*
designed by Viva La Echo

2223 prispevkov • Stran 3 od 1491, 2, 3, 4, 5, 6 ... 149

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 20 Nov 2004, 00:22 

Kaj pa Eric Johnson? Tip špila vse od country stila, rock&rolla, rocka...
Satriani se lahk skrije.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 20 Nov 2004, 01:44 

matrix: prosim za določeno stopnjo zrelosti pri pisanju postov. Glasba ni tekmovanje da bi se nekdo skrival pred drugim....

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 20 Nov 2004, 01:49 

Se opravicujem. Hotel sem narediti samo primerjavo.

Atticus
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 20 Nov 2004, 03:01 

Ko ste ze omenjal knopflerja in fender, za moj okus on res spravi krasen zvok iz te kitare, majster nasplosno. Misli kdo it na koncert njegov, baje aprila pride v ljubljano.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 20 Nov 2004, 03:13 

on spravi super zvok iz vsake kitare :)

Blackmore

Odgovor Objavljeno: 28 Nov 2004, 00:14 

a mogoče kdo ve zakaj je dober tisti majhen federček ki je v luknji za tremolo, konkretno pri stratu (jst štor sem ga zgubu) ?
Pa če se da kje novega dobit

Atticus
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 28 Nov 2004, 02:39 

:D zanimivo mej se je pa zataknu noter in se ga ne da vec ven dobit

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2005, 00:23 

danes sem enga relic stratocasterja + blues junior + double drive igral....mmmm

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2005, 01:40 

http://www.fender.com/products/show.php?partno=0117702

Če si je pa kdo zasluzil svoj model si ga je pa on. Čimprej sprobat :)

Mr Mojo
Uporabniški avatar
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2005, 07:18 

Citiram:
Pri standard modelih je tremolo èisto neuporaben.

OK
tremolo je neuporaben pr vseh fenderjih, kjer je nut narobe nastavljen...
gre za to, da struna mora drset... ce se "zatika", je tremolo neuporaben. z drugimi besedami, I bet you 5 to 1, ni fenderja, pr kateremu bi dive-bombal in bi se razglasil... ce ga mu le lahko "nut" sam predelam...
Poleg tega imam se en objection. sprobal sem marsikateri novejsi fender. strinam se, da so 70s strati v komi, ampak tako zelo, kot so v komi novi strati, ne glede na to, kolk so sophisticated, pa nikoli niso bili... valda, mors jih velik sprobat, mors vedet, kaj zelis, ampak prej bos pri 70s stratu najdu doberega kot pri novemu customshop stratu... Pa ne gre samo za vintage ekskluzivo. Ne padam na lame fore. Cist empiricno.. prevec bednih stratov sem sprobal med novimi... pa prevelik odstotek cist OK in spodobnih stratov je med 73-79 ... sej vemo, zakaj so pred letom 73 bili drugacni ;)
... rad bi povedal, da hype okrog starejsih stratov ni cist privlecen za lase... in da fender tremolo bil ni cisto nic drugacen pri hendrixu, pri stevieju in pri novih american standardih. Lahko se razlikuje v masi, nima pa veze z razglasevanjem....
my 2 c

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2005, 13:19 

ključ do razglašvanja fenderc je v plastičnem nutu. Deluxe ki ga prodajam ima tremolo občutljiv v rangu PRSa in se nič ne razglašuje. Če je kombinacija ravno prav napetega tremola (s tem mislim na nepretegnejene fedre in tudi ne preveč mehke), nut iz kosti niti locking tunerji niso potrebni. Tudi plusa 1991 ki sem ga imel in je imel wilkinson roller nut problemov z razglaševanjem ni imel.

Kar se pa tiče dobrih in slabih kosov se pa čisto strinjam. Tudi sam sem jih ze sprobal malo morje. Najstarejsega ki sem igral je bil 59 letnik. Bila je super ohranjena in sploh cudovita...ker pa so cene vintage instrumentov nore se jih pac ogibam ker se tudi med novimi stvarmi najde odlicne stvari.

Imam kolega, ki apriori zavraca debato o novejsih instrumentih kot letnik 79. Niti tolk pojma nima da je letnik 79 ali 81 stratocasterce, kvalitativno isti šmorn. Doma ima 72 strata, par 79stratov, 77 lespaul standarda itd. Pol mi razlaga da nove kitare niso nič vredne. Ko sem probal tiste njegove stvari sem raje modro molčal. Polno dnarja za neuporabno robo.

Drug problem je da gre večina vintage robe v Slo. skozi iste roke. Malo je takih vintage kitar ki sem jih videl pri nas in je na njih vse štimalo. Višek vsega je bil nekdo ki mi je kazal 62 strat v natur barvi. Saj veš kaj hočem povedati...verjetno ga ni glih pocen plačal....

Mr Mojo
Uporabniški avatar
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2005, 21:01 

Citiram:
kljuè do razglašvanja fenderc je v plastiènem nutu.

True. In, poleg tega, v preglobokem nutu. Ce ima struna dovolj lufta, se bo manj zatikala.
Glede late 70s letnikov se tudi strinjam. S tem, da je kljub vsemu en najboljsih stratov, ki sem jih imel bil hibrid dveh 79. Sam to je tko, sprobat jih je treba mali miljon. Sprobas jih pa tako rekoc pri enem samem viru. Sej vemo, katerem. *nudge-nudge, wink-wink* Vseeno ni zanemarljiv podatek, da sem v tistih letih (cca 99-2000) skoraj manj denarja dajal za 70s strate, kot so v big bangu bili novi mehiski... v povprecju je late 70s strat bil okrog 1500 DEM. 70s strati so v vecinoma pac notoricno slabi, vseeno pa med njimi tu in tam najdes kaksen gem.

Glele stratov 79-81 se delno strinjam, delno pa tudi ne. Tisti, ki so ostali na videz enaki do leta 81, so kvalitativno res enaki. So se pa tam okrog leta 80 zacele spremembe nazaj proti vintage specs, torej mala glava, bolj contoured body, 4-bolt neck... pa vseeno tistim kitaram po moje nekaj manjka.

Kar se tice debate new vs vintage, se delno strinjam, delno pa ne. Ne vem tocno, kaj mislis, ko reces "neuporabna roba". Vecina mojih kitar je ze v startu nastavljena tako, da je za vecino kitaristov neuporabna. Zagovarjam sound above playability. Ce ima kitara sound, ki ga zelim, se bom manjo navadil, ce bo se tolk nemogoca za spilat. Je pa funny kdaj kaksnemu shredderju posodit kitaro in gledat, kako se muci ;)

Pri novih Fenderjih tudi lahko najdes miljardo pomanjkljivosti. Osebno mi zelo najeda satin poly finish na vratu in poly finish na trupu. Zdi se mi, da je price/performance navaden mehiski strat skoraj boljsi nakup od american standarda. Zamenjas pickupe in imas lahko cisto solidno kitaro. Vintage specs, 21 preck, vintage hardware, nitro-finish, etc, etc... edina potencialna hiba bi lahko bil poplar body, sam se da prezivet. Mimogrede, tole je zelo zanimivo branje: http://www.tonequest.com/articles/articlle8.htm sicer gre za Japanese vintage strata, ampak specifikacije niso tolk razlicne od mehiskih.

Again, debata new vs vintage se lahko vlece v neskoncnost. Obe opciji imata dobre in slabe strani. Po moje gre za preference. Pri meni definitivno velja eno - dobro kitaro je treba iskati dolgo casa in ko jo najdes, ves, da je to to, kar si iskal.

Zanimivo bi bilo tudi kdaj mal primerjat kitare med sabo. Ce si v Ljubljani ali ce se kaj potikas naokoli, te vabim, da spijeva kaksen drink in mal sprobavava.
Long Play!

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2005, 00:31 

Ja tut jest sem ze igral dober 79strat, sam to je bla prej izjema kot pravilo. Vizuelno mi najbolj pase kak 76' ko so pogosto imeli crn pickguard in belo plastiko.Fetiš pač :D .... Ja tist vir poznam in na zalost je vecina njegovih kitar navadnih skropucal pripeljanih iz juga.. Pa ne bi zdej o tem. Glede 79-81. Pred kakim letom sem imel t.i. "smith strat" iz. 82 leta (manjsi kljun, bold logo, 4-bolt neck...) za katere je splosno znano da niso kaj posebnega. No moj je bil odličen. Sicer ne kot klasičen twangy strat ampak tist x11 (originalno na teh kitarah) na bridge-u jo je naredu ful uporabno. Pa nic ji ni manjkalo....

Z "neuporano" ne mislim kaksen user setup ima ampak v kaksnem stanju je. Kaj ti pomaga star strat ce je vse krivo, zarjavelo,....no sej si postekal...

Glede novih ameriskih stratov. Standard serija ni bogve kaj, cisto drugace je pa z deluxe in vintage serijo. Spilal sem par takih kosov, da sem si rekel "to pa jaaa". Npr. Telecaster 52 reissue, Stratocaster 62 reissue, Ash stratocaster deluxe...lohk sicer da sm tut sam na dobre kose naletel.

Glede vabila se sigurno morava enkrat zmeniti....

.:EcHo:.
Uporabniški avatar
one man band

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2005, 17:57 

No jest mam Fender Stratocaster pa ne vem kašn strat je. A je mjbi mehišk k gor piše made in mexico? In kaj menite o tem tipu stratovke?

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2005, 18:04 

če piše ni mjbi ampak kr šur de je :wink: Čist solidne kitare so...

2223 prispevkov • Stran 3 od 1491, 2, 3, 4, 5, 6 ... 149

Pojdi na: