*
designed by Viva La Echo

213 prispevkov • Stran 1 od 151, 2, 3, 4, 5 ... 15

apenko
GAS manijak

Kraj: Kal

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 15:09 

Mene zanima če kdo ve, kakšne vrste folija (in kje bi se dobila) bi bila primerna za kako kitaro. Pač da jo daš gor in jo tako ubraniš odrgnin, oprasknin, polite pive itd :) Moj Stagemaster ima za svoja leta tako lep finish, da bi ga rad ohranil takšnega kot je :) brez praskice spredaj ali zadaj in kje drugje.
Enkrat sem videl eno Ibanezko (custom limited ali ne vem kak edition) ki je imela eno zaščito nameščeno na trup...
Od včeraj ko je en pijanc oskrunil nedotakljivost mojega stageya pa bi rad ga zaščitil bolj... razmišljam tudi o postavitvi električnega pastirja okoli benda ko bomo igrali, pred sabo pa bom dal še medvedje pasti. Če to ne bo zadosti pa še minsko polje postavim.

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 15:12 

ja, najboljše je da imaš oder zase, pa ostali del benda na drugem odru 8)

apenko
GAS manijak

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 15:24 

No tisto sem napisal kar tako :) pač občutki po vsem kar se je včeraj dogajalo ko je en tip vsem v bendu nekaj težil, ene 3x skoraj na pevko padel, enkrat se vame zaletel in mi pohodil footswich ravno tam kjer se priklopi midi kabel...

Glavni problem je pač zaščitna folija za kitaro :) ker igram velikokrat v usnjenem jopiču, pa nebi rad jo na notranji strani odrgnil ali kaj.

irenej
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 15:27 

kaj pa če kitaro v leder oblečeš? gor lahko daš še pol kake zakovice, da ne bo preveč country :D

šta fali navadni foliji za zavijanje zvezkov?

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 16:15 

če se tolk bojiš za kitaro, začni špilat jazz in se obleci v najmehkejše bombažne puloverje pa boš imel ziher rešene probleme s pijanci na odru in z odrgninanmi od jakne.

apenko
GAS manijak

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 20:33 

na tisto folijo za zavijanje sendvičev sem se tudi sam spovnil :) samo me zanima če obstaja kaj boljšega kot tista folija... bi jo verjetno moral ene 3 plasti potem dat gor.

Za igrat jazz pa nisem lih...bi moral kaj provirat :)se nisem še preizkusil v tej glasbeni zvrsti

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 20:41 

kitara je za igrat... ...ko končaš nastop ali imaš pavzo, spravi kitaro v kovček. Med igranjem pa nekaj postavi (če nisi na visokem odru) pred sabo da onemogočiš direkten dostop do tebe.

apenko
GAS manijak

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 21:23 

Uf ne se bat :) jaz jo vedno ko ne igram spravim v kovček, edino no včeraj je nisem samo sem jo vedno imel na očeh. Tako ali drugače ko bend ne igra to ni privlačno za kakšne sitne pijančke ki komaj stojijo...

Samo tako... kaj bi pa lahko postavil pred sabo ko igramo? Pevko našo? :) njo še najbolj nadlegujejo pa se potem za mano skriva kdaj :)
Če ma kdo kakšne izkušnje naj jih deli tukaj gori :) ali bi bilo treba za to novo temo odpret?

No mene zanima še, kako čistite ubiralko kitar. Jaz sem kupil Fender fretboard conditioner pa s tem nekaj mažem in pucam... samo sem enkrat slišal da se nekaj čisti tudi z jekleno volno (??)

jonsson
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šdrsca

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 21:29 

Z jekleno volno komot očistiš prečke, da se lepo svetijo, ne pozabi pri tem zaščiti(recimo z ličarskim trakom) fretboarda.

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2009, 21:31 

po vsakem igranju obriši fretboard s krpico da se švic ne zasuši. Na vsake 4-6 mesecev pa namaži z lemon oilom (v kolikor je temen fretboard, maple ni treba mazat) in ne pretiravaj ker preveč lemon oila lahko slabo deluje na lepilo v vratu pa še prečke lahko izstopijo.

Savo Nardin
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2009, 08:34 

V knjigarni dobiš samolepljivo prozorno folijo, ki jo uporabljajo za zaščito zvezkov. Je tanka in ščiti super. Tako sem jaz zaščitil s šelakom premazano klasično kitaro pred nohti, da se pod strunami ne zdela (golpeador v flamencu).

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2009, 09:29 

apenko napisal/-a:
Samo tako... kaj bi pa lahko postavil pred sabo ko igramo? Pevko našo? :) njo še najbolj nadlegujejo pa se potem za mano skriva kdaj :)
Če ma kdo kakšne izkušnje naj jih deli tukaj gori :) ali bi bilo treba za to novo temo odpret? (??)

Vi ste pa že zreli za body guarde :wink: .

Sicer pa mora organizator javne prireditve poskrbet za varnost tako nastopajočih kot publike, to morate zahtevati pred vsakim koncertom, pa bo.
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2009, 11:45 

Hm... jaz ti priporočam čiščenje ubiralke z Dunlop Ultraglide 65 (modra flaška za cca 4€) in krpico, s katero potem posamezno sčistiš vsako struno ekstra (prvih nekaj potegov se prav sliši, kako gre umazanija dol, potem strune nehajo "piskati"), nato pa še s krpo med strunami in ubiralko, da odtsraniš odvečno tekočino. Ne pretiravaj, ampak to naredi po vsakem konkretnem igranju, torej večurni vaji ali koncertu. Ene dvakrat se mi je zgodilo, da nisem ščistil kitare po koncertu, potem pa zaradi igranja drugih kitar nisem vzel Fenderce v roke nekaj dni. RJA!

Trup kitare čistim z Dean Markley krpo, ki je temu namenjena (siva, full neprijeten občutek na prstih, ampak potegne dol vsako svinjarijo), za polirat imam pa Love Potion n°9 (črna flaška v obliki violine). Men zadostuje.

Glede problemov s VP (vaškimi posebneži):

a) nehajte špilat po takšnih placih

b) postavite med band in folk 3 monitorje

c) imejte na špilu kakšne prijatelje, če že ni varnostnikov

d) ammm, glede na naravo takšne prireditve, kot si jo opisal je optimistična, ampak vseeno: zahtevaš organizatorja, stage masterja ipd.?

Kitara naj bo na koncertu v kovčku ves čas, ko se ne igra. Možnost, da jo kdo zvrne, je na koncertu večja, ker nenehno kdo lazi po odru, tonci vlečejo kable, ozvočujejo feršte (kitare ponavadi stojijo ravno tam), folk hodi po odru itd itd.

Ko prideš na koncert, probaj kitaro postaviti (v kovčku seveda) zraven svojega riga, da se segreje na temperaturo odra, s tem zmanjšaš morebitno razglaševanje. Odrske luči znajo dodati marsikatero °C. Po soundchecku in po koncu špila jo daš v kovček!

Nikoli naj kitara ne stoji naslonjena na karkoli. Naslonjena na feršt bo pridelala praske po vratu, naslonjena na steno bo postala kot smučka. Zato pa so stojala. Pazite le, da vam je kdo ne butne iz le-tega.

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2009, 11:53 

[Beast] napisal/-a:
Hm... jaz ti priporočam čiščenje ubiralke z Dunlop Ultraglide 65 (modra flaška za cca 4€) in krpico, s katero potem posamezno sčistiš vsako struno ekstra (prvih nekaj potegov se prav sliši, kako gre umazanija dol, potem strune nehajo "piskati"), nato pa še s krpo med strunami in ubiralko, da odtsraniš odvečno tekočino.

NEEE!!! Saj smo v neki temi že debatirali o vplivu čistila za strune na les. Dunlop ultraglide (modra flaška) je antikorozivno čistilo za kovino in ni primerno za les. Po mojih izkušnjah zadošča krpica po vsakem igranju + lemon oil na vsake par mesecev.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 23 Feb 2009, 15:56 

Ok, se opravičujem, ker širim krivo vero icon_e_surprised

213 prispevkov • Stran 1 od 151, 2, 3, 4, 5 ... 15

Pojdi na: