*
designed by Viva La Echo

2221 prispevkov • Stran 4 od 1491, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149

.:EcHo:.
Uporabniški avatar
one man band

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2005, 18:47 

http://www.guitarsite.com/database/Guitars/rec/152/

No mal poglejte tisti k se mal spoznate pa povejte kolk bi to prišlo če bi človek kupil tako kitaro?

BLaCkEnED
bodoča legenda

Kraj: N.Gorica

Odgovor Objavljeno: 30 Jan 2005, 16:02 

Kaj pravte na Japonske Fenderce?
V oci mi je padla Staratocaster 54' reissue.
Light Weight Ash,Maple, V Shape, Fretboard Maple One Piece, Vintage Style
Nut Width 42mm ,Pickups American '50s(U.S.A.)x3
Bridge Steel Block S8F Vintage
Machine Heads Kluson Style

Mislim da nima kaj zavidat ameriski standard, eni pravjo da je se boljsa.

Slika

savior
reverb fanatik

Kraj: Kamnik

Odgovor Objavljeno: 13 Feb 2005, 20:29 

a je ze kdo tu igral fender classic serijo predvsem stratocaster, kaksne kitare so to? kaksne so bistvene razlike med navadnim stratom made in mexico?

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2005, 14:56 

Ok, najprej bi reku dve besedi o viru vintage fendrc: vojni dobickar. Pa tud isto trajba na kitaro ze 20 let, ma prenapihnjen ego pa vec al manj je nasploh cudn. Moje mnenje. Je pa v karieri sklampal skupi par poslusljivih zadev, to morm tud priznat.

O kvaliteti stratov bi pa tole rekel: igral sem jih ze ene par, usa, japan, sam sem ponosni lasnik mehiskega deluxa double fat strata H/H s floyd roseom. Cudna konfiguracija, dva buckerja pa se FR. Ampak kaksen noro dobr zvok imajo tej tex-mex magneti. Kupil sem jo poleti '99, istega leta so jih sploh zaceli delati. Je iz topola (poplar) in je precej tezka (malce vec kot 4 kile). Ko sem jo prinesel cisto novo k Mrsniku domov (na ucno uro) je Matej rekel, naj spilim dol napis made in mexico, zamenjam ploscico in nihce ne bo vedel, da je mexico. Halo? Mislim da to pove mnogo o "domnevno" slabi kvaliteti mehiskih stratov. Vsi zihr niso dobr, ampak ta je pa... odlicna hvala tipu po imenu Samuel, ki je je pregledal, verjetno tudi sestavil :) In se ta podatek: kitare se samo sestavljajo v mehiki, vse ostalo je bilo (vsaj takrat) narejeno v ameriki.

Pet let, 2 obiska pri Sinkotu, kasneje? Kitara ima vsakdan boljsi sound, pa se large headstock je zacel pocasi dobivati tisto vintage barvo. Je ne prodam za noben denar. Sam en problem je. Da fender z letom 2005 ne dela vec taksne kitare. Smrc. Sploh nimajo nobene kitare s floyd roseom in dvema humbuckerjema. :( Resno razmisljam o nakupu se ene taksne kitare, preden jih vse prodajo... Je pa res, da novejse niso vec narejene iz poplarja, ampak javorja. So tudi 30 cukov drazje :)

Ne se pizdit, vem da so za blues boljsi vintage strati, ampak tale kitarca je divja tudi na cleanu, ko jo pa nadriveas... ce imate lanski katalog Fenderja (2004) si lahko pogledate slikco ob njej: Andreas Kisser od Sepulture igra prav taksno kitaro, kot jo imam sam. Tega nisem vedel do lani. Double Fat Slice Of Metal 8)

Beast

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 01 Mar 2005, 18:42 

DemienBeast napisal/-a:
Ok, najprej bi reku dve besedi o viru vintage fendrc: vojni dobickar. Pa tud isto trajba na kitaro ze 20 let, ma prenapihnjen ego pa vec al manj je nasploh cudn. Moje mnenje. Je pa v karieri sklampal skupi par poslusljivih zadev, to morm tud priznat.

O kom to govoriš? O Davidu Gilmourju? Na kak način pa je on vir vintage Fenderc?

Drugač se mi pa zdi kul, da si nabasal na dobrega mex Strata. Zgleda, da če ga znaš izbrat, da lahko terno zadaneš.
Sam sem enkrat si ogledoval mex P-Bass, pa se mi je zdel kar okej. Potem sem probal še USA precisiona in me ne bi mogel s puško prisilit, da bi kupil mexa. Razlika v soundu in enakomernosti tonov je bila za 10 kakovostnih razredov, pa nisem basist, da bi se ne vem kako spoznal na bass sound. Ampak to so basi. Kitar nisem probal primerjat.

speedking
predskupina

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 11:10 

huh...a ste pr tem "viru vintage robe" ze vidli & poskusali tistega '70 sunburst (ce se temu se lahko rece SB) strata?
sicer se pa na obali nahaja se en strat, ki ni sel skoz njegove roke :shock: '64, 3-tone sunburst....naprodaj
...baje pa, da so tud v tem koncu (okolica GO) eni '60s strati, vse prezi na njih in je ena taka skrivnostna tancica spletena okrog :?

...aja. pa sem ze tudi sam igral super novejsega strata in...neverjetno - bil je standard model, mislim da iz poznih '90s.

a mi bi znal kdo kaj vec napisat o '80s Japan fendercah? uceri sem igral eno telecasterco,...se kar veslo. sicer pa sam iscem telecaster thinline in so baje Japanese ful dobre alternative (edina druga varianta je nov mexico al pa '70s usa). :?:

Mr Mojo
Uporabniški avatar
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 12:33 

speedking napisal/-a:
edina druga varianta je nov mexico al pa '70s usa).

Ali G&L... highly recommended.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 12:50 

ja ASAT so res ludnica....

Mr Mojo
Uporabniški avatar
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 12:55 

Yep.. a proud owner of one.
BTW, kolega je pred kratkim nabavu ASATa thinlinea. Pravi, da je yummy.

sk
bobnar

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 17:05 

Malce spremljam tole diskusijo pa sem se moral prikljucit :-) Meni osebno se zdi tale "vintage-manija" malce mimo...Igral sem z N fender kitar, od letnika 62 naprej, res odlicne kitare, samo trenutna American serija je vrhunska kitara. Pravi strat zvok, odlicen les, vrat pa nese vse starejse letnike...Res je, da se lahko zgodi da je kaksna povrsno narejena, samo ko najdes tisto pravo, je to to. Prava cena za pravo kitaro. Ostalo pa je bolj za zbiratelje... No ja, stvar posameznika

speedking
predskupina

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 19:40 

Mr Mojo napisal/-a:
Yep.. a proud owner of one.
BTW, kolega je pred kratkim nabavu ASATa thinlinea. Pravi, da je yummy.

aja...no, na G&L sm pa res pozabu. O ASATih se veliko govori, umm...sicer mi je pa ze neki casa ASAT Deluxe Semi-Hollow "sline-cedec". to niti ni vec fenderju podobno. sicer so pa kar malo drazje...
a mogoce kdo ve, ce se take stvari drzi v kaksni slovenski trgovini? kaj pa kje drugje?

Slika

:shock:

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 02 Mar 2005, 21:19 

zastopnik za G&L je Bam music. Če je že nimajo na zalogi ti lohk vsaj ceno povejo...

ZajedaleC
Uporabniški avatar
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 05 Mar 2005, 21:11 

Ej, na kakšno Fenderco pa igra Jack White, iz The White Stripes :?:

AnX
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 06 Mar 2005, 01:49 

kokr so men razlagal nima neki top of the line, ker njemu kao instrument ne pomen ne vem kok. Tako so pravili.

Troy
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2005, 18:28 

:D

A obstaja kakšen cenik fenderc za slovenijo od kakega uvoznika?
Pa še neki: a se vse fenderce ki so na njhovi spletni strani, da dobit v mexico izvedbi? :roll: ....zanima me predvsem za classic serijo :D
Zadnjič spremenil Troy, dne 09 Mar 2005, 18:43, skupaj popravljeno 1 krat.

2221 prispevkov • Stran 4 od 1491, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149

Pojdi na: