*
designed by Viva La Echo

370 prispevkov • Stran 25 od 251 ... 21, 22, 23, 24, 25

apenko
GAS manijak

Kraj: Kal

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2012, 19:09 

http://www.vintagekramer.com/baretta1.htm

Baretta II ;)

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 30 Jan 2012, 21:44 

Ima kdo izkušnje zdaj s temi novimi barettami kao '84 ?
Zanimivo mi je, da na kramer strani piše da stanejo 1100$, na thomannu pa pod 500€(je pa res, da naj bi jih dobili šele februarja). Opis obeh kitar je identičen, isti les, ista mehanika magneti... Kje je ta kitara sploh narejena-> chinese ?
Ker recimo ena druga baretta na vintagekramer strani ima malo drugačen opis in gibson magnet, pa tudi cena je druga...
http://www.myspace.com/shutdoownband

DifteR
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 30 Jan 2012, 21:48 

Vintage kramer in ta, ki ga ima v lasti gibson nimata veliko skupnega.

apenko
GAS manijak

Kraj: Kal

Odgovor Objavljeno: 31 Jan 2012, 00:29 

Obstajajo 2 verziji reissue barret :)
Ena je MusicYo (ki je tudi ena podfirma Gibsona) in potem tele ta nove ki jih bo Gibson lansiral.
Za tiste MusicYo verzije pravjo da so to prava roba in da delajo fajn, kako bojo kaj te ta nove Gibsonove (Gibson je zaprl MusicYo firmo ker so se odločli da bojo rajši neki drugega provirali...) pa ne vem :)
Bo pa glavna razlika v tem, da MusicYo 84,85 reissue Barette so ble delane v ameriki, tele ta nove pa bojo najverjetneje korejke (tako sem prečital).

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2016, 19:59 

Koliko je vredna oz. za koliko bi se prodala Kramer Neptune NJ USA

Kratka predzgodba:
Ker imam 7 kitar in si želim še 8. bom najbrž eno prodal. Jacksonk ne dam stran, ker je med njimi ena, ki mi jo je punca podarila in ima veliko emotivno vrednost, RR3 je tista, ki sem si jo želel še kot mulc, Dinky mi tako sede, da zgleda kot bi bila ena stara kolegica, ki se poznava že od vedno. Epi Bonamassa je tudi ena zadeva, ki pokriva od hard rocka do bluesa, je čisto nekaj posebnega glede na ostale, pa še samo 1000 jih je bilo narejenih, tako da ne gre od bajte. Fender strato... ena enostavno mora bit pri hiši. Pa še tak vrat ima, da še vsak, ki jo je prijel je reku: UAU!, vsak drugi pa: A prodaš to?

Tako da ostane le Kramerca. Kupljena leta 99 v Musicali Rossoni v Trstu za 1.000.000 lir. To je bilo takrat 2 poletna meseca pranja posode. Sej nism še čisto ziher, če bi jo prodal... bolj se nagibam k ne (prva kitara, ki sem si jo kupil s svojim denarjem). Ampak rad bi si nabavu en Telecaster Butterscotch Blonde (MIM al pa Squier Classiv Vibe) in me malo peče vest, da si navlečem še eno kitaro v hišo...

Kitara je nastala, ko je Kramer propadel. Kljub temu, da piše zadaj USA je narejena nekje v Evropi. Ima Schaller locking napenjalce, Schaller Floyd Rose in Schaller magnete. Trenutno sta montirana SD Invader in SD Hot rail imam pa seveda še originalne, ki bi jih dal zraven. Stikalo je trostopenjsko, kar omogoča vklop Bridge - bridge/neck - neck magneta. Ima tudi stikalo s katerim se Hot rail preklaplja med series in parallel vezavo. Vrat je z zadnje strani pobrušen (ostranjen lak) za boljši feeling in bolj gladko igranje. Trenutno je uglašena v B.

Zanima me vaše mnenje koliko je vredna in za koliko bi se prodala...
Par slik za boljšo predstavo:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

ferenc
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2016, 22:52 

jaz ti lahko podam odgovor le kot kupec reči (1x sem igral kramerco eno uro, to pa je to, neko USA) in nekdo, ki kupuje izključno v tujini (tri glave, 2 boksa in zdaj 4 kitare, vse kupjeno v tujini, nič v SLO - aja en boks je bil no...)

Prvo bi šel na mercantino musicale in videl, da je najcenejša USA kramerca 180e (nek strat, USA), prvi superstrati pa se začnejo pod 300e, za 300 jih je par (in to v eni minuti iskanja). Potem bi malo pogledal superstrate in videl da se marsikaj res konkretnega prodaja za 300-500 evrov (kramerce, drugi USA, ibanezke japan). Poštnina v Rim, recimo, je z vsem zavarovanjem točno 36e preko DPD. GLS mi je prejšnji mesec dostavil boks za - pazi to - 28e iz juga Italije. In še to: italijan vedno zniža še za 10%.

Tko da se moraš ti vprašati ali za ta keš res hočeš prodati? Kar opisujem je dejansko edini razlog. da sam kupujem samo well known firme, ker potem gre v promet za kolikor toliko normalno ceno, ko se naveličam - lej, strati 1990 še vedno držijo svojih 700-800e (pa so predragi!), medtem ko imaš v Italiji nove deluxe (dve modelni leti stari, zdaj je elite) za 1200. Danes smo ugotovili, da je na thomannu gibson znižal cene na noro nizke vrednsoti.

Po tem pa pojdi gledat bolho in se smej seljakom, ki prodajajo... no izdaj probaj ti prodati.

Bolje boš naredil, če prodaš kaj boljšega, ker če je ok kitara boš na zgubi, razen če ti je vseeno. Za 250 jo boš prodal v roku meseca, za 300 v roku dveh, za 350 pa je po moje ne boš (če imaš kufer, če ne odštej 100e) - pardon, jaz ti je ne bi kupil, pa o kramercah pojma nimam, se pa zavedam, da je najbrž boljš narejena kot gibson - pa ne bi zdajle o temu ;)

mojih 5 centov.

f

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2016, 23:15 

Za 300 pa res naj raje na steni namesto slike visi ;)

Jaz pa rabljene robe brez sprobat nebi mogu kupit... Sodelavec je poslal v Napoli 500eur za bas, zginil oglas, in bas...

Sej se mi je zdelo, da bo cenovno tu nekje... sm pa vseeno potiho upal, da bo vsaj 450 prišla :oops:

Nič, bo pa sotala doma še za naslednjih 17 let :)

Gringo
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: DOMŽALE

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2016, 09:19 

Ja, te kitare so se po bankrotu firme sestavljale iz originalnih in Schaller delov v Jolani na Češkem, pretežno leta 1991.
So res lušne kitarce, ni čudno, da jih je v 80-tih letih igrala večina kitarske smetane.

Žal se moram strinjat s prvim komentatorjem glede cene, tam nekje med 300-400€, glede na nadgradnjo magnetov, je pa pomembna tudi splošna ohranjenost hardweara.

Jaz si lastim Kramer Pacer Custom Ii, 1991, zanjo sem dal 300€. Potem sem jo upedenal v nulo ( kupil nove SD magnete, nov, originalan Schaller FR, pote, brušenje prečk, nov Kramer kovček, ....) Vse skupaj me je z montažo koštalo dodatnih 600€.
To pomeni, da bo kitara verjetno za večno ostala pri meni, gre pa seveda za odličen superstrat. :kitarist:

Evo, še fotke, ki sem jih pred časom objavil v "Slike moje kitare":

http://www.kitarist.si/viewtopic.php?f= ... 13#p280513
Kdor poje, zlo ne misli, a kdor misli, mu ni do petja.

ferenc
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 17 Okt 2016, 21:50 

poglej, probaj, morda pa prodaš. Če ne probaš ne veš, samo res lahko za ta keš dobiš bolj "ugledno" ime.

ZA tujino pa: razen ebay, nikdar paypal, samo direct bank transfer in slika osebne - potem imaš identiteo in lahko ukrepaš. Če pa je trgovina p ani sile. Ita, A, CRO, UK, nikdar problema.

Lej... cene so NORO padle, super za kupce. Pa še funt je padel... namig: kupuj iz UK. Kmalu bodo Mim fenderce 200e rabljene, boš videl, sploh iz tujine, zdaj jih je cel kup 300.

f

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 17 Okt 2016, 21:56 

Vidim ja... ne vem al je tolko robe na tržišču, al folk enostavno nima več dnarja... Ma prodajal za ta dnar je ne bom. Nobene od mojih nebi... Pa raje menjam za kako drugo (pa četudi manj vredno) samo da je ne prodajam.

370 prispevkov • Stran 25 od 251 ... 21, 22, 23, 24, 25

Pojdi na: