eni tabi so res bogi.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2013, 12:25 

edit: glej spodnji post.
Zadnjič spremenil Metropolis, dne 18 Okt 2013, 12:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2013, 12:28 

[Beast] napisal/-a:
Če se pa zanašaš na to, da boš že nekaj po svoje naredil, imajo pa velikokrat vse solaže v priredbah podoben "feeling", prstne rede, "plezanja" in "spuščanja".

A ni to lih finta, da razviješ SVOJ stil, po katerem te poslušalec prepozna? :D

Drugače pa čist odvisno, kako gledaš na to. S tem postaneš res versatilen, ampak nič kaj inovativen... ;)
Še vedno pa sem mnenja, da veliko več odneseš, če se učiš "na uho". Tudi, če ni 100% enako. Še vedno zase in za svoje igranje narediš 100 x več, kot če bi prebral tablaturo...

No, sej... Važno je, kaj je namen. Če se je namen učit in izpopolnjevat, širit obzorje, potem se tudi jaz strinjam. Glede na to, da je Jackie apriorij napisal, da ga shred načeloma ne zanima mi je to zanimivo. :)

Sicer pa se kitaristi izobražujemo stalno, to se nikoli ne neha (jaz se prav od vsakega kitarista na koncertih kaj naučim). Meni osebno je "ton po ton" skinjevanje zguba časa. Mi pa ni bila 10 let nazaj. Ampak roko na srce, tudi takrat nisem tega dosti počel... ker sem enostavno od samega začetka začel z avtorsko glasbo. Priredbe so postale aktualne šele, ko je bend razpadel... laughhard Najbolj pa seveda, ko smo preigravali Toto-je in potem še glasbo osemdesetih...

my 2 mafijc_

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 20 Okt 2013, 16:08 

O inovativnosti se da diskutirat. Če res "skineš" samo Angus Younga itak da se bo vse kar igraš slišalo ko Angus Young, če pa skineš od 16tih kitaristov po 2, 3 fore po mojem sam po sebi najdeš neke vmesne točke med njimi in to bi recimo da lahko okronal kot svoj stil. Recimo, banalen primer, začneš en lick ki si ga pobral od Slasha pa ga nehaš na način ki si ga videl pri Satrianiju. Al nekaj. 1bralec

Kot si rekel, odvisno je tud kaj hočeš, jaz tabe berem če hočem razvijat tehniko, čist mehansko, da lažje vidim kaj morem dobesedno "nadrkavat", če pa hočem uho in glasbeno "žilico" razvijat pa tabov nočem, vklopim 0.5 Speed na YouTube ali pa uporabim Audacity da upočasnim posnetek pa probam sam pogruntat.

Metropolis napisal/-a:
Najbolj pa seveda, ko smo preigravali Toto-je in potem še glasbo osemdesetih...

:D

https://soundcloud.com/jackietoneclips/rosanna-solo-thr-test

Vibrato malo manjka na enih notah ker sem tolk problemov mel s Cubaseom da sem htel že posnet enkrat hudiča. Ja, pa kitara je fauš ker sem imel gor 2 uri stare strune :oops:

Ne boš verjel ampak te komade se učim zaradi 80s cover banda ki ga ustvarjamo laughhard

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 20 Okt 2013, 17:31 

Špica! :D Vidim, da gre zapuščina 80's Project naprej. Zakon! :kitarist:

OT: Vidim, da si z Mariborskih koncev. Si bil kdaj na 80's Project ali To=To špilu? Smo v glavnem sam tam igral... laughhard

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 20 Okt 2013, 22:33 

No hvala :)

Ne, takrat sem bil še malo premlad in še nisem tolk hodil po koncertih. Poznam pa GGja (saj je on bobnal pri vas, ne?), je učil mojo punco bobne v GŠ, lani je naredila nižjo glasbeno pri njem. Ravno predvčerajšnjim sem hangal z njim v Pekarni. Mali svet, še manjša Slovenija laughhard

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 21 Okt 2013, 09:44 

Uf, če si pa z njim hengal, te še danes glava boli. laughhard Slovenija je res majhna. ;)

OT over & out.

13 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: